Jak dosáhnout lepšího soustředění a výkonů při hraní her? Vyzkoušeli jsme doplňky stravy XBEAM

Společnost GymBeam, specialista na sportovní výživu a doplňky stravy, letos uvedla vlastní verzi tzv. energy boosterů vyvinutých přímo pro e-sport hráče. Jaké jsou produkty z řady XBEAM? Vyzkoušeli jsme to na vlastní kůži.

Hraní videoher na vrcholové úrovni vyžaduje plnou koncentraci a rychlé reakce. To platí zejména, když se snažíme dosáhnout lepšího skóre v kompetitivních hrách, především pak v e-sportu, kde jsou nároky na kognitivní schopnosti hráčů velmi vysoké. Rychlý přísun energie může ocenit i obyčejný, příležitostný hráč, který se po dlouhém dni chce věnovat oblíbené hře, ale je příliš vyčerpaný na to, aby si plnohodnotně zahrál.

Obrázek: Jak dosáhnout lepšího soustředění a výkonů při hraní her? Vyzkoušeli jsme doplňky stravy XBEAM

Tzv. boostery se těší čím dál větší oblibě. Foto: Redakce inSmart.cz

XBEAM jsou nové boostery pro hráče

V takových případech hráči často sáhnou po nějakém energy drinku, i když existují přípravky, které jsou efektivnější a zdravější. Jedním z nich je nová řada doplňků stravy XBEAM, jenž je určená všem typům hráčů a má řadu podob. Má podobu kapslí a prášku rozpustného ve vodě do podoby drinku .

XBEAM snižuje únavu, zostřuje smysly, zlepšuje paměť, myšlení a koncentraci. Doplněk má pozitivní vliv i na psychiku, metabolismus a zvládání stresu. Velké plus je vysoký obsah přírodních látek a absence cukru. Nedochází tak k přijmu nadbytečných kalorií.

Obrázek: Jak dosáhnout lepšího soustředění a výkonů při hraní her? Vyzkoušeli jsme doplňky stravy XBEAM

Tabletky, nebo prášek pro přípravu drinku? Každému sedne něco jiného. Pokud chcete nahradit energy drinky něčím zdravějším, sáhněte po prášku do vody. Foto: Redakce inSmart.cz

Profesionální hráči jistě nejvíce ocení zrychlení reakcí, oddálení únavy a snížení úrovně stresu při vypjatém souboji. Rekreačním hráčům přijde vhod zvýšení koncentrace a delší výdrž. Několikahodinové hraní tak nemusí být minulostí.

Jak přípravky chutnají a účinkují?

Jak padlo výše, doplněk je dostupný ve formě kapslí Energy Caps a prášku Energy Powder. Prášková varianta obsahuje 21 podpůrných látek z toho 5 nootropik a 4 adaptogeny jmenovitě např. l-tyrosin, acetyl l-karnitin extrakt z bakopy drobnolisté, extrakt z červeného korejského ženšenu, extrakt z kořene rozchodnice růžové, extrakt z ashwagandhy ad. Také obsahuje 150 mg kofeinu v jedné dávce (cca 2 espressa) pro zlepšení kognitivních schopností, draslík pro lepší hydrataci a mnoho různých vitamínů.

Obrázek: Jak dosáhnout lepšího soustředění a výkonů při hraní her? Vyzkoušeli jsme doplňky stravy XBEAM

Trojice příchutí není vůbec špatná. Foto: Redakce inSmart.cz

V redakci jsme měli možnost ochutnat drink ve všech dostupných příchutích – zelené jablko, jahoda + kiwi a lesní ovoce. Naším favoritem je zelené jablko, ale obecně musíme tvůrce pochválit za balanc chuti, kdy je drink i přes použití sladidel chutný a dobře pitelný. Pokud vám nicméně vadí chuť sladidel např. v colových nápojích, ucítíte ji nepatrně i tady. V takovém případě můžete sáhnout po kapslích.

Varianta s kapslemi obsahuje o něco méně podpůrných látek i kofeinu. V doplňku jich najdeme 13 z toho 2 adaptogeny, 7 nootropik a 100 mg kofeinu v jedné dávce. Tato verze je tak vhodná pro citlivější jedince, nebo hráče, kteří se nechtějí zdržovat přípravou nápoje. Účinek kapslí byl podle nás o něco pomalejší, ale měly výhodu ve chvíli, kdy jsme nechtěli pít a jíst nic dalšího.

Obrázek: Jak dosáhnout lepšího soustředění a výkonů při hraní her? Vyzkoušeli jsme doplňky stravy XBEAM

Ve složení najdete řadu užitečných látek. Za výrobkem stojí populární značka GymBeam. Foto: Redakce inSmart.cz

Jaké jsou účinky doplňků na vlastní kůži? Nutno zmínit, že drink či tabletku byste si měli dát ideálně před hraním. Pocity jsme z požití měli podobné, jako když vypijete energetický drink. Jste však méně roztěkaní a snáze se soustředíte, což připisujeme použití nootropik a absenci cukru, kterého v energy drincích bývá nemalé množství. Účinek trval u drinku cca 2-4 hodiny. U tablet pocitově o cca hodinu méně. Pokud chcete svému tělu dopřát rozumnější alternativu energetických drinků, může být řada XBEAM vhodným řešením.

Myslete však i zde na to, že byste neměli překračovat doporučené dávkování. Z jedné krabičky prášku pro rozmíchání ve vodě uděláte cca 40 dávek o 300-500 ml. To při ceně kolem 750 Kč za 360g krabičku prášku znamená, že vás jedna dávka vyjde na necelých 20 Kč. To je ve srovnání s kvalitními energy drinky parádní cena.

Doplňky pro hráče zažívají boom

Energy boostery a stimulanty v současnosti zažívají boom. Je to nejen díky cílení na hráče, ale i nabídnutí zdravější alternativy, která dokáže dodat potřebnou energii bez použití cukru.

Obrázek: Jak dosáhnout lepšího soustředění a výkonů při hraní her? Vyzkoušeli jsme doplňky stravy XBEAM

Někdo sáhne po kávě či energy drinku, jiný po tzv. boosterech. Foto: Redakce inSmart.cz

Výrobce GymBeam kromě XBEAM nabízí také předtréninkové doplňky X-Gamer a GFuel a další doplňky stravy jako je Ghost Gamer, licencovaný Entropiq Gaming Caps a X-Shotz.

V Česku je o podobné produkty čím dál větší zájem především mezi aktivními hráči počítačových her. Zajímavé alternativy ke zmíněným produktům nabízejí i další výrobci např. Madmonq a český Instinct.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?