Astronomové potvrdili existenci obří černé díry v plynovém mračnu poblíž středu naší galaxie. Jedná se o druhou největší černou díru v Mléčné dráze.
Japonští vědci získali důkazy pro existenci extrémně hmotného objektu díky výkonnému teleskopu v poušti Atacama. Pozorováním nezvyklých pohybů plynných mračen teleskopem Alma vytvořili počítačový model černé díry, která má více jak 1,4 bilionu kilometrů v průměru.
Tento hmotný objekt se nachází přibližně 200 světelných let od středu galaxie. Podle vědců se jedná o první pozorování středně velké černé díry v Mléčné dráze. Jedná se o chybějící střípek skládanky, který by mohl pomoci zjistit, jak vznikají obří černé díry. Podle teorie vznikají slučováním středně velkých superhmotných objektů.
Malé černé díry podle výzkumů vznikají po zániku hvězd. Postupným slučováním s dalšími poté vznikají větší a větší objekty, které pohlcují vše kolem sebe.
Vědci předpokládají, že v naší galaxii se nachází více jak 100 milionů černých děr. Největší z nich je i gigant Sagittarius A s hmotností přesahující 3,6 milionu Sluncí.
Není ten průměr černé díry nějak velký