Dubnové WebExpo přivítá světové špičky technologických profesí

Proč většina současných firem končí do deseti let? Jak uživateli zpříjemnit ověřování, aby nepočítal dokola hydranty nebo semafory? A jak vytvořit hlasové rozhraní webu, které dokonalostí překoná psanou verzi? Odpovědi přinese 15. ročník konference WebExpo, která startuje ve středu 19. dubna v Paláci Lucerna. Na třídenní akci míří do Prahy 96 přednášejících a mentorů, kteří předají zkušenosti ze své práce pro Google, Microsoft, SAP, Revolut, Oracle, Miro nebo Booking.com.

Designéři, kteří kódují. Kodéři, kteří řídí UX. Marketéři, kteří navrhují design. Patnáctý ročník WebExpo zve do Prahy světové špičky technologických profesí, které vidí i za hranice své specializace.

Punkové kódování a uživatelský zážitek z budoucnosti

Chtěli byste spatřit svět očima robota? To dokáže simulovat herní vývojář Filip Hráček. Přední specialista na Google technologii Flutter teď vyvíjí vlastní hry pod značkou Raindead Games. Filip se s publikem podělí o kouzelné triky, díky kterým se uživatel cítí jako hrdina sci-fi filmu. Svou přednáškou o futuristickém uživatelském rozhraní odstartuje konferenci WebExpo.

Obrázek: Dubnové WebExpo přivítá světové špičky technologických profesí

Do Prahy také dorazí první dáma uživatelských výzkumů, Caroline Jarrett, která dobře ví, že správně připravený formulář dokáže firmám ušetřit velké peníze. Na příkladech ukáže, jaké otázky a postupy pomohou uživateli vyplnit formulář nebo jak vyhodnocovat výsledky výzkumů bez zatoulání do slepé uličky. Caroline Jarrett vede také jeden z pátečních workshopů, na kterém předává své know-how.

Ze světa developmentu se dále představí Stephanie Stimac z Rapid, zabývající se progresivními webovými aplikacemi, Harry Roberts s praktickou přednáškou o zvýšení výkonnosti webu a pátečním workshopem nebo Jhey Thompkins z Google s punkovým přístupem, jak na kreativní programování. Hvězdou WebExpo bude i Léonie Watson, která otevírá technologický svět i uživatelům bojujícím s limity psaného textu. Na konferenci se bude zabývat konverzačním uživatelským prostředím, hlasovým charakterem a výběrem správných slov.

Dlouhý život firem a uživatelské ověřování bez semaforů

Na WebExpo přijíždí poněkolikáté i oblíbený Vitaly Friedman ze Smashing Magazine. Dobře ví, že semafory a hydranty uživatele nebaví, a tak poradí, jak nastavit přívětivější prostředí od bezpečnostní otázek po CAPTCHA. Uživatelskému rozhraní se bude věnovat i ve speciálním pátečním workshopu v rámci WebExpo.

Obrázek: Dubnové WebExpo přivítá světové špičky technologických profesí

Jak prodloužit život své firmě a stíhat neustálé změny a trendy, poradí Noelle Ghanem z firmy Revolut. Na příkladu této fin-tech společnosti demonstruje klíčovou roli designu, kterým lze významně prodloužit životnost firem. Trendsetting a předpovídání budoucnosti budou tématem i přednášky Pavlíny Louženské a They Kučerové z projektu Trendspotterky.

A jaké klást otázky a co potřebujete vědět, abyste rychle a jasně kývli na jakoukoliv změnu? S rozhodovacími procesy poradí Dalia El-Shimmy, vedoucí týmu UX výzkumu pro Miro. Její přednáška je must-hear pro všechny vývojáře, designéry i team leadery.

Kreativní tech profese budoucnosti: Jedna odbornost a vhled do dalších

WebExpo už 15 let spojuje odborníky napříč technologickým spektrem a pomáhá jim přirozeně křížit jejich cesty. „V době home officů je složitější navazovat kontakty mimo svou pracovní bublinu, přitom potřebujeme rozšiřovat své dovednosti i za hranice naší specializace,“ vysvětluje CEO WebExpo Šárka Štrossová.

Obrázek: Dubnové WebExpo přivítá světové špičky technologických profesí

Každý odborník, který nasaje znalosti z jiných oborů, nabízí světu unikátní mix dovedností. Takoví lidé jsou obrovským přínosem pro vývoj technologií,“ dodává. Řečníci letošního WebExpo jsou toho důkazem – řada z nich patří mezi multidisciplinární jedince a inspirují svou kreativitou lidi napříč obory.

Konference WebExpo proběhne od středy 19. do pátku 21. dubna v Praze

Největší technologická událost roku slaví letos 15 let své existence. Hlavní přednáškovou část hostí už tradičně Palác Lucerna. Od středy 19. do čtvrtka 20. dubna zde proběhne 57 přednášek ve třech sálech. Účastníci najdou v programu také mentorské hodiny nebo tematické diskuze u kulatého stolu. Nebude chybět ani hlídání pro děti a oblíbený dětský technologický koutek WebExpo Kids, který láká děti i rodiče na základy programování ve Scratchi, roboty z LEGO nebo 3D tisk. Poslední, páteční den patří odborným workshopům, které vedou přední osobnosti konference.

Vstupenky na konferenci jsou v prodeji na www.webexpo.net.

Obrázek: Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Obrázek: Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Obrázek: Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Obrázek: Ambiciózní plán dostat raketu z 3D tiskárny na oběžnou dráhu selhal. Jakou budoucnost má projekt amerického startupu?
Ambiciózní plán dostat raketu z 3D tiskárny na oběžnou dráhu selhal. Jakou budoucnost má projekt amerického startupu?
Obrázek: Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Obrázek: Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Obrázek: Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Obrázek: Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?
Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?