Obří 17″ displej v malém notebooku? ASUS má unikátní model se skládacím displejem

Umí fungovat jako notebook, tablet s klávesnicí či třeba stolní PC. ASUS pokračuje v netradičních inovacích. Na veletrhu CES představil skládací model a řadu dalších novinek.

Zenbook 17 Fold OLED je prvním 17,3palcovým skládacím notebookem s OLED displejem na světě, na kterém ASUS úzce spolupracoval se společnostmi Intel a BOE Technology Group. Přelomový design nabízí dvě velikosti OLED displeje v jednom zařízení: velký 17,3palcový dotykový displej s poměrem stran 4:3 a rozlišením 2,5K, který se dá složit, čímž se vytvoří dva spojené 12,5palcové displeje s poměrem stran 3:2 a rozlišením 1920 × 1280.

Obrázek: Obří 17" displej v malém notebooku? ASUS má unikátní model se skládacím displejem

ASUS Zenbook 17 Fold OLED s ohebným displejem. Foto: Se souhlasem společnosti ASUS

V kombinaci s Bluetooth klávesnicí a touchpadem ASUS ErgoSense plné velikosti poskytuje skládací konstrukce možnost využít zařízení hned v několika režimech – jako PC, notebook, tablet, klávesnici na obrazovce, knihu a nebo rozšířený režim s klávesnicí položenou mimo tělo zařízení.

OLED panely v noteboocích ASUS umí

Potěší kvalitní OLED displej s certifikací PANTONE Validated. Displej má i certifikaci TÜV Rheinland pro péči o oči a 100% gamut DCI-P3, a využívá technologii Dolby Vision HDR garantující živé barvy. Nechybí ani výkonný zvukový systém se čtyřmi reproduktory s certifikací Harman Kardon obohacený o Dolby Atmos1 garantující kvalitní zvuk.

Chytré funkce nové generace zajišťuje infračervená kamera s rozlišením HD, která ve spolupráci s Windows Hello a novým čipem Intel Visual Sensing Controller umožňuje několik nových funkcí využívajících umělou inteligenci, včetně detekce přítomnosti uživatele, integrovaného snímače barev pro automatické nastavení jasu obrazovky a teploty barev a 5Mpx webové kamery s technologií ASUS 3D Noise Reduction pro videohovory s jasným obrazem.

12. generace čipů Intel Core i7 a grafika Iris Xe

Pro zajištění bezproblémového výkonu a konektivity je notebook vybaven nejnovějšími procesory Intel Core i7 řady U 12. generace, grafikou Intel Iris Xe a dvěma porty USB-C Thunderbolt 4, které podporují rychlé nabíjení 75 Wh baterie a připojení k externím displejům.

Design Zenbooku 17 Fold OLED, navržený ve spolupráci se společností Intel, odpovídá parametrům notebooku Intel Evo díky hardwarovým specifikacím společnosti Intel a klíčovým požadavkům na odezvu, probuzení, výdrž baterie, rychlé nabíjení a inteligentní spolupráci. Zenbook 17 Fold OLED bude v prodeji v polovině roku 2022.

Přenosný monitor i herní stroje

Vedle skládacího notebooku představil výroční edici Zenbook 14X OLED Space Edition. Došlo i na notebooky Zenbook 14 OLED, ASUS ExpertBook řady B5; přenosný monitor ProArt Display PA169CDV s technologií Wacom EMR, která spolupracuje se stylusem ASUS ProArt Pen; a herní notebooky ASUS TUF Gaming F15 a TUF Dash F15 pro široké publikum hráčů.

Obrázek: Obří 17" displej v malém notebooku? ASUS má unikátní model se skládacím displejem

Zenbook 14X OLED Space Edition vznikl na oslavu 600 dní pobytu notebooku ASUS na vesmírné stanici. Foto: Se souhlasem společnosti ASUS/

Obrázek: Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo... Motorola slaví 95. výročí
Je to malý krok pro člověka a velký skok pro lidstvo… Motorola slaví 95. výročí
Obrázek: Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Když spadne server. ČMIS ilustruje důležitost recyklace starého hardwaru
Obrázek: Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Technologie české firmy pomáhá lékařům v boji s nemocničními infekcemi
Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 41mm. Chytrý šperk pro ženy
Obrázek: Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Elektromobily v srdci Prahy: Kde nejvýhodněji nabíjet při návštěvě centra?
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?