Tesla chce navýšit prodeje svých vozů, za doporučení dostanete vyšší odměny

Tesla provedla velké změny ve svém referral programu. Za doporučení nových kupujících modelů řad 3 a Y nyní zákazníci dostanou více kreditů do věrnostního programu. Bude však tato novinka dostatečnou vzpruhou pro prodeje automobilky?

Společnost Tesla hodlá podniknout kroky ke zlepšení prodejů některých svých modelů. Chystané změny se dotknou zejména kupců vozidel Model 3 a Model Y, resp. zákazníků, kteří tyto kupce doporučí v rámci tzv. referral programu. Donedávna mohli majitelé a kupující vozů Tesla získat za doporučení a následný nákup modelů 3 nebo Y až 2 000 kreditů. Nová pravidla pak umožní zisk až 10 000 kreditů. Samotní kupující pak získají na vůz pořizovací slevu a mohou si také na tři měsíce vyzkoušet provoz Full-Self Driving, tedy plně autonomní řízení.

Jedním z modelů, kterého se nové změny v systému doporučení týkají, je i vůz Tesla Model 3. Zdroj: Se souhlasem společnosti Tesla

Jedním z modelů, kterého se nové změny v systému doporučení týkají, je i vůz Tesla Model 3. Zdroj: Se souhlasem společnosti Tesla

Ačkoliv patří Model 3 a Model Y dlouhodobě na první příčky počtu prodaných elektromobilů napříč všemi výrobci, v minulém kvartále se Tesle nepodařilo dosáhnout interně nastavených prodejních norem. Automobilka tak sahá právě do referral programu, jehož sílu v minulosti využila již několikrát.

Někde se přidalo, jinde zase ubralo

Bohužel i tyto nejnovější aktualizace mají některé nevýhody. Společnost Tesla tak například odstranila některé z odměn, které si klienti mohou za získané kredity zakoupit. Právě Full-Self Driving či vylepšené verze autopilota tak již v obchodě s odměnami chybí. Na první zmíněnou funkci potřebovali zákazníci Tesly dříve nashromáždit 120 000 kreditů, přesto však patřila schopnost plně autonomního řízení k nejoblíbenějším položkám v referral programu. Zahrnuje totiž funkce autopilota podle navigace, automatickou změnu jízdního pruhu či autonomní parkování bez nutnosti asistence řidiče.

Z odměn, které zatím zůstávají, pak mohou zákazníci v rámci programu využít například možnost bezplatného dobíjení u stanic Tesla Supercharger či zakoupení adaptérů na domácí dobíjení. Kredity pak lze využít také jako vstupenku do slosování o nové vozy.

Tesla také omezila počet doporučení

Spolu s úpravou samotného referral systému pak zavedla Tesla také přísný limit počtu doporučení, která může majitel získat. Podle aktualizovaných podmínek společnosti Tesla jsou nyní majitelé omezeni na pět doporučení za kalendářní rok. Ačkoliv tedy bude možné získat za doporučení nových zákazníků v případě výše uvedených modelů vozů více bodů, jejich celkový počet za daný rok bude tímto způsobem zastropován.

Obrázek: Tesla chce navýšit prodeje svých vozů, za doporučení dostanete vyšší odměny

Získané kredity mohou zákazníci Tesly využít například na bezplatné dobití svých vozů. Zdroj: Pixabay

Referral program společnosti Tesla však se stále vyvíjí, takže i tato skutečnost se může v průběhu následujících měsíců kdykoli změnit. Důležité je pak také zmínit, že platnost kreditů vyprší za dvanáct měsíců. Pokud však uživatel získá další kredity, prodlouží se platnost všech kreditů o dalších dvanáct měsíců.

Přepracování systému doporučení odhaluje obchodní strategii společnosti Tesla, jejímž cílem je zlepšit zkušenosti zákazníků a zvýšit zájem o její vozy. Zda se jí to ovšem tímto způsobem podaří, ukáží až analýzy aktuálního tržního období. Další odměny a slevy v rámci referral programu pak zůstávají beze změny.

Zdroje: 1, 2

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Xiaomi představilo řadu Xiaomi 13T: Společně s Leica vyvinulo skvělý fotomobil
Xiaomi představilo řadu Xiaomi 13T: Společně s Leica vyvinulo skvělý fotomobil
Obrázek: Xiaomi představilo nové chytré hodinky Watch 2 Pro. Jsou levné a mají LTE i Wear OS
Xiaomi představilo nové chytré hodinky Watch 2 Pro. Jsou levné a mají LTE i Wear OS
Obrázek: Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Obrázek: Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Obrázek: PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden
PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden