Autonomní systémy nachází své uplatnění na řadě míst. Zemědělství není výjimkou a běžně se tak můžeme setkat s technikou, která se na základě přednastavených dat a souřadnic sama obdělává pole, sklízí nebo provádí postřiky. Delší dobu se mluví o využití bezpilotních dronů, které mají výhodu v rychlosti a přesnosti.
Po 5 letech vývoje čínská společnost Chufangagri představila postřikovou helikoptéru s označením 3WQF170. Výhodou má být její snadná údržba, dlouhý dolet a vysoká efektivita. Umožňuje totiž v kombinaci s dalšími systémy lépe zacílit postřik na potřebná místa. Je tak šetrnější k přírodě a šetří náklady.
Řízení helikoptéry o délce 220 cm a výšce 62 cm může probíhat na dálku manuálně, nebo autonomně na základě nastavených souřadnic. Helikoptéra dokáže sama provést přednastavené úkony a následně se vrátit na místo startu. Ideálním místem pro využití jsou rozsáhlá pole a plantáže, které mohou být i v hůře dostupných místech. Stroj váží pouhých 35 kilogramů a dokáže unést náklad v podobě postřiků do 18 kg.
Výrobce autonomní helikoptéry vyrábí svá zařízení v Číně. Potenciálním klientům je podle svých slov schopný rychle dodávat náhradní díly i potřebnou podporu. Vedle helikoptéry vyrábí také speciální postřikové drony. V kombinaci s technologií pro rozpoznávání škůdců a chorob rostlin dává řešení smysl pro včasnou prevenci před rozšířením nákazy.