Další robotické vysavače Tesla míří na český trh: Zákazníci budou mít v Teslách guláš

Značek Tesla operuje na českém trhu hned několik. Českou značku nabízející robotické vysavače pod tímto označením již na našem trhu máme. Nyní se připojuje další se svým modelem Tesla Smart Robot Vacuum Laser. Co nabízí?

Společnost Witty zařadila do své nabídky produktů pro inteligentní domácnost robotický vysavač s funkcí mokrého vytírání. Po bytě se bezpečně pohybuje pomocí laserové navigace a lze jej na dálku ovládat skrze aplikaci.

Robotický vysavač Tesla Smart Robot Vacuum Laser pomůže s pravidelným úklidem. Hlavním tahákem chytrého vysavače je přesná a rychlá laserová navigace, se kterou si robot předem naskenuje celou místnost, aby si vytvořil mapu, podle které navrhne optimální trasu úklidu. Do plánu úklidu mohou zasahovat i majitelé robotického vysavače, když mu na mapě vyznačí zóny důkladného úklidu, nebo naopak místa, kam vysavač zajíždět nesmí.

Hladké povrchy může vysavač Tesla Smart Robot Vacuum Laser rovněž vytřít/setřít – stačí jen vyměnit nádobku na nečistoty za nádobku s vodou a mopem. Znamená to tedy, že vysavač bohužel nedokáže zároveň mopovat a vysávat. Nasávaný vzduch prochází jemným HEPA filtrem, který zachytí pyl, roztoče a další alergeny.

Obrázek: Další robotické vysavače Tesla míří na český trh: Zákazníci budou mít v Teslách guláš

Tesla Smart Robot Vacuum Laser staví na designu s dvojicí bočních kartáčků a jedním hlavním. Foto: Se souhlasem Tesla od Witty

Bezpečný pohyb vysavače Tesla Smart Robot Vacuum Laser po domě pomáhají zajistit rovněž senzory detekující překážky a zabraňující pádu ze schodů. Pokud se vysavač přesto dostane do úzkých (například se zamotá do zapomenutých kabelů), přivolá si pomoc hlasovým signálem. Vysavač je již v prodeji za cenu 7 900 Kč. V konkurenci zaběhnutých značek typu Xiaomi, iRobot, Symbo apod. to nebude mít za danou cenu lehké.

Tesla od Witty byla dříve na trhu jako Tesla Smart. Nyní je v Teslách na českém trhu celkem guláš.

Vysávání a mopování

Ovládání vysavače Tesla Smart Robot Vacuum Laser probíhá prostřednictvím aplikace Tesla Smart. V této aplikaci, dostupné v češtině pro telefony s Androidem a iPhony, lze robotický vysavač kompletně ovládat, upravovat jeho interaktivní mapy místností, plánovat úklid a také přepínat mezi jednotlivými režimy úklidu. Pokud například potřebujete během úklidu nerušeně pracovat, lze aktivovat tišší režim Eko, zatímco domácnosti se zvířecími mazlíčky uvítají výkonnější režim intenzivního úklidu.

Díky připojení k domácí Wi-Fi síti je možné vysavač ovládat i na dálku po internetu, rovněž prostřednictvím aplikace Tesla Smart. Současně také robotický vysavač podporuje hlasové ovládání prostřednictvím asistenčních služeb Amazon Alexa a Google Assistant. Bohužel se však zdá, že česky vysavač mluvit nedokáže.

Obrázek: Další robotické vysavače Tesla míří na český trh: Zákazníci budou mít v Teslách guláš

Bílá barva s věžičkou charakteristickou pro laserově navigované vysavače. Foto: Se souhlasem Tesla od Witty

Má smysl? Když přijde sleva

Robovysavač Tesla Smart Robot Vacuum Laser má sací sílu 2 200 Pa, a tak si poradí i s drobky, chlupy a vlasy v kobercích. Jeho pojezdová kolečka překonají překážky do výšky 1,5 cm a díky svému nízkému profilu zajede vysavač i pod gauč nebo jiný nábytek na nožičkách. Při plném nabití 3 000mAh baterie bude vysavač uklízet až 140 minut, aby si poté sám dojel k základně, dobil se, a pak pokračoval v úklidu přesně tam, kde skončil.

Na první pohled nemá vysavač žádnou zásadní konkurenční výhodu, která by nás přesvědčila, že má šanci na větší úspěch. To by cena musela ještě o minimálně 1 000 Kč klesnout. Necháme se však překvapit, třeba nakonec překvapí.

Úvodní foto: Se souhlasem Tesla od Witty

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Propouštění u technologických gigantů pokračuje: PayPal propustí až 2 000 lidí
Obrázek: Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Krizi překonáme díky umělé inteligenci a zelené energii, tvrdí český podnikatel
Obrázek: Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Recyklovatelný dům z 3D tiskárny? Chystá se revoluce v bydlení
Obrázek: Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Android AirTag: Google chce vlastní sledovací přívěsek, má být přesnější než Apple
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním