Hodinky pro milovníky běhu: Huawei Watch GT Runner fungují s Androidem i iOS

Společnost Huawei oficiálně uvedla na český trh své první hodinky určené na míru běžcům. Huawei Watch GT Runner  v sobě skrývají funkce určené na míru sportovcům a aktivním uživatelům. Na zápěstí přináší virtuálního trenéra, na jedno nabití vydrží až 14 dní a díky rychlé a přesné GPS jsou ideální i na turistiku. Huawei si pro zájemce připravil i speciální akci.

Hodinky vychází z oblíbené řady GT, která v minulosti překvapila svou výbavou a kvalitou zpracování. Huawei se i díky ní stal jednou z nejvyhledávanějších značek v oblasti wearables na trhu.

Hrudní pásy jsou minulostí

Nové Huawei Watch GT Runner jsou určeny milovníkům pohybu a běhu. Mají nový vylepšený modul srdečního tepu HUAWEI TruSeenTM 5.0+, který funguje na bázi osmi fotodiod uspořádaných do kruhu a dvou sad světelných zdrojů, které v kombinaci se zakřivenou čočkou snižují ruch vnějšího světla. Výsledkem je naprosto přesné měření srdečního tepu, které se při intervalovém tréninku podle výrobce vyrovná měření z hrudního pásu.

Obrázek: Hodinky pro milovníky běhu: Huawei Watch GT Runner fungují s Androidem i iOS

Hodinky se chlubí zvýšenou odolností a nízkou váhou díky polymerovému tělu. Foto: Se souhlasem Huawei

Měření okysličení krve (SpO2) je v dnešní době samozřejmostí. Na zájemce čeká sportovní design a ultralehká konstrukce. Huawei Watch GT Runner váží pouhých 38,5 g, díky čemuž je na zápěstí prakticky neucítíte. Pouzdro hodinek je vyrobené z polymerových vláken s keramickou povrchovou úpravou. Korunka je vyrobena z titanové slitiny. Kombinace těchto materiálů je zárukou odolnosti a kvality. Samozřejmostí je pak voděodolnost do 5 ATM.

5 satelitních systémů pro přesnou navigaci

Vylepšená anténa GPS Dual-Band Five-System GNSS, která v sobě skrývá 5 satelitních systémů (GPS + Beidou + GLONASS + Galileo + QZSS) zaručuje, že měření trasy je přesnější než dříve. Inovativní konstrukce plovoucí antény poskytuje lepší konektivitu a výkon GPS. Využívání navigace při sportu nemá podle výrobce zásadní dopad na baterii, která vydrží bez nabíjení až 14 dní. 

Osobní trenér na zápěstí

Začínáte běhat nebo chcete jen zlepšit své výsledky a techniku? S Huawei Watch GT Runner je uživatelům nonstop k dispozici virtuální trenér, který plánuje jejich trénink a koučuje je na základě přesného měření pomocí dvou nově vyvinutých systémů. Prvním z nich je Huawei Running Ability Index. Tento software funguje na bázi umělé inteligence a pečlivě sleduje výkony nositele a analyzuje je na pravidelné týdenní bázi. Na základě výsledků a zadaných cílů pak sestaví tréninkový plán na míru.

Obrázek: Hodinky pro milovníky běhu: Huawei Watch GT Runner fungují s Androidem i iOS

Hodinky je možné připojit k telefonům s iOS a Androidem, jak je u produktů výrobce běžné. Foto: Se souhlasem Huawei

Profesionální běžecký tréninkový systém Huawei TruSport poskytuje uživatelům hloubkovou analýzu, která jim nabízí celkový pohled, jako je intenzita tréninku, objem tréninku, doba regenerace atd. Využitím těchto dvou systémů může každý běžec dosáhnout svého osobního maxima.

Podpora sportovních aplikací

Huawei Watch GT Runner nabízí svým uživatelům propojení s různými fitness aplikacemi, ať už je to Fitify, Komoot nebo Health Sync. Ve spolupráci s Adidas si výrobce připravil na své zákazníky bonus. Každý zákazník, který si zakoupí nové GT Runner, dostane ve vybraných prodejnách zdarma na rok prémiový účet v aplikaci Runtastic v hodnotě 1590 Kč. K aktivování členství je potřeba speciální promo kód, který zákazník vloží v rámci svého profilu v Runtastic do kolonky „Adidas running“, kterou najde v nastavení profilu.

Huawei Watch GT Runner je možné spárovat s jakýmkoli telefonem, ať už máte Android nebo iOS. Hodinky se začínají prodávat od 7. 3. 2022 za 6 999 Kč. Vzhledem k výbavě by mohla sportovní novinka od Huawei zaujmout.

Zdroj: Huawei CZ

Obrázek: Microsoft Loop: Nový nástroj pro efektivní spolupráci spojuje nástroje Office a využívá AI
Microsoft Loop: Nový nástroj pro efektivní spolupráci spojuje nástroje Office a využívá AI
Obrázek: Na čem hrají Češi? PlayStation 5 může vše změnit, většina z nás není spokojena s výkonem svého počítače
Na čem hrají Češi? PlayStation 5 může vše změnit, většina z nás není spokojena s výkonem svého počítače
Obrázek: Vesmírný závod ztrácí jednoho z klíčových účastníků. Virgin Orbit pozastavuje veškeré plány
Vesmírný závod ztrácí jednoho z klíčových účastníků. Virgin Orbit pozastavuje veškeré plány
Obrázek: Nové skafandry NASA vypadají jako ze sci-fi. V tomhle se budou astronauti procházet po Měsíci
Nové skafandry NASA vypadají jako ze sci-fi. V tomhle se budou astronauti procházet po Měsíci
Obrázek: Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Co dokáže umělá inteligence? Vyfotíte obsah chladničky a ona připraví recepty
Obrázek: Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Podvodníci jsou v okrádání lidí čím dál lepší: Už se naučili česky a vytváří pěkné kopie webů
Obrázek: Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Jak nainstalovat Windows 11 bez Microsoft účtu? Pomůže chytrý trik
Obrázek: Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?
Tajné kódy na Netflix: Jak najít a sledovat skryté filmy a seriály?