Začíná veletrh spotřební elektroniky IFA 2023. Na co se můžete těšit?

Každoročně pořádaný veletrh spotřební elektroniky IFA, který je ve svém oboru největší v Evropě, začíná již v pátek 1. září. Letos lehce jiný. Pojďme si shrnout, co už víme.

Letošní IFA bude jiná. Za prvé se změnil pořadatel, kterým už není berlínské výstaviště, ale společnost Clarion Events. Ve svém portfoliu má plno různých akcí, ale žádnou, kterou bych znal a IFA, přestože již letos probíhá pod její taktovkou, na oficiálním webu zatím chybí. Spolu s určitými nedostatky v komunikaci a plánování veletrhu to na letošní ročník veletrhu nevrhá hezké světlo.

Veletrhy vždy tvoří především vystavovatelé. A to je druhé, co bude jiné. Chybějí velcí hráči, jako jsou Asus, Acer, Amazfit a to jsem jenom u prvního písmene abecedy. Třeba je to jen snaha těchto firem ušetřit a jejich rozhodnutí nezúčastnit se. Uvidíme pátek, kdy se otevřou brány berlínského výstaviště a my se budeme moci podívat na všechny stánky.

Obrázek: Začíná veletrh spotřební elektroniky IFA 2023. Na co se můžete těšit?
Jižní vstup na výstaviště Messe Berlin | Zdroj: Ondřej Košťál, inSmart.cz

Pojďme si ale shrnout, co víme, že by se na veletrhu mohlo objevit za novinky.

Nový pořadatel přinesl řadu změn. Jsou to například zóna zaměřená na gaming, dále pak hala s robotikou nebo tzv. udržitelná vesnice, která se zaměřuje na produkty a technologie a startupy, které mají něco společného s udržitelností. Bude zde například i malý servis, kde návštěvníkům 2. září zdarma opraví malá zařízení jako jsou mixéry, domovní zvonky, fotoaparáty, toustovače, šicí stroje, herní ovladače, mikrovlnky, hodinky a další. Návštěvníkům se stačí registrovat

Bohemia Interactive

Čeští Bohemia Interactive na veletrhu IFA nepředstavují novinky, ale rozhodli se vyrazit za svými fanoušky na jeden z největších veletrhů v Evropě. Na stánku si budete moci zahrát oblíbenou střílečku DayZ a podívat se na merch, který chce české studio začít hojněji propagovat a prodávat. Navštívit české borce můžete v hale 11.2 na stánku 103.

Obrázek: Začíná veletrh spotřební elektroniky IFA 2023. Na co se můžete těšit?

Foto: Redakce inSmart.cz

DJI

DJI nás pozvalo na stánek, kde nám chce ukázat nějaké novinky, o kterých nám zatím nic neprozradilo. Naposledy v květnu uvedli drony Mavic Pro 3 a Mavic Pro Cine. V portfoliu mají ale i různé držáky pro fotoaparáty a mobily nebo drony pro profesionální použití.

Epico

Epico je českou značkou příslušenství pro mobilní zařízení, především pro Apple a Samsung. Velmi pravděpodobně už bude na stánku k vidění příslušenství pro nové iPhony 15, které se oficiálně představí v polovině září. Stánek najdete v hale 3.2 s číslem 111.

FIXED

Další český výrobce příslušenství, mezi veřejností známější. Fixed se zaměřuje i na Android zařízení a nabízí široké portfolio příslušenství. Mimo jiné najdeme v jeho portfoliu vlastní sledovací zařízení ve stylu Apple AirTag nebo v České republice ručně vyráběné kryty a obaly z kůže. Stánek firmy najdete v hale 3.2 s číslem 206.

Obrázek: Začíná veletrh spotřební elektroniky IFA 2023. Na co se můžete těšit?

Foto: Redakce inSmart.cz

Honor

Honor tradičně využívá veletrhu IFA pro uvádění novinek. Letos to vypadá, že právě berlínské výstaviště se stane místem, kde se představí pro evropský trh ohebný telefon Honor Magic V2, který před pár týdny představil v domovské Číně. Napovídá tomu i pozvánka. Stream z tiskové konference lze pak sledovat od 10. ráno na stránkách Honoru.

Obrázek: Začíná veletrh spotřební elektroniky IFA 2023. Na co se můžete těšit?Zdroj: Se souhlasem Honoru

Jackery

Nová série přenosných bateriových úložišť pro domácí použití i camping konečně vsadila na LiFePO4 články, které vydrží více nabíjecích cyklů a jsou bezpečnější. Jackery patří ve svém segmentu k oblíbeným značkám a na IFA 2023 ukáže kompletní portfolio z nové série Explorer Plus Series.

Lenovo

Lenovo vloni také skončilo s tiskovými konferencemi, avšak pro novináře stále mělo před veletrhem místo, kde byly novinky k vidění ještě před začátkem veletrhu. Stejné je to i letos a očekáváme pár novinek na poli notebooků, tabletů a monitorů.

Samsung

Samsung zde má každoročně obrovský stánek, tedy spíše celou budovu. Již několik let zde ale zásadní novinky neuvádí. Veškeré novinky z mobilního segmentu jsou již uvedené, ať už se jedná o telefony s ohebným displejem Galaxy Z Fold 5 nebo Galaxy Z Flip 5, chytré hodinky Galaxy Watch 6 a Galaxy Watch 6 Classic či tablety Galaxy Tab S9. Vedle toho jsou novinkou i nové monitory řady Odyssey, například Odyssey Neo G9 57“, první herní monitor s rozlišením Dual UHD. Představit by na IFA mohl nové televizory a lepší propojení chytré domácnosti.

Swissten

Česká značka Swissten na veletrhu IFA ukazuje průřez svým portfoliem produktů, které se skládá především z příslušenství k mobilním telefonům, nabíječek, krytů a držáků do auta. Nechybí však ani sluchátka a výkonné powerbanky. Swissten naleznete v hale 3.2 na stánku 113.

TCL

TCL ještě před veletrhem uvedlo pár novinek, které zde budou k vidění. Jde o nové telefony s technologií NXTPAPER, tedy displejem s matnou povrchovou úpravou a vyladěným tak, aby vypadal a působil jako papír. Vedle toho bylo byly představeny brýle s integrovaným průhledným displejem, které mohou sloužit například pro překlad textů v reálném čase.

Obrázek: Začíná veletrh spotřební elektroniky IFA 2023. Na co se můžete těšit?
Zdroj: Se souhlasem TCL

O novinkách vás budeme z místa informovat a přineseme vám sérii článků.

Zdroj: Vlastní

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Xiaomi představilo řadu Xiaomi 13T: Společně s Leica vyvinulo skvělý fotomobil
Xiaomi představilo řadu Xiaomi 13T: Společně s Leica vyvinulo skvělý fotomobil
Obrázek: Xiaomi představilo nové chytré hodinky Watch 2 Pro. Jsou levné a mají LTE i Wear OS
Xiaomi představilo nové chytré hodinky Watch 2 Pro. Jsou levné a mají LTE i Wear OS
Obrázek: Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Obrázek: Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Obrázek: PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden
PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden