Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Jak smazat zprávu z konverzace v Messengeru sobě i druhé osobě? Facebook aktivoval šikovnou funkci, která může zachránit nejeden vztah. Pokud jste odeslali zprávu a teď toho litujete, máme pro vás řešení. Jak rychle smazat odeslanou zprávu?

Nejprve se objevila zpráva, že Mark Zuckerberg smazal z Messengeru již odeslanou zprávu. To sice může každý z nás, ale dříve zmizela jen nám, odesílatelům – v tomto konkrétním případě se však vypařila i ze schránky příjemců. Facebook potěšil uživatele a novou funkci spustil pro všechny.

Vrácení odeslané zprávy může být pro některé uživatele užitečné, hodit se může třeba v případě, kdy omylem zašlete text jiné osobě, nebo když napíšete hloupost a uvědomíte si to až po jejím napsání. Funkce podle některých nahrává i různým pletichám a nevěře. Jak tedy zprávy smazat?

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Odstranění zprávy i celé konverzace v Messengeru na mobilu

Na smazání zprávy druhé osobě existuje časový limit 10 minut, do kdy bude možné zprávu vymazat tak, aby ji příjemce nemohl přečíst. Logické je také, že lze zprávu smazat jen do chvíle, než si ji recipient zobrazí. Poté už jde mazat jen zprávu na vaší straně, druhá strana ji uvidí a nic s tím neuděláte.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Smazání provedete dlouhým podržením zprávy v aplikaci Messenger. Následně stačí vybrat volbu Odebrat pro všechny. Příjemce uvidí jen jméno uživatele a hlášku „odebral(a) zprávu“.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce? Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Jak smazat zprávy z Facebook Messengeru na počítači?

Na počítači je mazání zpráv také možné. Jen se liší způsob, jakým k němu dochází. Výsledek je stejný a smazání na počítači smaže i zprávu na mobilu příjemce.

Místo podržení zprávy klikněte na 3 tečky vedle zprávy a vyberte Odstranit. Vyskočí okno a tam vyberete, zda chcete smazat zprávu i druhé osobě, nebo pouze vám.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Je mazání dobrý nápad?

Novinku poprvé přinesla Jane Manchun Wongová na svém Twitteru. Ta odhaluje nové, dosud neoznámené funkce u sociálních sítí poměrně často. O budoucí implementaci mazání odeslaných zpráv se sice Facebook zmiňoval již v dubnu 2018, od té doby však bylo až nápadné ticho po pěšině.

To je však možná jen důsledek složitého období, kterým si sociální síť procházela a komunikace firmy s uživateli obecně nefungovala zrovna dobře.

Obrázek: Vraťte zpět odeslaný text: Jak smazat zprávy z Messengeru tak, aby je neviděl ani příjemce?

Nově můžete smazat zprávu pro sebe i druhé osoby. Vše funguje i ve skupinových chatech.

Možnost vrácení zprávy není ničím novým, funkcí disponuje Snapchat i Instagram, který konec konců Facebooku patří. Je otázkou, zda neotevře mazání zpráv dveře novým možnostem digitální šikany; ve finále záleží hlavně na uživatelích.

Zdroj: TechCrunch

avatar
1 Vlákna diskuze
0 Vláken s odpovědí
0 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
1 Autoři komentářů
Wonder Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wonder
Čtenář
Wonder

Skype má tuhle funkci už několik let. A umožňuje i úpravu odeslaného textu.

Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Obrázek: Skutečný Iron Man do každé firmy? Robotický oblek pro průmysl a vojáky už není sci-fi
Skutečný Iron Man do každé firmy? Robotický oblek pro průmysl a vojáky už není sci-fi
Obrázek: Vánoční soutěž o chytré fitness náramky Honor Band 5 s 24/7 měřením tepu
Vánoční soutěž o chytré fitness náramky Honor Band 5 s 24/7 měřením tepu
Obrázek: Čína nechce americké firmy, USA nechtějí čínské firmy. Vítězem jsou globální společnosti
Čína nechce americké firmy, USA nechtějí čínské firmy. Vítězem jsou globální společnosti
Obrázek: Návrh zákona v Rakousku odstraňuje anonymitu v komentářích na internetu, má řadu nedostatků
Návrh zákona v Rakousku odstraňuje anonymitu v komentářích na internetu, má řadu nedostatků

Pokud návrh zákona projde, znamená to, že na větších webech musí uživatel před komentováním uvést nejen své pravé jméno, ale...

Zavřít