Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

Open source CMS WordPress se během posledních let stal absolutní jedničkou a jeho dominance nadále roste. Česká komunita čítá tisíce vývojářů a lze očekávat, že nadále poroste. Na WordCamp 2020 mohou odborníci i potenciální zájemci o tvorbu stránek zjistit více o novinkách v platformě a potkat odborníky z praxe. 

Český internet doslova pohání především redakční systém WordPress. Stejně jako ve světě, kde využívá populárního CMS více než 35 % stránek, je situace podobná v České republice. Pokud se navíc podíváme na dynamické weby stavějící na redakčních systémech, má WordPress dokonce 62% podíl na trhu před Joomlou (4,6 %), Drupalem (3,0 %) a dalšími. Data společnosti Kista uvádí, že podíl na trhu neustále roste a nárůst lze očekávat i v roce 2020.

Obrázek: Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

Klientům dnes doporučujeme WordPress jakožto základ jejich budoucí webové prezentace. Řešení má řadu výhod a lze na něm postavit efektní firemní prezentaci, e-shop i velký zpravodajský portál typu inSmart.cz,“ zmínil kreativní ředitel WordPress agentury RightWords Solution, Lukáš Voříšek. „V Česku je velmi aktivní komunita a dostatečné množství programátorů, kteří systému rozumí. Máte tak jistotu, že v případě odchodu od stávajícího dodavatele se vás bude mít kdo ujmout,“ dodává.

WordCamp Praha 2020 – největší WP konference v ČR

Zajímáte se o webové stránky, marketing, tvorbu obsahu nebo řízení webových projektů? Rádi se vzděláváte a nenecháte si ujít žádné setkání s lidmi z oboru? Pak by vám neměl ujít únorový WordCamp Praha 2020. Co víc, tento víkend nabitý WordPressem je ideální akcí pro zahájení vaší konferenční sezóny v roce 2020.

Obrázek: Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

WordCamp Praha je největší konferencí o WordPressu v České republice. Letošní 7. ročník se bude konat 29. února 2020 pod taktovkou hlavní organizátorky Karolíny Vyskočilové v prostorách pražského Cubex Centra.

Pro vývojáře i majitele stránek

Letos jsou díky novým a větším prostorám připraveny tři hlavní linie přednášek: technické přednášky pro webové vývojáře (výkon, Gutenberg, bezpečnost a automatizace), nastavování procesů pro lepší weby (zadání, smlouvy, UX, MVP a SEO) a větev věnovaná tvorbě obsahu, inspiraci a zajímavostem z wordpressového světa.

Do Prahy tentokrát přijede i množství zajímavých zahraničních hostů a účastníci tak uslyší i přednášející, kteří zatím do Česka nikdy nezavítali. Polovina příspěvků bude v angličtině, takže si na své přijdou i ti, kdo nevládnou češtinou.

Obrázek: Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

Kromě toho je připraveno několik praktických workshopů a specializovaných přednášek jak pro uživatele (page buildery včetně Gutenbergu, WooCommerce), tak pro vývojáře (Gutenberg, dokumentace, AMP).

Hledáte vývojáře? Na akci jich bude dostatek

Konference samozřejmě nejsou jen o přednáškách, ale i o propojování komunity. Seznámit se s novými tvářemi můžete během pauz mezi přednáškami, na obědě, při doplňkovém programu nebo u stánků partnerů – a také na Happiness baru a samozřejmě na afterparty.

Rozhovory se speakery, program a další najdete na oficiálním webu konference 2020.prague.wordcamp.org, kde si můžete také pořídit vstupenky, a to aktuálně za 549 Kč bez DPH.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: AMD Radeon RX 6800 XT vs Nvidia RTX 3080: Schyluje se k válce grafických karet, pro spotřebitele je to jedině dobře
AMD Radeon RX 6800 XT vs Nvidia RTX 3080: Schyluje se k válce grafických karet, pro spotřebitele je to jedině dobře
Obrázek: Microsoft tiše vydělává miliardy, pořád je mašinou na peníze
Microsoft tiše vydělává miliardy, pořád je mašinou na peníze
Obrázek: Technologická chirurgie: Rozšířená realita na operačních sálech
Technologická chirurgie: Rozšířená realita na operačních sálech
Obrázek: „Perfektní“ VR? Společná inovace Samsungu a Stanfordu slibuje lepší virtuální realitu
„Perfektní“ VR? Společná inovace Samsungu a Stanfordu slibuje lepší virtuální realitu
Obrázek: Průvodce výběrem notebooku do 10 000 Kč: Jaký vybrat na na kancelářskou práci, filmy i dítěti do školy?
Průvodce výběrem notebooku do 10 000 Kč: Jaký vybrat na na kancelářskou práci, filmy i dítěti do školy?
Obrázek: Jak vyřešit nejčastější problémy s připojením k internetu? 5 funkčních tipů
98%
Jak vyřešit nejčastější problémy s připojením k internetu? 5 funkčních tipů
Obrázek: Jak správně nabíjet mobil? 5 častých mýtů o nabíjení telefonu
Jak správně nabíjet mobil? 5 častých mýtů o nabíjení telefonu
Obrázek: Jak vyhledat písničku podle pískání, mumlání a broukání? Nově v mobilní aplikaci Google
Jak vyhledat písničku podle pískání, mumlání a broukání? Nově v mobilní aplikaci Google
Obrázek: Česká e-commerce scéna je světovým unikátem: Co mohou e-shopy a zákazníci očekávat v roce 2020?
Česká e-commerce scéna je světovým unikátem: Co mohou e-shopy a zákazníci očekávat v roce 2020?

Česká e-commerce scéna se může pochlubit nejrychlejším růstem v EU. Již několik let navíc platí, že jsme národem s největším...

Zavřít