Česká značka Niceboy rozšiřuje portfolio, chce kompletní chytrou domácnost

Niceboy si vybojoval své místo na trhu svými akčními kamerami, sluchátky a další elektronikou za dostupné ceny. Nyní značka představuje řadu chytrých spotřebičů ION, s nimiž chce nabídnout kompletní portfolio chytré domácnosti ovladatelné z jediné aplikace. Jaké produkty nabídne?

Značka Niceboy uvedla své produkty na trh poprvé v roce 2016. Za 5 let se postupně rozšířila do 8 dalších zemí Evropy a představila řadu novinek. Nyní chce zpestřit své portfolio a pouští se do vod Smart Home, tedy do produktů chytré domácnosti.

Chytrá domácnost je jedním z trendů, což potvrzuje i další česká značka Tesla Smart, která do zmíněného segmentu vstoupila letos na jaře. Niceboy to nebude mít lehké, utká se v daném segmentu např. i s čínským Xiaomi. První představené produkty však vypadají velmi zajímavě.

Chytrá domácnost ovládaná mobilem

Do kategorie Smart Home patří nejrůznější elektrické výrobky a spotřebiče, které lze ovládat pomocí aplikace v mobilu. Jejich cílem je snížit spotřebu elektrické energie, uspořit lidem čas i peníze a celkově jim maximálně zpříjemnit život. Ovládání chytrých zařízení je dnes jednoduché a intuitivní a výrobky sami o sobě nevyžadují žádnou zvláštní péči. Stačí chytrý spotřebič spárovat s telefonem, spustit aplikaci a už můžete nastavovat vše, jak potřebujete.

Obrázek: Česká značka Niceboy rozšiřuje portfolio, chce kompletní chytrou domácnost

Mobilní aplikace středem vesmíru. Foto: Se souhlasem Niceboy

Jedním ze základních cílů společnosti Niceboy bylo, aby byly všechny chytré výrobky do domácnosti ovládány pomocí jedné jediné aplikace. „Vytvořili jsme vlastní, kompletně českou aplikaci Niceboy ION, díky které se propojí všechny chytré spotřebiče a dají se tak ovládat z jednoho místa,“ vysvětluje produktový manažer Niceboy ION Jiří Svoboda.

Chytré spotřebiče tak můžete ovládat mobilem třeba z pohodlí gauče, a když budete chtít, tak si u některých nastavit i podrobnější parametry. Například u světel můžete nastavit intenzitu a barvu světla či čas zapnutí a vypnutí. Výhodou je i ovládání na dálku, pokud chcete třeba zapnout robotický vysavač z pohodlí kanceláře na druhé straně města, i to je jednoduše možné.

Chytrá domácnost Niceboy ION

Řada nových spotřebičů zahrnuje výrobky od robotických vysavačů až po chytré zásuvky. Každá z kategorií navíc obvykle zahrnuje několik typů daného výrobku, či několik možných provedení. Jaké konkrétní chytré spotřebiče Niceboy v první várce přináší?

Robotické vysavače aneb sluha Charles pro každého

V kategorii robotických vysavačů Niceboy přináší hned čtyři typy – Charles i3, Charles i4, Charles i7 a Charles i9, od modelu se 7 infračervenými senzory až po nejdokonalejší vysavač s laserovým zaměřovačem a 26 infračervenými senzory, díky kterým se vyhne všem nástrahám na své cestě za úklidem. V aplikaci si pak nastavíte, kdy a jakým způsobem bude vysavač vysávat nebo vytírat. A až mu bude docházet energie, zajede se sám nabít do dokovací stanice.

Obrázek: Česká značka Niceboy rozšiřuje portfolio, chce kompletní chytrou domácnost

Vysavače Charles mluví česky a slovensky. Foto: Se souhlasem Niceboy

Chytré žárovky

Niceboy SmartBulb je k dispozici ve dvou provedeních. V bílé barvě (která může svítit s různou intenzitou) a barevnou, oba typy pak mají patici se závitem buď E14, nebo E27. Žárovku stačí našroubovat místo té, kterou běžně používáte, a pak ji prostřednictvím WiFi spárovat s telefonem. Můžete se pak těšit na postupné stmívání nebo na barvy podle výběru – třeba bílé světlo pro lepší probuzení, červené na večer nebo do dětského pokoje, aby nerušilo spánek.

