Týden inovací 2022: Co přinese mezinárodní konference a veletrh inovací?

10. října 2022 nás čeká již 7. ročník Týdne inovací, největší české události na poli pokroků v oblasti vědy technologií. Jaká zvučná jména můžeme letos očekávat, a kterým tématům se bude akce věnovat?

Praha bude hostit v pořadí 7. ročník populární akce Týden inovací, který se bude konat již 10. října v multifukčním centru Kubex. Kromě hlavní události je pak součástí programu také řada doprovodních akcí, které budou v průběhu října probíhat po celé ČR. Samotný Týden inovací má pak kromě doprovodného programu tři hlavní části – samotnou mezinárodní konferenci, blok inspirativních seminářů a veletrh technologických inovací.

Mezinárodní blok přednášek představí esa ve svém oboru

Hlavním tahákem mezinárodní konference v rámci Týdne inovací budou bezpochyby panelové diskuze s odborníky, které se budou věnovat zejména zvládání současné nejisté ekonomické situace z nejrůznějších pohledů, probouzení zájmu o vědu a technologie u mladých generací, či řešení otázky etiky v rámci vývoje a inovací.

Z velký jmen vás můžeme nalákat například na přednášku Dhiraje Mukherjee, spoluzakladatele populární platformy Shazam, nebo odbornice na geopolitiku a zabezpečovací systémy nadnárodních organizací, doktorky Anat Hochberg-Marom, působící na univerzitě v izraelském Tel Avivu. Z českých speakerů pak vystoupí například zakladatelka společnosti PACKETA Group Simona Kijonková, náměstek ministryně pro vědu, výzkum a inovace Štěpán Jurajda, nebo šampion UFC Jiří Procházka.

Obrázek: Týden inovací 2022: Co přinese mezinárodní konference a veletrh inovací?

Bez inovací by svět nemohl fungovat. Co přinese budoucnost? Foto: Freepik

Blokem přednášek pak budou účastníky konference provázet Daniel Stach z České televize a Jaroslav Barták, bývalý ředitel společnosti Kofola, a.s., který v současnosti působí lektor právě v oblasti inspirace, motivace a technologických inovací.

Semináře pro inspiraci ve vás probudí zájem po inovaci

Zajímavá témata otevře také série téměř 20 inspirativních seminářů, kde se objeví nejrůznější popularizátoři a inovátoři v oblasti technologií. Své náměty tak přednesou například youtubeři Kovy či Petr Mára, AI odbornice Sara Polak či ekonom Tomáš Sedláček. Témata jednotlivých seminářů se pak budou točit okolo oblastí jako startupy, autonomní doprava, kryptoměny aj.

Inovační veletrh – budoucnost zemědělství či směr moderní medicíny

Veletrh Týdne inovací představí více než 40 projektů v oblasti technologií, zábavy či umělé inteligence. Těšit se tak můžete například na prezentaci MyCello, prvního violoncella vytisknutého kompletně na 3D tiskárně. Společnost Mebster na veletrh přiveze svůj exoskelet Unilex, který má sloužit jako asistent při chůzi lidem s ochrnutými dolními končetinami. Nebo se můžete zúčastnit představení konceptu Future Farming, který sází na aquaponii jakožto budoucnost pěstování plodin a rostlin i v průmyslovém měřítku.

Obrázek: Týden inovací 2022: Co přinese mezinárodní konference a veletrh inovací?

Mebster ukáže svůj exoskelet. Pomáhat chce všem, kdo nemohou chodit. Foto: Se souhlasem Mebster

Bohatý doprovodný program

Kromě aktivit v pražském Kubexu zaštiťuje Týden inovací řadu akcí pořádaných například v BrněOstravě, Plzni či Pardubicích, ale také online prostřednictvím webinářů. V plánu jsou nejrůznější prohlídky, dny otevřených dveří, přednášky na středních školách či edukativní semináře, na nichž si nadšenci do technologických inovací jednoznačně přijdou na své.

Veškeré další informace ohledně konkrétních programů, seznamu všech účastníků či nákupu vstupenek najdete na oficiálním webu Týdne inovací. Dorazíte?

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: 30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
30 let od revoluce v komunikaci: První SMS byla odeslána před třemi dekádami
Obrázek: Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Deset dní s IQOS ILUMA: Jaká je špička mezi nahřívanými tabákovými výrobky?
Obrázek: Ovládají hackeři váš telefon? Víme, jak to zjistit
Ovládají hackeři váš telefon? Víme, jak to zjistit
Obrázek: IQOS ILUMA: Jak funguje indukční systém pro nahřívání tabáku, který nemusíte čistit?
IQOS ILUMA: Jak funguje indukční systém pro nahřívání tabáku, který nemusíte čistit?
Obrázek: Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Výměna baterie v AirTagu je snadná. Duracell vám ale fungovat nebude
Obrázek: 5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
5 věcí, které byste neměli dělat s robotickým vysavačem
Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný
Obrázek: Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?
Nástroj na úpravu PDF je dočasně zdarma, jak získat PDF Eraser PRO?