Vraťte zpět odeslaný text: Facebook umožní mazat zprávy z Messengeru, neuvidí je ani příjemce

V dubnu se objevila zpráva, že Mark Zuckerberg smazal z Messengeru již odeslanou zprávu. To sice může každý z nás, ale zmizí jen nám, odesílatelům – v tomto konkrétním případě se však vypařila i ze schránky příjemců. Facebook nyní údajně novou funkci testuje i pro běžné uživatele.

Vrácení odeslané zprávy může být pro některé uživatele užitečné, hodit se může třeba v případě, kdy omylem zašlete text jiné osobě, nebo když napíšete hloupost a uvědomíte si to až po jejím napsání.

Není zatím jasné, jak by funkce v praxi vypadala. Zřejmě by však existoval časový limit, do kdy bude možné zprávu vymazat i pro příjemce. Logické by kupříkladu bylo, kdyby šlo zprávu smazat jen do chvíle, než si ji recipient zobrazí.

Jak by měl nový prvek vypadat. Zdroj: @wongmjane

Smazat zprávu půjde každému, je to ale dobrý nápad?

Novinku přinesla Jane Manchun Wongová na svém Twitteru. Ta odhaluje nové, dosud neoznámené funkce u sociálních sítí poměrně často. O budoucí implementaci mazání odeslaných zpráv se sice Facebook zmiňoval již v dubnu, od té doby však bylo až nápadné ticho po pěšině.

To je však možná jen důsledek složitého období, kterým si sociální síť procházela a komunikace firmy s uživateli obecně nefungovala zrovna dobře.

Případná možnost vrácení zprávy by nebyla ničím novým, funkcí disponuje Snapchat i Instagram, který konec konců Facebooku patří. Je otázkou, zda neotevře mazání zpráv dveře novým možnostem digitální šikany; ve finále záleží hlavně na implementaci samotné.

Zdroj: TechCrunch

avatar
1 Vlákna diskuze
0 Vláken s odpovědí
0 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
1 Autoři komentářů
Wonder Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wonder
Čtenář
Wonder

Skype má tuhle funkci už několik let. A umožňuje i úpravu odeslaného textu.

Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Norsko nasadí první bezdrátové rychlonabíjecí stanice pro elektromobily na světě
MSI má parádní 15palcový notebook i se softwarem za 10 tisíc zdarma
Skvělý nápad na konstrukci notebooku: Displej odklopíte na všechny strany
Google uzavře svou sociální síť, není konkurenceschopná. Kolik máte času na zálohu?

Nepříliš populární sociální síť Google+ se během příštích 10 měsíců pro běžné uživatele uzavře. Konec služby urychlila velmi nízká míra...

Zavřít