Je to tady: Nejchytřejší umělá inteligence současnosti se připojila k internetu

Generativní umělá inteligence od OpenAI je pravděpodobně „nejchytřejší“ AI současnosti. Vytýkána jí však byla absence práce s živými daty z internetu. To se nyní mění, ChatGPT získává podporu tzv. pluginů. Připojí se díky nim k webu i datům třetích stran.

OpenAI spustila doplňky pro svého AI chatbota, ChatGPT, který nyní může v některých případech procházet internet. Nově představené pluginy rozšiřují schopnosti chatbota tím, že mu umožňují přístup k externím informačním zdrojům a databázím, včetně webových stránek.

ChatGPT? Nejchytřejší umělá inteligence získává přístup k aktuálním informacím

Mezi nejzajímavější nyní patří doplněk, který ChatGPT umožňuje čerpat data z internetových zdrojů díky využití Bing API, aby mohl odpovídat na různé aktuální otázky nehledě na data, na kterých byla AI trénována. Významnou změnou je také fakt, že u nově získaných dat z webu také konečně uživatel získá informaci o tom, odkud pochází. Zdrojování totiž v ChatGPT doposud chybělo. Jak bude zdrojování přibližně fungovat ukazuje GPT-4 integrovaná v AI chatu vyhledávače Bing.

Kromě doplňku pro webové procházení připravila OpenAI pro ChatGPT sandbox (izolované prostředí) pro běh Python aplikací. Vývojáři spolupracovali s řadou společností na vývoji dalších doplňků. Mezi partnery patří společnosti Expedia, FiscalNote, Instacart, Kayak, Klarna, Milo, OpenTable, Shopify, Slack, Speak, Wolfram či Zapier. „Pracujeme na vývoji doplňků a jejich zpřístupnění širšímu publiku,“ napsala OpenAI ve svém blogu.

Rozšířením schopností ChatGPT prostřednictvím pluginů se uživatelům otevírají nové možnosti uplatnění v různých oblastech. První uživatelé již přístup získali a další budou přibývat. Jako první se pluginů dočkají uživatelé placené verze ChatGPT+ a vývojáři.

Obrázek: Je to tady: Nejchytřejší umělá inteligence současnosti se připojila k internetu

Takto si AI generátor obrázků představuje AI, která se připojuje k internetu. Foto: Se souhlasem společnosti Microsoft

Zdroj: OpenAI

Odebírat
Upozornit na
guest
55 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jarda

Docela by mne zajímalo jestli ta umělá inteligence umí odpovědět na otázky na které lidstvo zatím nezná odpověď. Nebo jestli jen „kopíruje“ známé odpovědi. Těmi otázkami jsou např. jak se z neživého dělá živé. Jak hmota nabívá vědomí. Z čeho vzniknul velký třesk, kam se rozpíná Vesmír, co je za… Číst více »

jk001

funguje stejne jako obrazkova AI (machine learning). Takze z dostupnych znamych odpovedi se snazi vygenerovat novou odpoved. Obcas je to presne neco, co se to naucilo, obcas je to nova odvozenina a obcas takova odvozenina nedava smysl (lidem). Takze nejvetsi riziko pro Vase dotazy je to, ze ta AI odpovi,… Číst více »

jarda

Něco podobného si myslím. Pak to není inteligence, ale jen velmi sofistikovanýn rychlý kopírovací stroj. Tedy není schopna nic vymyslet a jen kopíruje „známé“. Není tedy schopna „vymyslet“ vlastní paradigma.

SHaaT3k

jj pořád to je jen nástroj pro rychlé prohledání internetu ale do umělé inteligence jako takové (Skynet) tak mu toho pořád hodně chybí.

jarda

taky si něco takového myslím, ale nejsem programátor a neznám a nerozumím vnitřní „logice“ toho programu.

Petr

Problém je v tom, že tomu nerozumí nikdo (zkuste si vyhledat Black Box AI). Jsou tam zdrojová data, běží to přes jedničky a nuly, ale nikdo neví, jak se AI k výsledku dobere.

Jako dán

Je to matika, proto tomu programátoři nerozumí. Žádná magie za tím není.

Alucard

bud me za to rádi ….

