Bezdrátová sluchátka jsou pro mnohé lidi součástí každodenní výbavy, na kterou zkrátka nedají dopustit. Jak ale poznat, která zařízení jsou k poslechu hudby či mluveného slova ta nejlepší? Nemusíte tápat příliš dlouho, v našem výběru bezdrátových sluchátek totiž najdete tipy na modely, které si ve své cenové kategorii stojí velmi dobře.
Technologie se posouvají vpřed, a pro každodenní poslech hudby doma, v práci nebo na cestách je již mnohem pohodlnější nemuset se zaobírat věčně zamotanými šňůrami od sluchátek. Proto stále více a více lidí přechází na bezdrátové alternativy, které nutně nemusí znamenat ústup od kvalitního audia. Dnešní bezdrátová sluchátka jsou již v mnoha ohledech plně konkurenceschopná svým drátovým alternativám, a dokonce je v některých vlastnostech i překonávají. Díky absenci drátů jsou mnohem elegantnější a praktičtější.
- 1. Huawei FreeBuds Pro 3 – S pokročilým ANC a dotykovým ovládáním
- 2. Huawei FreeBuds 5i – kvalitní zvuk dostupný pro všechny
- 3. Huawei FreeBuds 5 – Zlatá střední cesta a unikátní vzhled
- 4. Sony WF-C700N – Kompromisům se nevyhnete, cena ale potěší
- 5. Samsung Galaxy Buds2 – Kompaktní provedení i kvalitní poslech
- 6. Apple AirPods 3. generace – Pouze pro zaryté jablíčkáře
- 7. Xiaomi Redmi Buds 4 Pro – Hudební král nižší třídy?
Huawei FreeBuds Pro 3 – S pokročilým ANC a dotykovým ovládáním
Ke konci roku dorazily na český trh mimo jiné i sluchátka FreeBuds Pro 3. Tyto True Wireless špunty překvapí především velmi solidní kvalitou zvuku, která je i v jejich cenové kategorii rozhodně konkurenceschopná. Designem se inspirují u sluchátek 2. generace, kdy s gumovými špunty dobře drží v uchu. Jednotlivá sluchátka se pak ovládají dotykem a poklepáním, žádné mechanické tlačítko zde tedy nehledejte. Z hlediska doplňkových funkcí pak potěší aktivní potlačení hluku (ANC). Připojení probíhá prostřednictvím Bluetooth 5.2.
Výdrž baterie FreeBuds Pro 3 se s aktivním ANC pohybuje kolem 6 hodin, s pomocí nabíjecího pouzdra ji však můžete několikanásobně prodloužit. Dostanete se tak až na cca 30 hodin poslechu. Pokud hledáte sluchátka s kvalitním zvukem a povedeným ANC, Huawei FreeBuds Pro 3 vás za cenu pod 5 000 Kč velmi příjemně potěší.
Huawei FreeBuds 5i – kvalitní zvuk dostupný pro všechny
Další zástupce produktů značky Huawei, True Wireless špunty FreeBuds 5i, patří do cenové kategorie pod 2 000 Kč. To však neznamená, že by zde nutně muselo docházet k velkým kompromisům. Verze 5i se v mnoha aspektech inspiruje modelovou řadou FreeBuds Pro 2, která byla v roce 2022 vlajkovou lodí bezdrátových sluchátek značky Huawei. I model 5i tak nabídne pokročilé funkce jako ANC, IPX4 certifikaci či podporu hudebních kodeků vyšší kvality. Svým tvarem se podobají výše uvedeným FreeBuds Pro 3, jde však o levnější model určený pro masy. Výdrž baterie je jen o něco málo horší než u aktuálního favorita stáje Huawei, a pokud tedy nepotřebujete sluchátka za vyšší tisíce korun, poskytnou vám FreeBuds 5i dobrý poměr ceny a kvality.
Huawei FreeBuds 5 – Zlatá střední cesta a unikátní vzhled
Trojici sluchátek z dílny Huawei uzavírá model FreeBuds 5. Ten se od předchozích dvou zástupců liší v první řadě samotným designem, který našel inspiraci ve zpracovávání skla a přelévání se jednoho tvaru do druhého. Jde také nikoliv o špunty, ale o tzv. pecky.
Huawei FreeBuds 5 jsou po všech stranách povedenými otevřenými sluchátky s robustním zvukem a obstojným ANC. Podobně jako u jiných modelů značky ani zde nechybí možnost si audio výstup upravit dle libosti v mobilní aplikaci Huawei AI Life. Tu sice v nabídce obchodu Google Play nenajdete, je ale k dispozici v rámci Huawei AppGallery. Ve finále tak pořízením FreeBuds 5 dostanete do rukou velmi elegantní sluchátka, se kterými budete při poslechu hudby zaručeně vyčnívat z davu. Za necelé 3 000 Kč nabízí kvalitní ANC a unikátní design.
Huawei FreeBuds 5 představují zajímavou volbu pro uživatele hledající kombinaci kvalitního zvuku, robustního ANC a unikátního designu. Tyto pecky se odlišují nejen svým vzhledem inspirovaným přeléváním skla, ale také technologickými inovacemi. Jsou vybaveny 11mm dynamickými měniči s dvojitými magnety a využívají pokročilý algoritmus DNN pro optimalizaci zvuku. FreeBuds 5 podporují Hi-Res Audio a kodek LDAC, což zajišťuje vysokou kvalitu přenosu zvuku až do 990 kbps.
