vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

O vivo X90 Pro se mluví především jako o fotomobilu. Není to však jediná oblast, kde zařízení exceluje. Výkonný čip od Mediateku dělá, společně s 120Hz displejem, z vlajkového modelu značky vivo ideální herní telefon. Co čip od MediaTeku v chytrém telefonu umožňuje?

vivo X90 Pro na český trh vstoupil s velkými ambicemi v oblasti mobilní fotografie. Spolupráce se společností ZEISS se ukazuje jako přínosná a vivo patří mezi nejlepší fotomobily. Není to však zdaleka jediná oblast, kde se svými kvalitami zařízení může pochlubit.

Obrázek: vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

Jak ukázala naše detailní recenze, kameru má vivo X90 Pro na špičkové úrovni. Je to ale i povedený herní telefon. Foto: Redakce inSmart.cz

Telefon z přední strany zdobí zaoblený 6,78″ AMOLED displej s jemným rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve spojení s výkonným čipem MediaTek Dimensity 9200 s podporou Ray Tracingu tak jde o ideální herní zařízení.

MediaTek hraje 1. ligu a výkonem dohnal Qualcomm

Obě značky pochází z Tchajwanu, který je hlavním světovým producentem mikročipů pro mobilní telefony. Zpočátku platilo, že se MediaTek zaměřoval spíše na levná zařízení. To už řadu let neplatí a čipy od Mediateku obsazují v žebříčcích benchmarků první místa. MediaTek je řadu let světovou jedničkou v počtu prodaných čipsetů v rámci mobilního trhu.

Obrázek: vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

MediaTek Dimensity 9200 je výkonem srovnatelný se Snapdragonem 8 Gen 2. Foto: Se souhlasem MediaTek

Čip MediaTek Dimensity 9200 je parametrově i výkonově srovnatelný se Snapdragonem 8 Gen 2 od konkurence. Jedná se 8jádrový procesor v konfiguraci 1 nejvýkonnějšího jádra, 3 výkonných a 4 úsporných. Ty mají maximální frekvence 3,05 GHz, 2,85 GHz a 1,8 GHz. Společnost tomuto procesoru dělá 12 GB operační paměti LPDDR5X a 256 GB vnitřního úložiště UFS 4.0.

Moderní čipy však nejsou jen o výpočetním výkonu. Čip, který vivo využívá pro svůj vlajkový model, je vyráběn 4nm výrobním procesem do TSMC, díky čemuž je úspornější a umožňuje smartphonu déle vydržet na jedno nabití. Důležitá je také podpora 5G sítí a Wi-Fi 7.

Obrázek: vivo X90 Pro je skvělý herní telefon: MediaTek dohnal Qualcomm

vivo X90 Pro pohání výkonný 4nm čip od MediaTeku. Foto: Redakce inSmart.cz

Moderní SoC běžně využívají specializovaných částí čipu ke zpracování fotografií, čímž je dosaženo lepších fotografických výsledků. vivo vedle MediaTeku využívá ještě vlastní čip V2, který se stará o výpomoc nebo proprietární technologie, především však o dopočítávání bokehu nebo odlesků ve fotografii a videu.

Dostatek výkonu pro hry a zábavu

Změny se oproti X80 Pro neodehrály jen na papíře. vivo X90 Pro má v benchmarku 3DMark Wild Life Extreme 100 % nárůst výkonu oproti předchozí generaci. V oblíbeném benchmarku AnTuTu překonává např. Samsung Galaxy S23 Ultra, který pohání právě Snapdragon 8 Gen 2.

Vysoký výkon bývá u vlajkových model často spojený s přehříváním, což u modelu X90 Pro není problém. Teploty jen zřídka přesáhnou 40 stupňů.

Chlazení telefonu je netradičně uzpůsobeno do 24 vrstev, které odvádí teplo do rámu telefonu. Zajišťují tak stabilní podmínky a maximální výkon po celou dobu používání.

Při hraní oblíbených her typu PUBG New State Mobile či Call of Duty Mobile můžete směle nastavit nejvyšší detaily a zařízení je bez problémů utáhne, a to včetně zapnutého vyhlazování. Přerušování hraní kvůli vybité baterii se u vlajkového modelu také bát nemusíte. Díky 120W rychlonabíjení můžete v průběhu hraní doplnit 50 % baterie za pouhých 10 minut.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Nejen špičkové mobily: Co přinese největší mobilní veletrh MWC 2024?
Obrázek: Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Naděje pro ochrnuté: První pacient s čipem Neuralink dokáže ovládat kurzor myšlenkami
Obrázek: Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Organický poslech od Bose: Ultra Open Earbuds jsou futuristická sluchátka, která netrápí zvukovod
Obrázek: Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Chatujte se svými dokumenty. Chat with RTX od NVIDIA je AI, která díky grafice ve vašem PC funguje lokálně
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Jak se naučit na běžkách: Průvodce pro začátečníky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu
98%
Jak stahovat videa a hudbu z YouTube? Jde to snadno v prohlížeči, PC i na mobilu