Vraťte zpět odeslaný text: Facebook umožní mazat zprávy z Messengeru, neuvidí je ani příjemce

V dubnu se objevila zpráva, že Mark Zuckerberg smazal z Messengeru již odeslanou zprávu. To sice může každý z nás, ale zmizí jen nám, odesílatelům – v tomto konkrétním případě se však vypařila i ze schránky příjemců. Facebook nyní údajně novou funkci testuje i pro běžné uživatele.

Vrácení odeslané zprávy může být pro některé uživatele užitečné, hodit se může třeba v případě, kdy omylem zašlete text jiné osobě, nebo když napíšete hloupost a uvědomíte si to až po jejím napsání.

Není zatím jasné, jak by funkce v praxi vypadala. Zřejmě by však existoval časový limit, do kdy bude možné zprávu vymazat i pro příjemce. Logické by kupříkladu bylo, kdyby šlo zprávu smazat jen do chvíle, než si ji recipient zobrazí.

Jak by měl nový prvek vypadat. Zdroj: @wongmjane

Smazat zprávu půjde každému, je to ale dobrý nápad?

Novinku přinesla Jane Manchun Wongová na svém Twitteru. Ta odhaluje nové, dosud neoznámené funkce u sociálních sítí poměrně často. O budoucí implementaci mazání odeslaných zpráv se sice Facebook zmiňoval již v dubnu, od té doby však bylo až nápadné ticho po pěšině.

To je však možná jen důsledek složitého období, kterým si sociální síť procházela a komunikace firmy s uživateli obecně nefungovala zrovna dobře.

Případná možnost vrácení zprávy by nebyla ničím novým, funkcí disponuje Snapchat i Instagram, který konec konců Facebooku patří. Je otázkou, zda neotevře mazání zpráv dveře novým možnostem digitální šikany; ve finále záleží hlavně na implementaci samotné.

Zdroj: TechCrunch

avatar
1 Vlákna diskuze
0 Vláken s odpovědí
0 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
1 Autoři komentářů
Wonder Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wonder
Čtenář
Wonder

Skype má tuhle funkci už několik let. A umožňuje i úpravu odeslaného textu.

Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Infrastruktura a průmysl pod útokem: Hackeři oťukávají bezpečnost továren a elektráren
Jak technologie pomáhají proti samotě
Virtuální kryptoměna Facebooku má podporu Visa, Mastercard i PayPalu; vyjít může už v roce 2020
Google uzavře svou sociální síť, není konkurenceschopná. Kolik máte času na zálohu?

Nepříliš populární sociální síť Google+ se během příštích 10 měsíců pro běžné uživatele uzavře. Konec služby urychlila velmi nízká míra...

Zavřít