ANC funkce, ačkoli u pecek méně efektivní než u špuntů nebo over-ear modelů, překvapivě dobře redukuje okolní hluk, což oceníte například v městské hromadné dopravě. Další výhodou je možnost přizpůsobení zvuku prostřednictvím aplikace Huawei AI Life, která umožňuje nastavení ekvalizéru, detekci nošení nebo plynulé přepínání mezi dvěma zařízeními. FreeBuds 5 tak nabízí vynikající poměr ceny a výkonu, což je činí atraktivní volbou pro širokou škálu uživatelů hledajících kvalitní bezdrátová sluchátka za dostupnou cenu.
Sony WF-C700N – Kompromisům se nevyhnete, cena ale potěší
Společnost Sony se již několik desítek let specializuje na produkci kvalitních zvukových zařízení, a není tedy divu, že v její nabídce nechybí ani bezdrátová sluchátka. Zajímavou volbou je například model WF-C700N, který pořídíte již za cenu pod 2 000 korun, což je v rámci značky Sony doslova „za hubičku“. Ani v tomto případě však nebudete ochuzeni o ANC technologii, která však u sluchátek WF-C700N není vždy spolehlivá, a bude hodně záviset na tom, jak dobře vám sednou v uchu. Pro někoho pak může být nevýhodou i přítomnost mechanických tlačítek po stranách, kterými lze sluchátka ovládat, a jejichž stisknutím se do ucha přenáší mnohdy nepříjemné cvakání. I tak jsou ale sluchátka Sony WF-C700N ve své cenové kategorii jednou z nejlepších voleb, kterou můžete učinit.
Samsung Galaxy Buds2 – Kompaktní provedení i kvalitní poslech
Horké želízko na trh bezdrátových sluchátek přihodil také Samsung, který nabízí model Galaxy Buds2 pod 3 000 Kč. Tento model se po stránce funkcí také nemá za co stydět. ANC či odolnost IPX2 proti stříkající vodě tak možná nepatří k nejdokonalejším, svou práci ale ve finále rozhodně udělají. Potěší pak možnost bezdrátového nabíjení pouzdra sluchátek, kterou lze zpravidla najít až u dražších zařízení. Pokud vám pak Galaxy Buds2 padnou, můžete se těšit na vyvážený zvuk. Samsung bohužel i zde svádí svůj nekončící boj se značkou Apple, a proto nepočítejte, že se v telefonech a tabletech konkurence dočkáte podpory oficiální aplikace Galaxy Wearable. Pokud ale Samsungu tento neduh odpustíte, mohou být pro vás Galaxy Buds2 ideálním parťákem na cesty či do práce.
Apple AirPods 3. generace – Pouze pro zaryté jablíčkáře
Apple AirPods přichází s již 3. generaci zařízení, takže měly možnost odstranit řadu neduhů svých předchůdců. Došlo zde například k navýšení výdrže baterie či zkrácení bílé stopky, takže sluchátka mnohem lépe sednou do ucha. Konektivita je zde omezena na Bluetooth 5.0, i tak však sluchátka dokáží vydržet připojená i ve veřejné dopravě či místech z vyšší koncentrací bezdrátové elektroniky. Velkou nevýhodou je ale absence jakékoli technologie potlačení hluku, které se tak dočkáte až u AirPods Pro, které jsou cenovkou ještě o třídu výš. Ani u AirPods 3 však nepočítejte s nízkými pořizovacími náklady, a připravte si tak bezmála 5 000 korun z vašeho rozpočtu. I zde se navíc opakuje případ Galaxy Buds2, a AirPods tak svou kompatibilitou začínají i končí u zařízení značky Apple. Uživatelé OS Android by však i přesto nejspíš sáhli po konkurenčních značkách, které přece jen nabídnou za méně peněz stejně či více muziky.
Xiaomi Redmi Buds 4 Pro – Hudební král nižší třídy?
Posledním zástupcem bezdrátových sluchátek na našem seznamu jsou Xiaomi Redmi Buds 4 Pro. Ty byly již od svého uvedení na trh považovány za velkého favorita ve své kategorii, a nutno podotknout, že své kvality si udržují i dnes, o více než rok a půl později. O potlačení hluku se zde stará trojice mikrofonů na každém sluchátku, která svou úlohu plní více než obstojně. Redmi Buds 4 Pro pak podporují i Hi-Fi kvalitu zvuku, mimo jiné díky kodeku LDAC. Zajímavou funkcí je pak možnost připojení dvou zařízení najednou, takže můžete snadno přepínat mezi připojením například k telefonu a k počítači. Podpora Bluetooth připojení ve verzi 5.3 LE je pak pomyslnou třešničkou na dortu. Suma sumárum se v Xiaomi Redmi Buds 4 Pro skrývá po všech stránkách kvalitní zařízení pro poslech hudby či podcastů, a ve své cenové kategorii pod 2 000 Kč patří k tomu nejlepšímu.
Při volbě vhodných sluchátek hraje velkou roli nejen samotné zpracování a technické vybavení zařízení, ale i samotný subjektivní pocit z poslechu. Ten máme každý nastavený jinak, a priority jednotlivých posluchačů se tak vzájemně velmi liší. Přesto věříme, že vám výše uvedené tipy mohou být jakousi pomocnou rukou ve volbě těch ideálních bezdrátových sluchátek právě pro vaše uši.
Zdroje: Redakce inSmart.cz
Úvodní fotografie: Unsplash
Problémem je, že bezdrátová sluchátka nedrží v uších. S takovými sluchátky nemám zkušenosti a prosím o radu jak sluchátka vložit do uší, aby nevypadávala. Nelze je nijak seřídit? Je to důvod pro reklamaci??