Bulánci 2.0 budou: Tvůrci legendární české hry vybrali za 4 hodiny přes milión

Fanoušci tvůrcům během několika hodin poslali přes milion korun. Bulánci 2.0 tak dorazí na naše počítače a konzole už v roce 2022. Na co se můžeme těšit?

Bitvy na firemních či školních počítačích zažila většina z nás. Bulánky, vražedné polštáře se zbraní v ruce, šlo totiž snadno hrát po síti. Hra si svou jednoduchostí, soundtrackem a milou grafikou získala statisíce fanoušků. Po 20 letech už sice v pokračování doufal málokdo, ale nyní je jasné, že pokračování bude. Tvůrci na něm usilovně pracují a díky kampani na Startovači budou mít i dostatek finančních prostředků.

Bulánci získali miliony na další vývoj

Tvůrci legendární české hry umístili na crowdfundingový portál Startovač kampaň s cílem vybrat 500 000 Kč na vývoj nové verze hry. Stačilo však pár hodin a na kontě projektu je více než 1 milion korun a částka nadále roste. Do konce kampaně zbývá ještě necelý měsíc, kampaň skončí až 16. června 2021. Do té doby může suma výrazně narůst. Tvůrci díky tomu budou moci zainvestovat do dalšího vývoje. Vzniknout tak mají verze pro nové platformy i nové herní režimy.

Vlevo původní Bulánci, vpravo ukázka verze 2.0. Grafika se dočkala 3D podoby, zůstal pohled shora i některé levely. Tvůrci slibují verzi Bulánků pro herní konzole i mobilní telefony. Foto: Se souhlasem SleepTeam.

Kdo přispěje, může získat klíč do hry, sběratelskou figurku Bulánka, deskovou hru či třeba vstup na párty s tvůrci hry. Nechybí ani netradiční ceny v podobě bulánčího dortu či třeba kresby s podpisem autorů.

Stará klasika v 3D povlečení

Bulánci 2.0 se převlékli do 3D, zachovali si však pohled shora a důležité herní mechanismy. Vedle multiplayeru a staré dobré arény nabídne hra také mód kampaně, kdy bude hráč plnit konkrétní mise. Kampaň bude možné hrát v kooperativním módu. Hra bude oproti původní verzi placená a právě podporou na Startovači bude možné získat early acces přístup do hry i klíč k verzi finální.

Dlouho jsme si s myšlenkou na nové Bulánky pohrávali a nakonec jsme se nechali unést nadšením a voláním komunity po moderním bulánčím titulu,” zmínil Jaroslav Wagner ze studia SleepTeam. „Nepůjde tedy o čistokrevný remaster, ale o zcela novou hru, jejímž cílem má být vstup roztodivných polštářků mezi současnou generaci her.“ Vývojáři ze SleepTeam stojí vedle Bulánků také za oblíbenou sérií Polda.

Bulánci 2.0 na počítače, konzole i mobily

Za posledních 20 let došlo k více než 16 milionům stažení kopie hry. Původně byla hra k dispozici pouze na PC, ale i to se má ve verzi 2.0 změnit. Bulánci  jsou podle tvůrců v plánu na PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Na své si mohou přijít i milovníci mobilních her na Androidu a iOS. Čím více se vybere, tím bude větší i šance na vznik dalších verzí hry.

Aktualizace 21. 5. – Za 4 dny 4 miliony

Tvůrci Bulánků zažívají sen. Během necelých 4 dnů už měli na kontě od fanoušků přes 4 miliony korun. Peníze tvůrci investují do vývoje hry. „Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Je to neuvěřitelné. Strašně moc vám děkujeme! Uděláme všechno pro to, aby Bulánci 2.0 byli naprostá pecka!

Vedle nových odměn pro podporovatele již stránka na startovači dostala i nový obsah, a to včetně tabulky ukazující nové cíle vývojářů. Potvrzena byla verze pro MacOS, verze pro mobilní telefony, editor levelů, crossplatformní multiplayer či třeba vesmírný level se stavem beztíže.

Úvodní fotografie: Se souhlasem SleepTeam

Obrázek: Satelitní internet Starlink útočí na české operátory: Nyní je ještě levnější
Satelitní internet Starlink útočí na české operátory: Nyní je ještě levnější
Obrázek: Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Žijeme v Matrixu? Vědci odhalili, jak z případné simulace uniknout
Obrázek: Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Důležitý průlom: Vědci z ČVUT úspěšně uložili elektřinu v kamenném prachu
Obrázek: Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Zemřel Gordon Moore, otec mikroprocesorů a architekt digitálního věku
Obrázek: Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Obrázek: Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Obrázek: Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Obrázek: Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?
Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?