Pepa

Takhle to nemůžete brát, sám nemáte možnost zjistit co je za vesmírem. Přesto jste dle dostupných informací inteligence.

kamil

Ani rychlý to není- cca dvě písmena za vteřinu (s překladem do češtiny)

Petr

Naprosta vetsina lidi funguje presne jak popisujete.

mn.....

vizualizovat myšlenky je první krok – https://www.instagram.com/p/BxF81oyn2jr/

jarda

otázkou ještě je, jak je na tom umělá inteligence s pochopením matematiky. Tedy obecně znmejch principů u matematických otázek na které zatím není známá odpověď. Pokud je totiž dobře matematicky naprogramovaná, pak by neměl být problém pro ní najít řešení např. pro následující matematické problémy viz wikipedie : Problémy tisíciletí… Číst více »

Djuk

Matematika je exaktní věda, matematické záležitosti řeší superpočitače.

Roman

Nedávno jsem četl že vědci použili AI při „vymýšlení“ nových sloučenin ze známých prvků. AI jich navrhla násobně víc než vědci v nesrovnatelném čase, přičemž asi čtvrtinu (snad jsem to moc nepopletl) vědci uznali jako reálnou.

entes

Mno tak pokud hledáte odpovědi jako: co je život, co je bůh a co je vědomí tak ty nenajdete nikdy. To jsou totiž lidmi definované pojmy a jinak si tyto pojmy vyloží křesťan, jinak hinduista a jinak třeba šaman u amazonských indiánů. Navíc, jinak to bylo za vlády Faraonů jinak… Číst více »

jarda

Všechny pojmy, které používáme na zemi a jsou lidmi „vymyšlené (popsané)“ jsou lidmi definované a nejsou objektivní. Jak psal ve své popularizační knížce Norbert Wiener. Nejde o to jestli o něčem mám nebo nemám data, ale jestli jsem schopen „překročit vlastní stín poznání“. Tedy jestli mám dostatečnou inteligenci na to,… Číst více »

Entes

Pokud (budoucí) AI nastuduje desítky let odborných článků v desítkách oborů vědění, potom „pochopí“ a „vymyslí“ věci které dřív nikdo neobjevil čistě tím, že je dá dohromady. Nikdo neudrží v hlavě tolik špičkových znalostí a nedá je všechny dohromady smysluplným způsobem. I ten Norbert Wiener určitě nemyslel nové objevy zcela… Číst více »

jarda

Tak to je zjevné, co píšete. Jen je otázkou jestli umělá inteligence bude schopná „sama“ studovat ty odborné články (myšlenky) nebo jí je vždy bude muset někdo „převyprávět“ tj. naprogramovat je do ní. Tedy jestli by sama si uměla „generovat“ vlastní kód na základě vlastního poznání (poznávání). To znamená to,… Číst více »

luu

Ano,je schopna napriklad vymyslet novy jazyk proti nemuz lingvista nerekne ani popel z hlediska logiky.Vlastnost neuronovych siti,samy se trenuji a učí

kamil

pokud by to mělo fungovat musela by ověřit vše co zjistí…Bylo napsáno tolik bludů (i vědci) že to v celku bude dávat nesmysly…

Jako dán

Dnešní AI jen kombinuje a hraje si se statistikou. Nic nevymýšlí! Prostě střílí podle nějakýho algoritmu výsledky. Proto to taky nelze považovat za umělou inteligenci, i když se tomu tak říká.

Jara Brozik

Možná bude celkem ryhle umět odpovědět na otázku, jak se ze živého dělá neživé 😉

Míra

No, odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec je známa již dlouho a zní: 42. Akorát už se neví, jaké že přesně bylo znění té otázky. Tak schválně jak si s tím poradí CatGPT ?

Groh Petr

Moje zadání pro ChatGPT: V jedné diskuzi jsem zahlédl tento komentář: „Odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec je známa již dlouho a zní: 42. Neví se, jaké že přesně bylo znění té otázky.“ Vytvoř tři možné varianty znění oné otázky. Odpověď ChatGPT: Samozřejmě, rád bych vám pomohl s… Číst více »

Jakub

vesmír je jen zkušební kultura v jedné z mnoha petriho misek v nějaké opravdové, velké laboratoři.

