Fotosouboj: vivo X90 Pro vs. Samsung Galaxy S23+

Který fotomobil je lepší? Vybrali jsme dvojici fotomobilů, které patří k tomu vůbec nejlepšímu na trhu. Jak obstálo vivo X90 Pro ve srovnání se Samsung Galaxy S23+?

Rozdíl poznáte na první pohled

Postavíte-li si oba telefony vedle sebe, téměř okamžitě je od sebe rozeznáte. Samsung i vivo se totiž u svých vlajkových lodí vydali po stránce designu prakticky opačnými směry. I když necháme stranou rozměry, které jsou pro řadu lidí subjektivním parametrem, lze vidět, že zatímco vivo X90 Pro sází na kombinaci kůže s poněkud méně tradičním rozložení čoček fotoaparátu na zadní straně, Samsung Galaxy S23+ se drží klasiky – čoček umístěných v řadě pod sebou a hladkého designu.

Po technické stránce nemají telefony téměř nic společného

Je až s podivem, jak se od sebe vivo X90 Pro i Samsung Galaxy S23+ odlišují i po stránce další hardwarové výbavy. Pro lepší pochopení si tedy oba modely blíže představíme a ukážeme si, ve kterých parametrech má který výrobce navrch.

Vivo X90 Pro: Pastva pro oči

Společnost vivo u své vlajkové lodi klade hlavní důraz na samotný displej i na fotoaparát. Obrazovka je nejen že o více než půl palce větší než u Samsungu Galaxy S23+ – dosahuje úhlopříčky 6,78 palce, disponuje také vyšším rozlišením o hodnotě 2800 × 1260 pixelů. Díky kombinaci obou parametrů tak vivo dokáže vykreslovat obraz s velmi vysokou jemností. Vše doplňuje obstojná peaková svítivost 1 500 nitů. O skvělý výkon se stará MediaTek Dimensity 9200, který je výkonem srovnatelný se Snapdragonem 8 Gen 2, a 12 GB operační paměti.

Telefon se pak prezentuje jako fotomobil, což potvrzuje i trojice čoček na zadní straně, kterou v kruhovém rozložení doplňuje přisvětlovací dioda. Hlavní fotoaparát o rozlišení 50 megapixelů využívá senzor IMX 989 od Sony, a tato dvojice je skutečně silnou kombinací. Snímač si poradí s rozdílnými světelnými podmínkami, vyniká pak také vysokou ostrostí pořízených fotek. Přesto však zde chybí periskopový zoom, který již dnes najdeme v řadě vlajkových lodí. Kromě konkurenčního Samsungu Galaxy S23+ je periskopovou čočko vybavena například čínská verze telefonu vivo X90 Pro+.

Kvalitu fotografií pak telefon zvyšuje i díky softwaru, který zde zajišťuje zejména režim Zeiss, u něhož je kladen důraz zejména na přirozenost barev a eliminaci přesaturování. Kromě režimu Zeiss je pak k dispozici řada dalších filtrů, mezi kterými si jistě najdete svého favorita.

Obrázek: Fotosouboj: vivo X90 Pro vs. Samsung Galaxy S23+

Kromě hlavní čočky pak arzenál doplňuje 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát a teleobjektiv s funkcí dvojnásobného optického zoomu. Na přední straně pak najdeme 32Mpx selfie kameru.

Samsung Galaxy S23+: Malý, ale šikovný

V případě Samsungu Galaxy S23+ máte k dispozici displej o velikosti 6,6 palce a rozlišení 2340 × 1080 pixelů. Svítivost až 1750 nitů je v porovnání s displejem vivo X90 Pro o něco vyšší, a s viditelností i na přímém světle tak nebudete mít žádný problém ani u jednoho z modelů. Samsung ve své vlajkové lodi klade důraz na výkon, který zajišťuje osmijádrový procesor Snapdragon 8 Gen2 o frekvenci 3,2 GHz a operační paměť 8 GB.

Obrázek: Fotosouboj: vivo X90 Pro vs. Samsung Galaxy S23+

Hlavní souboj v parametrech s vivo X90 Pro však probíhá na poli fotoaparátů. Samsung je již několik let znám jako výrobce velmi kvalitních fotomobilů, a ani model Galaxy S23+ není v tomto ohledu žádnou výjimkou. I v tomto případě dosahuje hlavní fotoaparát rozlišení 50 megapixelů. Jeho světelnost i velikost snímače však při porovnání s vivo X90 Pro lehce zaostávají.

Samsung Galaxy S23+ poskytuje obecně fotky s vysokou barevností, která může leckdy působit až nepřirozeně. Čočka také dost trpí při nočním focení, je-li skutečně nouze o externí zdroj světla. Co však telefon ztrácí na těchto parametrech, dohání po stránce zoomu. Trojnásobné optické přiblížení 10Mpx teleobjektivu lze posílit ještě 30× digitálním zoomem, díky kterému zachytíte i ty nejmenší detaily bez rizika výraznějšího snížení kvality pořízených fotek.

Oproti vivo X90 Pro má pak selfie kamera u Galaxy S23+ nižší rozlišení.

Fotosouboj: vivo X90 Pro vs. Samsung Galaxy S23+

Na Facebooku jste většinou správně poznali, jaké snímky patří k jakému fotoaparátu.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Jako robíci z Červeného trpaslíka: Chytrá AI lampička od Xiaomi sleduje vaše ruce a chová se jako mazlíček
Jako robíci z Červeného trpaslíka: Chytrá AI lampička od Xiaomi sleduje vaše ruce a chová se jako mazlíček
Obrázek: Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Doogee má s Českem velké plány. Na MWC 2024 představilo skládací FLIP X a chytrý prsten
Obrázek: GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
GPU vs. CPU: O kolik akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s NVIDIA RTX 4070
Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu