Google v tichosti provedl změnu, která vyvolala mezi uživateli rozporuplné reakce. Jedná se o aktualizaci barevného schématu v aplikaci Google Mapy, která se týká vektorové mapy. Tato změna přináší kontrastnější a chladnější barvy. Podle uživatelů to však vede k menší přehlednosti a moc se jim nelíbí.
Google Mapy jsou nejoblíbenějšími a nejvyužívanějšími mapový mi podklady. V rámci nejnovější aktualizace, která se týká všech uživatelů, došlo k výrazné změně v barevném schématu vektorové mapy. Nové barvy jsou nyní kontrastnější, což mělo za cíl zlepšit čitelnost a rozlišitelnost různých typů terénu a oblastí.
I když je záměr Googlu jasný – zvýšit uživatelský komfort při používání map – reakce veřejnosti nejsou zrovna pozitivní. Mnoho uživatelů vyjádřilo názor, že ačkoliv jsou barvy nyní více výrazné, celkově to má za následek menší přehlednost map. Vadí také fakt, že byly použity chladnější barvy. Pohled do diskuzí dobře poukazuje na to, že co je pro jednoho uživatele vylepšením, může být pro druhého naopak komplikací.
Satelitní mapy se nemění
Je důležité zdůraznit, že tato změna se týká pouze vektorové mapy. Vektorové mapy jsou digitální mapy, které jsou generovány z geografických dat a jsou často používány pro navigaci a vyhledávání. Oblíbené jsou pro svou datovou nenáročnost a přehlednost. Na druhou stranu, satelitní mapy, které poskytují pohled na Zemi ze satelitu, zůstávají samozřejmě beze změn. Uživatelé, kteří dávají přednost satelitnímu zobrazení, tak nezaznamenají žádné změny v barevném schématu.
Tmavý režim pro Google Mapy šetří oči i baterii mobilu: Jak ho zapnout?
Přepnout mapy do starých barev bohužel nelze
Změna barevného schématu v Google Mapách dokazuje, že i malé úpravy mohou mít velký dopad na uživatelskou zkušenost. Zatímco někteří uživatelé vítají kontrastnější barvy pro lepší orientaci, jiní pociťují, že nové barvy dramaticky snižují přehlednost map.
Špatnou zprávou pro uživatele je fakt, že Google v současné době neumožňuje možnost přepnout mapové podklady zpět na staré barvy.
Zdroj: Google Maps