vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

O vivo X90 Pro se mluví především jako o fotomobilu. Není to však jediná oblast, kde zařízení exceluje. Výkonný čip od Mediateku dělá, společně s 120Hz displejem, z vlajkového modelu značky vivo ideální herní telefon. Co čip od MediaTeku v chytrém telefonu umožňuje?

vivo X90 Pro na český trh vstoupil s velkými ambicemi v oblasti mobilní fotografie. Spolupráce se společností ZEISS se ukazuje jako přínosná a vivo patří mezi nejlepší fotomobily. Není to však zdaleka jediná oblast, kde se svými kvalitami zařízení může pochlubit.

Obrázek: vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

Jak ukázala naše detailní recenze, kameru má vivo X90 Pro na špičkové úrovni. Je to ale i povedený herní telefon. Foto: Redakce inSmart.cz

Telefon z přední strany zdobí zaoblený 6,78″ AMOLED displej s jemným rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve spojení s výkonným čipem MediaTek Dimensity 9200 s podporou Ray Tracingu tak jde o ideální herní zařízení.

MediaTek hraje 1. ligu a výkonem dohnal Qualcomm

Obě značky pochází z Tchajwanu, který je hlavním světovým producentem mikročipů pro mobilní telefony. Zpočátku platilo, že se MediaTek zaměřoval spíše na levná zařízení. To už řadu let neplatí a čipy od Mediateku obsazují v žebříčcích benchmarků první místa. MediaTek je řadu let světovou jedničkou v počtu prodaných čipsetů v rámci mobilního trhu.

Obrázek: vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

MediaTek Dimensity 9200 je výkonem srovnatelný se Snapdragonem 8 Gen 2. Foto: Se souhlasem MediaTek

Čip MediaTek Dimensity 9200 je parametrově i výkonově srovnatelný se Snapdragonem 8 Gen 2 od konkurence. Jedná se 8jádrový procesor v konfiguraci 1 nejvýkonnějšího jádra, 3 výkonných a 4 úsporných. Ty mají maximální frekvence 3,05 GHz, 2,85 GHz a 1,8 GHz. Společnost tomuto procesoru dělá 12 GB operační paměti LPDDR5X a 256 GB vnitřního úložiště UFS 4.0.

Moderní čipy však nejsou jen o výpočetním výkonu. Čip, který vivo využívá pro svůj vlajkový model, je vyráběn 4nm výrobním procesem do TSMC, díky čemuž je úspornější a umožňuje smartphonu déle vydržet na jedno nabití. Důležitá je také podpora 5G sítí a Wi-Fi 7.

Obrázek: vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

vivo X90 Pro pohání výkonný 4nm čip od MediaTeku. Foto: Redakce inSmart.cz

Moderní SoC běžně využívají specializovaných částí čipu ke zpracování fotografií, čímž je dosaženo lepších fotografických výsledků. vivo vedle MediaTeku využívá ještě vlastní čip V2, který se stará o výpomoc nebo proprietární technologie, především však o dopočítávání bokehu nebo odlesků ve fotografii a videu.

Dostatek výkonu pro hry a zábavu

Změny se oproti X80 Pro neodehrály jen na papíře. vivo X90 Pro má v benchmarku 3DMark Wild Life Extreme 100 % nárůst výkonu oproti předchozí generaci. V oblíbeném benchmarku AnTuTu překonává např. Samsung Galaxy S23 Ultra, který pohání právě Snapdragon 8 Gen 2.

Vysoký výkon bývá u vlajkových model často spojený s přehříváním, což u modelu X90 Pro není problém. Teploty jen zřídka přesáhnou 40 stupňů.

Chlazení telefonu je netradičně uzpůsobeno do 24 vrstev, které odvádí teplo do rámu telefonu. Zajišťují tak stabilní podmínky a maximální výkon po celou dobu používání.

Při hraní oblíbených her typu PUBG New State Mobile či Call of Duty Mobile můžete směle nastavit nejvyšší detaily a zařízení je bez problémů utáhne, a to včetně zapnutého vyhlazování. Přerušování hraní kvůli vybité baterii se u vlajkového modelu také bát nemusíte. Díky 120W rychlonabíjení můžete v průběhu hraní doplnit 50 % baterie za pouhých 10 minut.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?