Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Jak smazat zprávu z konverzace v Messengeru sobě i druhé osobě? Facebook aktivoval šikovnou funkci, která může zachránit nejeden vztah. Pokud jste odeslali zprávu a teď toho litujete, máme pro vás řešení. Jak rychle a trvale smazat odeslanou zprávu?

Nejprve se objevila zpráva, že Mark Zuckerberg smazal z Messengeru již odeslanou zprávu. To sice může každý z nás, ale dříve zmizela jen nám, odesílatelům – v tomto konkrétním případě se však vypařila i ze schránky příjemce. Facebook potěšil uživatele a novou funkci spustil pro všechny.

Vrácení odeslané zprávy může být pro některé uživatele užitečné, hodit se může třeba v případě, kdy omylem zašlete text jiné osobě, nebo když napíšete hloupost a uvědomíte si to až po jejím napsání. Funkce podle některých nahrává i různým pletichám a nevěře. Mazat lze fotky i celé konverzace. Jak zprávy v Messengeru trvale smazat?

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Odstranění zprávy i celé konverzace z Messengeru na mobilu

Na smazání zprávy druhé osobě existuje časový limit 10 minut, do kdy bude možné zprávu vymazat tak, aby ji příjemce nemohl přečíst. Logické je také, že lze zprávu smazat jen do chvíle, než si ji recipient zobrazí. Poté už jde mazat jen zprávu na vaší straně, druhá strana ji uvidí a nic s tím neuděláte.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Smazání provedete dlouhým podržením zprávy v aplikaci Messenger. Následně stačí vybrat volbu Odebrat pro všechny. Příjemce uvidí jen jméno uživatele a hlášku „odebral(a) zprávu“.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce? Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Jak smazat zprávy z Facebook Messengeru na počítači?

Na počítači je mazání zpráv také možné. Jen se liší způsob, jakým k němu dochází. Výsledek je stejný a smazání na počítači smaže i zprávu na mobilu příjemce. Zprávy pak není možné v historii konverzace dohledat.

Místo podržení zprávy klikněte na 3 tečky vedle zprávy a vyberte Odstranit. Vyskočí okno a tam vyberete, zda chcete smazat zprávu i druhé osobě, nebo pouze vám.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Je mazání dobrý nápad?

Novinku poprvé přinesla Jane Manchun Wongová na svém Twitteru. Ta odhaluje nové, dosud neoznámené funkce u sociálních sítí poměrně často. O budoucí implementaci mazání odeslaných zpráv se sice Facebook zmiňoval již v dubnu 2018, od té doby však bylo až nápadné ticho po pěšině.

To je však možná jen důsledek složitého období, kterým si sociální síť procházela a komunikace firmy s uživateli obecně nefungovala zrovna dobře.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Nově můžete smazat zprávu pro sebe i druhé osoby. Vše funguje i ve skupinových chatech.

Možnost vrácení zprávy není ničím novým, funkcí disponuje Snapchat i Instagram, který konec konců Facebooku patří. Je otázkou, zda neotevře mazání zpráv dveře novým možnostem digitální šikany; ve finále záleží hlavně na uživatelích.

Zdroj: TechCrunch

15 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Wonder

Skype má tuhle funkci už několik let. A umožňuje i úpravu odeslaného textu.

Zlatka

Ahoj, potřebuju radu. Před nedávnem jsem smazala konverzaci s jiným uživatelem Facebooku. Ale potřebovala bych, aby se smazanâ konverzace smazala i druhému uživateli. Je to možné?

David Slouka

Zdravím, bohužel nikoliv. Pokud zprávu nesmažete do 10 minut – pokud si ji uživatel nezobrazí už dříve – pak ji musí smazat jedině on na své straně, jinak ji uvidí.

Zaneta

Prosim poradte..mam ve spamu zpravu..osoba me urazi..hned me blokla.Kdyz dam smazat tak se mi ukaze ..smazat pro vas..ale stejne se nesmaze…mam ji tam porad…vic se s ni neda nic delat.Poradte prosim

Cecil

Lze nějakým způsobem dohledat odstraněné konverzace na Messengeru. Zprávy jsou vymazané u odesilatele i příjemce. Jestli je nějaká aplikace nebo něco, která by to uměla vytáhnout z androidu? Švagrová má chorobně žárlivého manžela.

Cecil

Zdravím a děkuji i za švagrovou. Určitě se jí bude o něco lépe „dýchat“.

Jan Kulička

Dobrý den
Kamarádka mi volala že jeji přítel smazal na nessengeru veškerou konverzaci ja jsem ji říkal že to není možné že muže smazat jen své příspevky. Nevíte jak to mohl udělat?
Děkuji za odpověd

Michal

Dobrý den,
pokud se zpráva smaže u obou uživatelů, ukládá se u třetí strany, tedy u facebooku? Pokud ano, dá se tedy ještě dohledat?
Děkuju za odpověď a přeji hezký den.

Liliana Zupferova

Dobrý den, nějak jsem se nedočetla jak smazat fotky z Messengeru sobě i druhé osobě. Je to vázne důležité, prosila bych i navod

Janca

Dobrý den,mám otázku ohledně smazání fb…kdyz si úplně odstranim fb…uvidí přátelé v naší staré konverzaci me jméno nebo jen Uživatel Fb?Děkuji Janca

Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024