Osobní váha

Chytrá osobní váha SmartScale (v černém i bílém provedení) si na rozdíl od vás pamatuje, kolik jste vážili včera či před měsícem, a vy tak můžete získat dlouhodobý přehled o svých výsledcích. A když zhubnete, váha vás pochválí!
Dokáže si zapamatovat až 8 členů domácnosti se všemi jejich parametry. Díky aplikaci si pak své úspěchy budete moci porovnávat a navzájem se povzbuzovat ke zdravějšímu životnímu stylu.

Chytrá konvice

S rychlovarnou konvicí SmartKettle budete mít pod kontrolou přesnou teplotu vody. Ať už budete potřebovat vroucí vodu na kávu nebo jen 70 °C na přípravu zeleného čaje. Ocení ji ale i maminky nejmenších dětí, které si mohou dle potřeby nastavit správnou a bezpečnou teplotu pro přípravu pokrmů pro miminka i batolata.

Samozřejmostí je správné načasování – zapnout se může v jakýkoli předem stanovený čas nebo třeba současně s ranním budíkem.

Sonické kartáčky

Sonický kartáček má v základním balení hned tři typy tvrdosti, takže si každý hned v úvodu může vyzkoušet, jaká tvrdost mu vyhovuje. Využívá až 43 000 kmitů za minutu a na jedno nabití vydrží až 20 dní. Pořídíte modely s mobilní aplikací i bez ní a oba typy jsou pak k dostání v tradiční bílé i decentní černé barvě.

Obrázek: Česká značka Niceboy rozšiřuje portfolio, chce kompletní chytrou domácnost

Sonické kartáčky patří mezi běžnou výbavu koupelen. Chytrá varianta dokáže sdílet data s aplikací v telefonu. Foto: Se souhlasem Niceboy

Chytrá zásuvka

Jejím prostřednictvím můžete ovládat zapnutí či vypnutí přístrojů, které do ní zapojíte. Stačí ji zastrčit do běžné zásuvky. A kde takovou chytrou zásuvku SmartPlug užijete? Třeba na chalupě, kde vám bude nepravidelně rozsvěcovat světlo – a nikdo nepozná, že vy tam nejste. Pochopitelně ale i doma, kde se na vybraných místech může třeba v noci vypínat a šetřit tak energii u vybraných spotřebičů. Spotřebovanou energii navíc sleduje v týdenních i měsíčních intervalech/přehledech, takže můžete v případě zájmu spotřebu energie detailněji sledovat.

Jak funguje Smart Home v praxi?

Smart Home je značně variabilní a samozřejmě záleží na tom, jak si vše nastavíte podle osobních preferencí. S aktuálně nabízenými výrobky Niceboy ION by to v praxi mohlo vypadat třeba nějak takto, popisuje výrobce: „Ráno vstanete, a když rozsvítíte lampičku s chytrou žárovkou, dá vaše aplikace povel chytré konvici, aby začala vařit vodu. V obýváku a kuchyni vás pak přivítá příjemně tlumené světlo, které vás nechá doprobrat a během dvaceti minut se rozsvítí naplno.

Po obvyklých ranních aktivitách vyběhnete do práce a až tam vám dojde, že jste nechali všude rozsvíceno a že vás doma pak čeká úklid po chlupatých domácích mazlíčcích. Jednoduše nastartujete aplikaci, která propojuje všechny chytré spotřebiče a zapnete váš předem napsaný scénář „odešel jsem“ a vaše domácnost se dá do pohybu. Zhasnou se světla v bytě, ale v pokoji vašeho puberťáka se naopak rozsvítí, aby konečně vstal. Díky chytrému kartáčku pak zjistíte, jestli si opravdu vyčistil zuby. A váš robotický vysavač vyjede ze své nabíjecí stanice a začne vysávat či vytírat vše, co po sobě zanechali pes s kočkou.

Obrázek: Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Biorobotické medúzy: Hlubiny oceánů budou prozkoumávat podvodní kyborgové
Obrázek: Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Globální dodávky chytrých telefonů rostou, největší odbyt má Samsung
Obrázek: Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Čtyřnohý společník pro astronauty. NASA vyvíjí nové roboty pro kosmické mise
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Máte doma nefunkční GPS lokátor od Invoxia? Nyní bude v ČR opět fungovat
Obrázek: Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Tesla v ČR otevřela své rychlonabíječky pro všechny elektromobily. Jak nabíjet na Superchargeru?
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?