Pokud patříte mezi uživatele, kteří mají permanentně rozbitý displej, telefon po příchodu domů hodí na postel nebo snad dokonce na stůl či se k němu nechovají zrovna ideálním způsobem, Galaxy Fold si určitě nekupujte.
Samsung má se svým konceptem ohýbatelného smartphonu problém už od samotných počátků. Hned na začátku dodal některým recenzentům už poškozené kousky, případně je sami rychle poškodili, a jejich celková odolnost byla velmi, velmi nízká.
Což není až tak překvapivě – ohýbatelné displeje jsou stále extrémně mladou, nedodělanou technologií a žádný z výrobců ještě neudělal skutečně praktický ohýbatelný smartphone. Pokoušeli se o to kupříkladu Sharp, TCL, LG nebo Huawei.
https://youtu.be/VVUg4jjvX1A
Pozor na prach a vodu, varuje Samsung
Na letošním ročníku veletrhu IFA už se podle redaktorů na místě zdál o něco odolnější, ale jihokorejský obr nechce tentokrát ponechat nic náhodě. Vydal proto video, které má zákazníkům ukázat, jak se o mobil správně starat.
Hned v úvodu Samsung udává, že displej Foldu už je chráněný a nepotřebuje další vrstvu; ta by se neměla odlepovat. Video také potenciálním kupcům doporučuje používat „lehký dotyk“ při užívání displeje.
Zákazník by také měl mobil chránit proti vodě a prachu. Jak toho má uživatel docílit není jasné; což o to, na vodu si lze relativně dát pozor, ale na prach? Na YouTube je již video odolnosti od známého uživatele JerryRigEverything a nezapomněl ani na písek. Jak Galaxy Fold dopadl?
Samsung také dodává některé méně obvyklé rady. Protože zavírací systém Foldu používá magnety, firma doporučuje, aby jej uživatel nedával poblíž mincí nebo klíčů, které by mohly mobil poškrábat nebo poškodit.
V ČR se Galaxy Fold neprodává a velmi pravděpodobně ani prodávat nebude, minimálně ne zpočátku. Aby se však na náš trh vůbec mobil dostal, musel by mít úspěch v zahraničí, především v USA. Taková šance je však mizivá. Stále jde spíše o kuriozitu než o reálně využitelný mobil.
I pokud by totiž Galaxy Fold skutečně alespoň několik měsíců každodenního využívání přežil, je otázkou, k čemu takový ohýbatelný displej je. Vzhledem k optimalizaci aplikací a systému na ohebný displej, která je stále velmi minoritní, je praktičtější mít zkrátka jeden standardní displej.
Zatím.
Zdroj: Engadget