Pepa

Pokud by měla možnost to sama vyzkoumat a zjistit, tak by Vám odpověď dala. Ale bohužel tu možnost logicky nemá. Takže odpověď je generována z dostupných informací, jinou možnost nemá.

Antonin

co je zive a nezive zavisi na definici pozorovatele i kamen muze byt povazovan za zivy protoze se v case meni diky chemickym procesum, takze by jste ho mohli definovat jako hmotu se stabilne nizkou entropickou hodnotou v casove rovine atd. Vznik a existence Velkeho tresku je dnes stejne tak… Číst více »

Pink

Před mnoha a mnoha léty, když jsem studoval na teologické fakultě jsem mluvil s jedním farářem a on mi trochu překvapil, když řekl: „Asi i kámen se modlí, ale my nevíme jak“. To mi tedy dost překvapil, nebyl to jen tak farář, ale byl to vysvěcený biskup. Tak něco podobného… Číst více »

kamil

neumí. sem se ptal na konec lidstva. Jen povšechný fráze..(zato by to psalo asi do nekonečna). Pak na pravděpodobnost zániku lidstva a to už mi psalo chyba na vaší straně, opakujte dotaz – do nekonečna…Tak sem zkusil zeptat se na výpočet pravděpodobnosti podle koperníka a zas chyba…tak sem to ukončil.

Michal

Očekáváte příliš od něčeho, co k takovým otázkám nebylo vytvořeno. Představte si, že vznikne život (dítě), což je zatím daleko víc než strojová inteligence. Ani když vyroste a vše se naučí, tak nebude znát odpovědi na tyto otázky. Natož AI, to je spíš pro rychlé zpracování již existujících informací. Vložíte… Číst více »

jarda

Ještě mne napadlo toto. Umí umělá inteligence odpovědět na otázky na které lidstvo odpovědi nezná? nebo fakticky jen hledá známé odpovědi? Je třeba bůh? a pokud je tak, kdo ho stvořil. Tzn. umí umělá inteligence vymyslet vlastní originální odpověď, nebo je vlastně jen šikovným podvodníkem, který jen hledá známé odpovědi,… Číst více »

Evžen

AI je jen pračka. Za to však Bůh je svrchovaný nad každým atomem. https://www.youtube.com/watch?v=rPsUxMzNpcs

Evžen

Je třeba vědět, že nevěřící člověk nemůže vidět pokud nedostane víru od Boha. Víra je dar. Základem je hledat Boha a vidím že chcete. Když chcete, to je první krok k tomu abyste Boha přijal. Přijmete ho tím, že se s ním usmíříte. Usmíříte se tím, že učiníte pokání. Učiníte… Číst více »

jarda

Jem agnostik, takže pro mne pojem bůh nejspíš není tím, co pro Vás. pro mne je to jen jedna z možností poznání. Příklad. vznik vesmíru prý souvisí s tzv. velkým třeskem. pak se ptám, kdo ho zapříčinil (velký třesk). Odkud se zval. A někdo odpoví, že to byl bůh, který… Číst více »

Evžen
Karel

Ty, já sem mu nic neudělal, on mě taky né, proč bych se s něm mněél usmiřovat co? Nebo to je jak doma ze staró se s ňó jakože pohádám a pak dem mrd.. at na usmíření? To je ono?

Evžen

On nám dal naději, smrtí na kříži. Vzal naše viny na sebe ačkoliv byl úplně nevinný (nezhřešil ani ve svých myšlenkách). Bez Ježíše Krista (vykupitele – spasitele) není možné se od hříchu (od prokletí – odcizení) očistit. Bůh Vám může odpustit hříchy, ale jen v naději že půjdete za ním… Číst více »

Petr

Nemam v planu po me smrti pokracovat v zadne forme existence.

Michal

Skynet 😀

Madamas

Tak to jsme v hajzlu……

Míra

No, odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec je známa již dlouho a zní: 42. Akorát už se neví, jaké že přesně bylo znění té otázky. Tak schválně jak si s tím poradí CatGPT 🙂

Olda

To stále není žádná umělá inteligence. Jen používá to co jsme ji naučili a co si dokáže najít na internetu. Člověk se chová jinak.

