Bulánci 2.0 budou: Tvůrci legendární české hry vybrali za 4 hodiny přes milión

Fanoušci tvůrcům během několika hodin poslali přes milion korun. Bulánci 2.0 tak dorazí na naše počítače a konzole už v roce 2022. Na co se můžeme těšit?

Bitvy na firemních či školních počítačích zažila většina z nás. Bulánky, vražedné polštáře se zbraní v ruce, šlo totiž snadno hrát po síti. Hra si svou jednoduchostí, soundtrackem a milou grafikou získala statisíce fanoušků. Po 20 letech už sice v pokračování doufal málokdo, ale nyní je jasné, že pokračování bude. Tvůrci na něm usilovně pracují a díky kampani na Startovači budou mít i dostatek finančních prostředků.

Bulánci získali miliony na další vývoj

Tvůrci legendární české hry umístili na crowdfundingový portál Startovač kampaň s cílem vybrat 500 000 Kč na vývoj nové verze hry. Stačilo však pár hodin a na kontě projektu je více než 1 milion korun a částka nadále roste. Do konce kampaně zbývá ještě necelý měsíc, kampaň skončí až 16. června 2021. Do té doby může suma výrazně narůst. Tvůrci díky tomu budou moci zainvestovat do dalšího vývoje. Vzniknout tak mají verze pro nové platformy i nové herní režimy.

Vlevo původní Bulánci, vpravo ukázka verze 2.0. Grafika se dočkala 3D podoby, zůstal pohled shora i některé levely. Tvůrci slibují verzi Bulánků pro herní konzole i mobilní telefony. Foto: Se souhlasem SleepTeam.

Kdo přispěje, může získat klíč do hry, sběratelskou figurku Bulánka, deskovou hru či třeba vstup na párty s tvůrci hry. Nechybí ani netradiční ceny v podobě bulánčího dortu či třeba kresby s podpisem autorů.

Stará klasika v 3D povlečení

Bulánci 2.0 se převlékli do 3D, zachovali si však pohled shora a důležité herní mechanismy. Vedle multiplayeru a staré dobré arény nabídne hra také mód kampaně, kdy bude hráč plnit konkrétní mise. Kampaň bude možné hrát v kooperativním módu. Hra bude oproti původní verzi placená a právě podporou na Startovači bude možné získat early acces přístup do hry i klíč k verzi finální.

Dlouho jsme si s myšlenkou na nové Bulánky pohrávali a nakonec jsme se nechali unést nadšením a voláním komunity po moderním bulánčím titulu,” zmínil Jaroslav Wagner ze studia SleepTeam. „Nepůjde tedy o čistokrevný remaster, ale o zcela novou hru, jejímž cílem má být vstup roztodivných polštářků mezi současnou generaci her.“ Vývojáři ze SleepTeam stojí vedle Bulánků také za oblíbenou sérií Polda.

Bulánci 2.0 na počítače, konzole i mobily

Za posledních 20 let došlo k více než 16 milionům stažení kopie hry. Původně byla hra k dispozici pouze na PC, ale i to se má ve verzi 2.0 změnit. Bulánci  jsou podle tvůrců v plánu na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Na své si mohou přijít i milovníci mobilních her na Androidu a iOS. Čím více se vybere, tím bude větší i šance na vznik dalších verzí hry.

Aktualizace 21. 5. – Za 4 dny 4 miliony

Tvůrci Bulánků zažívají sen. Během necelých 4 dnů už měli na kontě od fanoušků přes 4 miliony korun. Peníze tvůrci investují do vývoje hry. „Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Je to neuvěřitelné. Strašně moc vám děkujeme! Uděláme všechno pro to, aby Bulánci 2.0 byli naprostá pecka!

Vedle nových odměn pro podporovatele již stránka na startovači dostala i nový obsah, a to včetně tabulky ukazující nové cíle vývojářů. Potvrzena byla verze pro MacOS, verze pro mobilní telefony, editor levelů, crossplatformní multiplayer či třeba vesmírný level se stavem beztíže.

Úvodní fotografie: Se souhlasem SleepTeam

Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024