Pro problémy stíhaný Blizzard tak jde o finanční úspěch; Diablo Immortal si už stáhlo přes 8,5 milionu uživatelů.
Většina stažení pochází ze Spojených států (asi 26 %), stejně tak majorita výdělků (44 %). Za způsob monetizace a mikrotransakce hra schytává značnou kritiku (nikoli však u hratelnosti samotné), pro firmu jsou ale důležité výdělky, a ty Diablo Immortal má.
Diablo IV už je mimochodem oznámeno, na rozdíl od mobilního Immortal se má držet tradic Diabla 2 a 3. Doufejme, že spíš dvojky – třetí díl byl slušné akční RPG, které ale nijak nevybočovalo ze standardů a bylo až trestuhodně jednoduché, nehledě na hloupý systém obchodování za reálné peníze, za které se v prvních letech po vydání dostalo pod palbu uživatelů.
Nesmyslný PC port
Průměrné hodnocení Diabla Immortal na Play Storu je 3,6 hvězdiček ze 605 tisíc recenzí, což je na mobilní hru celkem slušné – většina uživatelů také herní model chválí a zmiňuje na mobilní poměry kvalitní mechaniky, naopak ale kritizuje „chamtivý P2W model“.
PC varianta hry, na kterou mobilní hra stavěna rozhodně nebyla, pak disponuje tragickými hodnoceními, což ale dává smysl – Blizzard se měl na port úplně vykašlat.
Je škoda, že se Blizzard nevydal spíše cestou kosmetických mikrotransakcí. Na trhu akčních RPG to už mnoho let úspěšně činí výtečný Path of Exile, v mnohém pravý nástupce Diabla 2. Doufejme, že u Diabla 4 se legendární studio z předchozích neúspěchů poučilo a zvolí pro hráče systém přívětivý, a vloží své nemalé schopnosti především do kvalitních herních mechanik.
Zdroj: AppMagic