Petr

Jeden mozna ano, snad i vice. Znacna cast ovsem nezvlada ani to hledani. Spousta lidi do dnes nechape zakladni znalosti. Nemalo lidi veri ze planeta je placata. Existuji lide kteri maji potrebu vnucovat jinym uctivani symbolu cloveka pribiteho hrebiki na dreveny kriz, atd.

Radek

Je to skvělá věc… Umí česky a když potřebuji úplnou hloupost, najde ji… Recept, žádost o cokoli, stačí dopravit…. Tak proč nevyužít

Bel

Chat BINGu je příšerný, a na většinu otázek odpoví že je mu nepříjemné se o tom bavit a chce změnit téma…

Petr

On uz si microsoft pred lety udelal „ostudu“ s pokusem o AI, zapomneli tehdy implementovat politickou korektnost. Proto se dnesni AI tak evangelisticky svazuji, aby to nahodou neurazilo nejake urvane slunickare.

zdeněk

proboha lidi co čekáte ,že vám odpoví na otázku co je smysl života? ..toto je hlavně nástroj pro programátory ,kde nemusí vymýšlet a psát zdlouhavý kod,který GPT jednoduše vygeneruje za něj při zadání specifických podmínek…..hlavně v tom nehledejte Skynet … 😀

Marek Kuncicky

Je to nebezpecne, hodne. Uz Hawkins to tusil a nemam z toho vubec dobry pocit, scifi 90tek v realu.

Petr

No zatim to ani moc nechape otazky. Vetsinu mych otazek to nepochopilo a jednoduse zkopirovalo do vyhledavaciho pole a odpovedelo vysledkem hledani. Smysluplna odpoved prijde jen vyjimecne na velmi primitivni otazky.

Martel

Včera jsem tuto „inteligenci“ trošku potrápil. Jen ze zvědavosti jsem se dotázal: Kdo je autorem knihy „Pole šťastných náhod“? Odpověď se týkala cuzích autorů, tak jsem to dospecifikoval jako „Pole šťastných náhod: počítačové romanero“ Odpověď: „Petr Neff“. To mne zarazilo, tak jsem začal pokládat další dotazy.. Z nich vyplynulo, že:… Číst více »

Petr

S „umělou inteligencí“ mám dost děsivé zážitky. Hned dvakrát, se mi dostala do rukou debata, kterou s ní zapředli přítelé. Výsledný dojem? S fakty neumí pracovat a nedokáže rozlišit pravnivou informaci od nesmyslu, který vymete z jakéhosi temného koutu. Naprosto zmatené odpovědi a informační guláš. Pokud by tím krámem někdo… Číst více »

Eladin

AI chatgpt je dost náladová. Ve všední den do nějakých 10h mi dávala docela použitelné odpovědi, a pak začala dávat polopravdy a nesmysly. Asi se připojily severoamerické okruhy

Lukáš

A taky bude UI hodně pod cenzurou. Když jsem jí přikázal, aby prohledala Internet a na vědeckém základě a jí vytvořeném algoritmu, mi řekla, s jakou procentuální jistotou, jsou na zemi mimozemšťané, tak mi odpovídala obecně a když jsem jí tlačil a jednoznačnou odpověď v procentech, tak se mi na… Číst více »

Mn

vizualizovat myšlenky je první krok – https://www.instagram.com/p/BxF81oyn2jr/

Obrázek: Xiaomi Redmi Note 13 Pro+: Jak fotit jako mistr s telefonem za 10 000 Kč?
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+: Jak fotit jako mistr s telefonem za 10 000 Kč?
Obrázek: Jak funguje čínský sociální kredit? Úplně jinak, než jsme si na Západě mysleli
Jak funguje čínský sociální kredit? Úplně jinak, než jsme si na Západě mysleli
Obrázek: Konec manuální práce? Chytré AI kamery od Konica Minolta dostaly ruce
Konec manuální práce? Chytré AI kamery od Konica Minolta dostaly ruce
Obrázek: Rozvíjejte své dovednosti v éře AI: Inspirujte se na květnovém WebExpo 2024
Rozvíjejte své dovednosti v éře AI: Inspirujte se na květnovém WebExpo 2024
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu