Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

Open source CMS WordPress se během posledních let stal absolutní jedničkou a jeho dominance nadále roste. Česká komunita čítá tisíce vývojářů a lze očekávat, že nadále poroste. Na WordCamp 2020 mohou odborníci i potenciální zájemci o tvorbu stránek zjistit více o novinkách v platformě a potkat odborníky z praxe. 

Český internet doslova pohání především redakční systém WordPress. Stejně jako ve světě, kde využívá populárního CMS více než 35 % stránek, je situace podobná v České republice. Pokud se navíc podíváme na dynamické weby stavějící na redakčních systémech, má WordPress dokonce 62% podíl na trhu před Joomlou (4,6 %), Drupalem (3,0 %) a dalšími. Data společnosti Kista uvádí, že podíl na trhu neustále roste a nárůst lze očekávat i v roce 2020.

Obrázek: Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

Klientům dnes doporučujeme WordPress jakožto základ jejich budoucí webové prezentace. Řešení má řadu výhod a lze na něm postavit efektní firemní prezentaci, e-shop i velký zpravodajský portál typu inSmart.cz,“ zmínil kreativní ředitel WordPress agentury RightWords Solution, Lukáš Voříšek. „V Česku je velmi aktivní komunita a dostatečné množství programátorů, kteří systému rozumí. Máte tak jistotu, že v případě odchodu od stávajícího dodavatele se vás bude mít kdo ujmout,“ dodává.

WordCamp Praha 2020 – největší WP konference v ČR

Zajímáte se o webové stránky, marketing, tvorbu obsahu nebo řízení webových projektů? Rádi se vzděláváte a nenecháte si ujít žádné setkání s lidmi z oboru? Pak by vám neměl ujít únorový WordCamp Praha 2020. Co víc, tento víkend nabitý WordPressem je ideální akcí pro zahájení vaší konferenční sezóny v roce 2020.

Obrázek: Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

WordCamp Praha je největší konferencí o WordPressu v České republice. Letošní 7. ročník se bude konat 29. února 2020 pod taktovkou hlavní organizátorky Karolíny Vyskočilové v prostorách pražského Cubex Centra.

Pro vývojáře i majitele stránek

Letos jsou díky novým a větším prostorám připraveny tři hlavní linie přednášek: technické přednášky pro webové vývojáře (výkon, Gutenberg, bezpečnost a automatizace), nastavování procesů pro lepší weby (zadání, smlouvy, UX, MVP a SEO) a větev věnovaná tvorbě obsahu, inspiraci a zajímavostem z wordpressového světa.

Do Prahy tentokrát přijede i množství zajímavých zahraničních hostů a účastníci tak uslyší i přednášející, kteří zatím do Česka nikdy nezavítali. Polovina příspěvků bude v angličtině, takže si na své přijdou i ti, kdo nevládnou češtinou.

Obrázek: Webové stránky v České republice pohání hlavně WordPress, má tu silnou komunitu

Kromě toho je připraveno několik praktických workshopů a specializovaných přednášek jak pro uživatele (page buildery včetně Gutenbergu, WooCommerce), tak pro vývojáře (Gutenberg, dokumentace, AMP).

Hledáte vývojáře? Na akci jich bude dostatek

Konference samozřejmě nejsou jen o přednáškách, ale i o propojování komunity. Seznámit se s novými tvářemi můžete během pauz mezi přednáškami, na obědě, při doplňkovém programu nebo u stánků partnerů – a také na Happiness baru a samozřejmě na afterparty.

Rozhovory se speakery, program a další najdete na oficiálním webu konference 2020.prague.wordcamp.org, kde si můžete také pořídit vstupenky, a to aktuálně za 549 Kč bez DPH.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Facebook vs Zuckerberg: Sociální síť brojí proti vlastnímu zakladateli
Facebook vs Zuckerberg: Sociální síť brojí proti vlastnímu zakladateli
Obrázek: SpaceX zahájilo novou éru dobývání vesmíru, otevřela cestu soukromým podnikatelům. Astronauti úspěšně přistáli na ISS
SpaceX zahájilo novou éru dobývání vesmíru, otevřela cestu soukromým podnikatelům. Astronauti úspěšně přistáli na ISS
Obrázek: Nerozhodujeme o pravdě, říká Facebook. Lži jsou špatně, oponuje Twitter
Nerozhodujeme o pravdě, říká Facebook. Lži jsou špatně, oponuje Twitter
Obrázek: Asteroid, který vyhladil dinosaury: Pod jakým úhlem dopadl pomohl spočítat superpočítač
Asteroid, který vyhladil dinosaury: Pod jakým úhlem dopadl pomohl spočítat superpočítač
Obrázek: Jak se zbavit předinstalovaných aplikací? Odinstalujte je, nebo je zakažte
Jak se zbavit předinstalovaných aplikací? Odinstalujte je, nebo je zakažte
Obrázek: Nefunguje vám internet? Vodafone má výpadek, přístup k internetu nefungoval v ČR a dalších zemích
Nefunguje vám internet? Vodafone má výpadek, přístup k internetu nefungoval v ČR a dalších zemích
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
98%
Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
Obrázek: Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Wi-Fi sítě jsou přetížené, zapojeno je příliš mnoho zařízení. Jak si doma zlepšit stabilitu připojení k internetu?
Obrázek: Česká e-commerce scéna je světovým unikátem: Co mohou e-shopy a zákazníci očekávat v roce 2020?
Česká e-commerce scéna je světovým unikátem: Co mohou e-shopy a zákazníci očekávat v roce 2020?

Česká e-commerce scéna se může pochlubit nejrychlejším růstem v EU. Již několik let navíc platí, že jsme národem s největším...

Zavřít