Další ohebný smartphone? TCL uvede v ČR vlastní smartphone i televize s 8K

Čínská značka TCL chce v České republice vyrůst a ukousnout si nejen z koláče trhu s televizory. Už v listopadu dorazí na náš trh smartphone s Androidem, trojicí fotoaparátů a atraktivní cenou.

TCL zná v ČR málokdo, v USA je jedičkou

TCL letos jako jeden z prvních výrobců představil televizor s 8K rozlišením. Díky vzájemné spolupráci se Samsungem mohou oba výrobci investovat do vývoje společně a těžit tak z technického pokroku i úspor.

TCL chce podobně jako Honor ve svých televizích využívat vyjížděcí kamerku. Jedná se o prvek, který si vyžádali sami uživatelé. Pokud ji nepoužíváte, bude schovaná v rámu televize.

Obrázek: Další ohebný smartphone? TCL uvede v ČR vlastní smartphone i televize s 8K

O značce TCL: Čínský výrobce TCL není v České republice příliš známý. Jeho produkty však pravděpodobně znáte. TCL až doposud prodávalo na českém a slovenském trhu své televizory pod jiným označením. Narazit jste na ně mohli např. pod značkou Thomson. Značka však ve svém portfoliu nabízí také sluchátka, mobilní telefony či klimatizace, pračky a lednice.

V současné chvíli je TCL globální dvojkou na trhu s televizory. V Evropě se chlubí 20% meziročním růstem a v některých zemích jako Itálie přesahuje meziroční růst 50 %. V USA už značka dokonce překonala dlouhou dobu dominantní Samsung a LG.

Nejvyšší modely  jsou dodávány se soundbarem s podporou Dolby Atmos. Integrované reproduktory vysílají zvuk do 5 míst naráz. 3 jsou namířeny na diváka, 2 směrem ke stropu kde se odráží a vytváří prostorový efekt. Představeny byly i nové modely televizí. Zajímavým kouskem je model X10 Mini LED TV s velikostí obrazovky 65″ a 4K rozlišením má patřit k nejtenčím LED modelům na trhu.

Televize nabízí hlasové vyhledávání s umělou inteligencí TCL AI-IN a nechybí ani ovládání hlasem. Ve stylu hlasových asistentů a Googlu tak uživatelé mohou pracovat se svojí agendou či provádět základní úkony s TV samotnou.

Bezdrátová sluchátka: Pro sportovce i s aktivním potlačením okolního hluku

Bezdrátová sluchátka nabídnou až 26hodinovou výdrž na baterii. Nabízí krytí IPX4 a bezdrátovou technologii Bluetooth 5.0. Nabíjení probíhá skrze USB-C.

ACTV500TWS jsou určena pro sportovce a nabízí krytí IPX7. Nabíjení probíhá přes bezdrátovou technologii Qi a vydrží přes 33 hodin. Nechybí však ani USB-C konektor.

ELIT400NC jsou modelem s aktivním potlačením okolního hluku. Stejně jako MTRO200NC. Cena by neměla přesáhnout 120 EUR (3 100 Kč).

Smartphone TCL Plex dorazí v listopadu do ČR

TCL chce jako jeden z průkopníků v oblasti televizorů přenést své zkušenosti s obrazovkami i do smartphonů. Zatím to vypadá tak, že si chce výrobce sám vyrábět displeje a konkurovat tak Samsungu či LG. Displej nabídne velikost 6,53″ a Full HD+ rozlišení. Výrobce sáhl po výkonném osmijádrovém procesoru Snapdragon 675, 6GB RAM a 128GB úložišti.

Trojice fotoaparátů smartphonu TCL Plex je z obou stran obklopena bleskem. První je širokoúhlý s 123° zorným polem, druhá s vysokou světelností a třetí s vysokým rozlišením 48 Mpx. Zpomalené video zvládne smartphone natáčet v 960 FPS.

Podle TCL je právě kamera určená do špatných světelných podmínek unikátní pro natáčení videí. „Většina z výrobců umí fotit v noci, málokdo už zvládne v noci natáčet videa.“ Na přední straně zařízení se nachází selfie kamera ve formě „průstřelu“ v levém horním rohu.

TCL Plex při přehrávání videa zpracuje obraz a zobrazí jej uživateli v lepší kvalitě. Pokud by technologie fungovala podobně jako v televizorech, bylo by se na co těšit.

Smartphone s Androidem 9 dorazí na český trh v listopadu 2019 za 7 999 Kč. K dispozici bude v bílé a černé barvě.

Na pódiu se na chvíli objevil i otevírací model telefonu, který je důkazem, že o skládacích telefonech přemýšlí i další velcí výrobci. Jak zmínil zástupce společnosti, TCL nespěchá s uvedením skládacího telefonu a chce s vlastním modelem přijít na trh až ve chvíli, kdy bude technologie prověřená.

Project Archery: Vyměnili byste televizor za brýle?

Chytré brýle dokáží zobrazit obraz z připojeného telefonu, nebo zobrazit video ve formátu, který je podobný sledování v kině. Jedním ze scénářů by mohlo být i čtení knih, které si však s brýlemi na hlavě neumíme příliš představit. Pokud však bude displej dostatečně jemný a brýle lehké, určitý smysl by dávaly. Oproti dostupným VR a HR headsetům v nich však velký potenciál nevidíme.

Zdroj: Lukáš Voříšek, foto: Ondřej Košťál, inSmart.cz

2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Zdravím ty sluchátka, se dají použít i a příklad k Iphonu? A jestli je k nim nějaká spešl aplikace? Já nakupují příslušenství k Iphonu a takové vychytané sluchátka tam nemají. No i ta televize je mazec ale cenově asi někde jinde. Teda aspoň ne v mojí kategorii.

Ondřej Košťál

Zdravím, Apple obecně má s kompatibilitou problémy. Jsou to běžná Bluetooth sluchátka, takže by to mělo na 90 % fungovat. Aplikace k nim není.

Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?