Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Videokonference mají usnadňovat komunikaci na dálku. Často však začínají problémem s připojením a příchodem ajťáka, který musí vše uvést do provozu. Logitech se rozhodl tyto neduhy vymýtit a přestavil profesionální soupravu pro videokonferenční místnosti, kterou zvládne obsluhovat kdokoliv. Jak Logitech Tap vypadá a čím je unikátní?

Standardní videokonferenční výbava se skládá z počítače s potřebným softwarem, kamery, mikrofonů, reproduktorů a televizoru. Pokud by vše fungovalo jak má, po příchodu do místnosti se jeden z účastníků přihlásí a okamžitě může spojit videohovor přes půl planety. Bezproblémově fungujících jednaček je však málo. Může za to především fakt, že firmy a jejich IT oddělení často nakupují řešení od různých výrobců a následně je doslova lepí dohromady. Uživatelé pak takové systémy nezvládají používat a na řadu opět přichází ajťáci, aby několikrát denně vše uvedli do provozu.

Logitech se svou soupravou Tap Room snaží změnit způsob, jakým firmy přistupují k výbavě videokonferenčních místností. Místo nakupování jednotlivých komponentů připravil kompletní balíček. Firmy si tak mohou rovnou pořídit sadu sestávající se ze všech nezbytných součástí, včetně předinstalovaného softwaru. Videokonferenční systém snadno zapojí a obratem mohou videohovory ve vysoké kvalitě začít využívat. Ovládání navíc neprobíhá skrze rozhraní počítače, ale prostřednictvím připojené ovládací obrazovky Tap.

Na míru pro Microsoft Teams, Zoom i Google Meet

Samotný Logitech Tap má podobu 10,1″ ovladače podobného tabletu, který se připojí k počítači a následně uchytí na stěnu, stojan nebo položí na konferenční stůl. Skrze dotykové ovládání je možné sdílet obsah či ovládat videokonferenci a konferenční místnost jako takovou. Uživatel tedy pro spojení videohovoru nepotřebuje vlastní laptop. Pouze přijde k tabletu a skrze dotykové rozhraní se spojí s protistranou.

Obrázek: Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Ovladač je dodáván ve trojici variant v závislosti na tom, jakou platformu a software pro videokonferenční hovory firma využívá. Podporované jsou nejpoužívanější videokonferenční systémy Microsoft Teams, Zoom i Google Meet. Logitech připravil pro každý ze systémů rozhraní na míru, díky čemuž by si s ovládáním videokonferenční místnosti měl poradit kdokoliv.

Kompletní balíček s 4K kamerou i počítačem

Ovladač Tap lze dokoupit samotný ke stávající výbavě videokonferenční místnosti a skrze USB jej připojit k počítači. Logitech však sází na komplexnost celého řešení a připravil balíčky na míru malým i velkým prostorům.

Obrázek: Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Tap se prostřednictvím USB kabelu připojí k počítači a slouží jako ovládací centrum.

Souprava je dodávána v několika variantách. Ty se od sebe liší použitou kamerou, softwarem a dalším hardwarem v balíčku. Vybrat si lze např. z 4K kamer Rally a MeetUp, o nichž jsme vás informovali nedávno. V balíčku Tap Room se mohou nacházet veškerá potřebná zařízení včetně počítače. Logitech sáhl po Intel NUC pro místnosti s aplikacemi MS Teams a Zoom a Chromeboxu pro verzi s Google. Hardwarový konfigurace počítače je více než dostatečná a vedle videohovorů zbývá spousta výkonu pro další aplikace – v České republice jde v případě Intel NUC o verzi s Windows 10 IoT Enterprise, 8 GB RAM, čtyřjádrovým procesorem Core i5-8259U a 240GB SSD.

Ceny jednotlivých souprav se pohybují od 30 000 Kč za samotný Tap po 159 000 Kč za variantu s kompletní výbavou pro velké jednačky. Nechybí varianty s počítačem i bez, verze bez reproduktorů či naopak s veškerým ozvučením včetně mikrofonů. Firmy si díky tomu mohou dokoupit pouze chybějící zařízení potřebná pro místnost dané velikosti. Vše je navíc předinstalované a nakonfigurované, díky čemuž je zapojení soupravy otázkou chvíle.

Obrázek: Ajťák už v jednačce nebude potřeba: Logitech elegantně vyřešil složitou obsluhu videokonferenčních místností

Díky zjednodušení celého systému by mohl Logitech Tap přinést významnou změnu do oblasti videokonferenčních místností. Nejen, že modulární řešení s přehledným ovládacím panelem ušetří čas ajťákům, ale stejně tak i zajistí, aby videokonferenční místnosti sloužily ke svému hlavnímu účelu – efektivní komunikaci na dálku.

Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Obrázek: Obří vesmírná loď Starship má za sebou další klíčový test před letem do vesmíru
Obří vesmírná loď Starship má za sebou další klíčový test před letem do vesmíru
Obrázek: Kde získat vzácné prvky na výrobu elektroniky? Z bláta
Kde získat vzácné prvky na výrobu elektroniky? Z bláta
Obrázek: 5G byl jen začátek. 6G přinese masovou robotizaci a vozidla bez řidičů všude kolem nás
5G byl jen začátek. 6G přinese masovou robotizaci a vozidla bez řidičů všude kolem nás
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním