10. října 2022 nás čeká již 7. ročník Týdne inovací, největší české události na poli pokroků v oblasti vědy technologií. Jaká zvučná jména můžeme letos očekávat, a kterým tématům se bude akce věnovat?
Praha bude hostit v pořadí 7. ročník populární akce Týden inovací, který se bude konat již 10. října v multifukčním centru Kubex. Kromě hlavní události je pak součástí programu také řada doprovodních akcí, které budou v průběhu října probíhat po celé ČR. Samotný Týden inovací má pak kromě doprovodného programu tři hlavní části – samotnou mezinárodní konferenci, blok inspirativních seminářů a veletrh technologických inovací.
Mezinárodní blok přednášek představí esa ve svém oboru
Hlavním tahákem mezinárodní konference v rámci Týdne inovací budou bezpochyby panelové diskuze s odborníky, které se budou věnovat zejména zvládání současné nejisté ekonomické situace z nejrůznějších pohledů, probouzení zájmu o vědu a technologie u mladých generací, či řešení otázky etiky v rámci vývoje a inovací.
Z velký jmen vás můžeme nalákat například na přednášku Dhiraje Mukherjee, spoluzakladatele populární platformy Shazam, nebo odbornice na geopolitiku a zabezpečovací systémy nadnárodních organizací, doktorky Anat Hochberg-Marom, působící na univerzitě v izraelském Tel Avivu. Z českých speakerů pak vystoupí například zakladatelka společnosti PACKETA Group Simona Kijonková, náměstek ministryně pro vědu, výzkum a inovace Štěpán Jurajda, nebo šampion UFC Jiří Procházka.
Blokem přednášek pak budou účastníky konference provázet Daniel Stach z České televize a Jaroslav Barták, bývalý ředitel společnosti Kofola, a.s., který v současnosti působí lektor právě v oblasti inspirace, motivace a technologických inovací.
Semináře pro inspiraci ve vás probudí zájem po inovaci
Zajímavá témata otevře také série téměř 20 inspirativních seminářů, kde se objeví nejrůznější popularizátoři a inovátoři v oblasti technologií. Své náměty tak přednesou například youtubeři Kovy či Petr Mára, AI odbornice Sara Polak či ekonom Tomáš Sedláček. Témata jednotlivých seminářů se pak budou točit okolo oblastí jako startupy, autonomní doprava, kryptoměny aj.
Inovační veletrh – budoucnost zemědělství či směr moderní medicíny
Veletrh Týdne inovací představí více než 40 projektů v oblasti technologií, zábavy či umělé inteligence. Těšit se tak můžete například na prezentaci MyCello, prvního violoncella vytisknutého kompletně na 3D tiskárně. Společnost Mebster na veletrh přiveze svůj exoskelet Unilex, který má sloužit jako asistent při chůzi lidem s ochrnutými dolními končetinami. Nebo se můžete zúčastnit představení konceptu Future Farming, který sází na aquaponii jakožto budoucnost pěstování plodin a rostlin i v průmyslovém měřítku.
Bohatý doprovodný program
Kromě aktivit v pražském Kubexu zaštiťuje Týden inovací řadu akcí pořádaných například v Brně, Ostravě, Plzni či Pardubicích, ale také online prostřednictvím webinářů. V plánu jsou nejrůznější prohlídky, dny otevřených dveří, přednášky na středních školách či edukativní semináře, na nichž si nadšenci do technologických inovací jednoznačně přijdou na své.
Veškeré další informace ohledně konkrétních programů, seznamu všech účastníků či nákupu vstupenek najdete na oficiálním webu Týdne inovací. Dorazíte?