Nové USB-C monitory V5 od AOC: Ideální pro studenty i domácí kanceláře

AOC představila novou řadu monitorů s tenkými rámečky, USB-C konektivitou a slušnými parametry pro práci i zábavu. Jakou výbavu nabídnou novinky mířící na český trh?

Značka AOC představila řadu monitorů s označením V5, které jsou ideální pro domácí uživatele nebo studenty, kteří chtějí upgradovat obrazovku své domácí kanceláře. Jedná se o ze tří stran bezrámečkové modely, které nabízejí tenký a elegantní design s minimálním půdorysem. Jsou vybaveny pokročilými funkcemi a parametry jako je USB-C konektivita s možností napájení výkonem až 65 W, což ocení především majitelé moderních notebooků. Nové modely mají rozlišení Full HD a QHD a úhlopříčky obrazovky v rozsahu od 24”/60,4 cm (24V5C, 24V5CE), přes 27”/68,6 cm (27V5C, 27V5CE, Q27V5C) až po 31,5”/80 cm (Q32V5CE). Prvních šest modelů řady V5 bude dostupných od července 2022.

Úzké rámečky a pivot

Uživatelé, kteří často pracují z domova vědí, že pracovat s malou obrazovkou není zrovna pohodlné. Díky tomu se vyhrazený pracovní prostor s velkým monitorem a klávesnicí/myší stal základem mnoha domácích kanceláří.

Obrázek: Nové USB-C monitory V5 od AOC: Ideální pro studenty i domácí kanceláře

Jeden kabel vládne všem. USB-C se postará o připojení notebooku i napájení. Foto: Se souhlasem AOC

Řada V5 chce oživit jakoukoli sestavu domácí kanceláře. Vzhled řady V5 je minimalistický, monitory jsou vyvedeny v černé barvě a mají ze tří stran bezokrajový design a velmi úzký spodní rámeček, navíc s tenkou základnou (12,1 mm) s možností nastavení výšky o 130 mm, otáčením, naklápěním a pivotem (V5C), pro ergonomické použití při práci i zábavě. Další možností je jednodušší varianta pouze s funkcí naklápění (V5CE).

USB-C nabije notebook a slouží jako USB hub

Hlavním rysem řady V5 je všestrannost: Všechny modely jsou vybaveny 4portovým rozbočovačem USB 3.2 a konektorem USB-C s výkonem 65 W. Studenti, kteří si berou své tablety/notebooky domů, nebo flexibilní uživatelé WFH, kteří si přinesou svůj notebook domů, aby mohli pokračovat v práci u svého stolu, mohou jednoduše připojit svá zařízení a rozšířit/zrcadlit svůj displej na své monitory pomocí jediného kabelu USB-C. Připojení USB-C bude také nabíjet připojené zařízení a současně přenášet signál mezi zařízením a monitorem a navíc nabízet přístup k dalším zařízením na vestavěném USB rozbočovači.

Řada V5 potěší i tím hlavním, což jsou zobrazovací parametry. Široký gamut (se 120 % sRGB nebo vyšším, 90 % DCI-P3 nebo vyšším) a barevně přesné IPS (pro 24” a 27”) nebo VA panely (pro 32”) oživují obraz pomocí zářivých barev a živých přírodních odstínů. Jejich obnovovací frekvence 75 Hz převyšuje 60 Hz běžných kancelářských modelů, zatímco svižná doba odezvy 4 ms GtG a podpora AMD FreeSync činí řadu V5 vhodnou i pro příležitostné herní seance mimo pracovní dobu. Vestavěné reproduktory (2x 3 W a 2x 5 W pro Q32V5CE) a konektor pro sluchátka doplňují výbavu splňující nároky na jakoukoli zábavu.

Různé panely a velikosti

Kompaktní 24” modely 24V5C a 24V5CE, vybavené IPS panely s rozlišením Full HD (1920×1080), se snadno vejdou i na ten nejmenší stůl.

AOC nabízí také tři monitory s IPS panely ve velikosti 27”, Full HD modely 27V5C a 27V5CE nebo pak Q27V5C s rozlišením QHD (2560×1440). QHD na 27palcích je v současnosti nejlepší poměr velikosti obrazovky a rozlišení. Monitor Q27V5C přináší vynikající ostrost a jas a nabízí lepší vlastnosti obrazovky.

Největším modelem řady je Q32V5CE. Nabízí ze tří stran bezrámečkový 31,5” VA panel s rozlišením QHD (2560×1440). Q32V5CE pokrývá velké procento zorného pole uživatele pouze s malým půdorysem a vyhovuje uživatelům, kteří potřebují velkou plochu obrazovky na stísněném prostoru. Stojan Q32V5CE nabízí nastavení sklonu o -5°/23°, ale také podporuje možnost montáže VESA, stejně jako ostatní modely umožňující využití ramen pro uchycení monitoru. Díky VA panelu s působivým kontrastním poměrem 3000:1 se sledování filmů ze streamovacích služeb, případně občasné hraní her po práci, na tomto velkém displeji stane pro mnohé příjemnou zábavou.

Monitory AOC 24V5C, 24V5CE, 27V5C, 27V5CE, Q27V5C a Q32V5CE jsou dostupné od července 2022 za ceny od 6 500 Kč do 9 700 Kč v závislosti na konkrétním modelů.

Zdroj: TZ AOC

Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?