Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Videokonference mají usnadňovat komunikaci na dálku. Často však začínají problémem s připojením a příchodem ajťáka, který musí vše uvést do provozu. Logitech se rozhodl tyto neduhy vymýtit a přestavil profesionální soupravu pro videokonferenční místnosti, kterou zvládne obsluhovat kdokoliv. Jak Logitech Tap vypadá a čím je unikátní?

Standardní videokonferenční výbava se skládá z počítače s potřebným softwarem, kamery, mikrofonů, reproduktorů a televizoru. Pokud by vše fungovalo jak má, po příchodu do místnosti se jeden z účastníků přihlásí a okamžitě může spojit videohovor přes půl planety. Bezproblémově fungujících jednaček je však málo. Může za to především fakt, že firmy a jejich IT oddělení často nakupují řešení od různých výrobců a následně je doslova lepí dohromady. Uživatelé pak takové systémy nezvládají používat a na řadu opět přichází ajťáci, aby několikrát denně vše uvedli do provozu.

Logitech se svou soupravou Tap Room snaží změnit způsob, jakým firmy přistupují k výbavě videokonferenčních místností. Místo nakupování jednotlivých komponentů připravil kompletní balíček. Firmy si tak mohou rovnou pořídit sadu sestávající se ze všech nezbytných součástí, včetně předinstalovaného softwaru. Videokonferenční systém snadno zapojí a obratem mohou videohovory ve vysoké kvalitě začít využívat. Ovládání navíc neprobíhá skrze rozhraní počítače, ale prostřednictvím připojené ovládací obrazovky Tap.

Na míru pro Microsoft Teams, Zoom i Google Meet

Samotný Logitech Tap má podobu 10,1″ ovladače podobného tabletu, který se připojí k počítači a následně uchytí na stěnu, stojan nebo položí na konferenční stůl. Skrze dotykové ovládání je možné sdílet obsah či ovládat videokonferenci a konferenční místnost jako takovou. Uživatel tedy pro spojení videohovoru nepotřebuje vlastní laptop. Pouze přijde k tabletu a skrze dotykové rozhraní se spojí s protistranou.

Obrázek: Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Ovladač je dodáván ve trojici variant v závislosti na tom, jakou platformu a software pro videokonferenční hovory firma využívá. Podporované jsou nejpoužívanější videokonferenční systémy Microsoft Teams, Zoom i Google Meet. Logitech připravil pro každý ze systémů rozhraní na míru, díky čemuž by si s ovládáním videokonferenční místnosti měl poradit kdokoliv.

Kompletní balíček s 4K kamerou i počítačem

Ovladač Tap lze dokoupit samotný ke stávající výbavě videokonferenční místnosti a skrze USB jej připojit k počítači. Logitech však sází na komplexnost celého řešení a připravil balíčky na míru malým i velkým prostorům.

Obrázek: Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Tap se prostřednictvím USB kabelu připojí k počítači a slouží jako ovládací centrum.

Souprava je dodávána v několika variantách. Ty se od sebe liší použitou kamerou, softwarem a dalším hardwarem v balíčku. Vybrat si lze např. z 4K kamer Rally a MeetUp, o nichž jsme vás informovali nedávno. V balíčku Tap Room se mohou nacházet veškerá potřebná zařízení včetně počítače. Logitech sáhl po Intel NUC pro místnosti s aplikacemi MS Teams a Zoom a Chromeboxu pro verzi s Google. Hardwarový konfigurace počítače je více než dostatečná a vedle videohovorů zbývá spousta výkonu pro další aplikace – v České republice jde v případě Intel NUC o verzi s Windows 10 IoT Enterprise, 8 GB RAM, čtyřjádrovým procesorem Core i5-8259U a 240GB SSD.

Ceny jednotlivých souprav se pohybují od 30 000 Kč za samotný Tap po 159 000 Kč za variantu s kompletní výbavou pro velké jednačky. Nechybí varianty s počítačem i bez, verze bez reproduktorů či naopak s veškerým ozvučením včetně mikrofonů. Firmy si díky tomu mohou dokoupit pouze chybějící zařízení potřebná pro místnost dané velikosti. Vše je navíc předinstalované a nakonfigurované, díky čemuž je zapojení soupravy otázkou chvíle.

Obrázek: Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Díky zjednodušení celého systému by mohl Logitech Tap přinést významnou změnu do oblasti videokonferenčních místností. Nejen, že modulární řešení s přehledným ovládacím panelem ušetří čas ajťákům, ale stejně tak i zajistí, aby videokonferenční místnosti sloužily ke svému hlavnímu účelu – efektivní komunikaci na dálku.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte