Dříve za peníze, nyní zdarma: Nástroje Google Workspace jsou nyní k dispozici každému

Internetový gigant mění strategii. Svou sadu online nástrojů Google Workspace nově nabízí všem a zcela zdarma. Uživatelé tak mohou využívat povedený chat, sdílený kalendář a mnoho dalšího.

Workspace, dříve známý pod značkou G Suite, Google nově poskytne všem uživatelům svých služeb. A to i těm, kteří za jejich užívání neplatí jedinou korunu. Téměř 3 miliardy uživatelů tak nyní mohou těžit z pokročilých služeb, které najdou ve svém profilu. Základní filozofií služby Workspace je umožnit pokročilejší spolupráci mezi uživateli.

V čem se bude nový model lišit od stávajících cloudových služeb Googlu? Vše si lze představit jako sady stejných aplikací, které již uživatelé dávno znají (Gmail, Kalendář, Disk, Dokumenty, Tabulky, Prezentace, Meet, Chat atd.). To vše ale v novém designu a s hlubší integrací mezi jednotlivými aplikacemi.

Obrázek: Dříve za peníze, nyní zdarma: Nástroje Google Workspace jsou nyní k dispozici každému

Středobodem všeho má být služba Google Chat přístupná z Gmailu. Doposud k ní měli přístup pouze platící uživatelé služby G Suite/Workspace. Foto: Se souhlasem společnosti Google

Pro uživatele, kteří chtějí od Workspace více, bude k dispozici také nová placená nabídka. Díky tomu získají uživatelé přístup k prémiovým funkcím, včetně dříve představených inteligentních rezervačních služeb, profesionálních videokonferencí a personalizovaného e-mailového marketingu, přičemž novinek se chystá tento rok více.

Prémiové předplatné Google Workspace pro jednotlivce bude stát 9,99 USD/měsíc, přičemž zaváděcí cena je 7,99 USD/měsíc. Tato nová placená nabídka bude již brzy k dispozici v USA, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Brazílii a Japonsku. V Evropě si, zdá se, budeme muset chvíli počkat.

Workspace umožní snadnější spolupráci a komunikaci

Spolupráce nekončí na pracovišti – naše produkty jsou od počátku optimalizovány pro široké nasazení, sdílení a pomoc,“ řekl Javier Soltero, viceprezident a generální ředitel divize Google Workspace. „Zaměřujeme se na to, abychom spotřebitelům, pracovníkům, učitelům i studentům poskytli rovný přístup ke spolupráci a zároveň flexibilitu, která různým skupinám uživatelů umožní zvolit si vlastní přístup ke komunikaci a spolupráci.

Google Chat se bude po všech změnách v mnohém podobat službě Slack. Ta je oblíbená především u firem, kde pomáhá s efektivní komunikací týmů.

Po aktivaci se uživatelé setkají s několika změnami v uživatelském rozhraní. Například levá lišta bude vypadat trochu jako spodní lišta Gmailu na iOS a Androidu nyní, s možností přepínat mezi e-mailem, chatem, službou Meet a Spaces. Pravá lišta bude i nadále sloužit k ovládání služeb a funkcí, jako je Kalendář Google, Úkoly a Keep. Nový Meet vypadá více jako videokonferenční služba ZOOM, která se v současné době těší velké popularitě.

Nahrajte si online výuku i záznam porady: Jak nahrávat videohovory na ZOOMu i jinde?

Jak získat Google Workspace zdarma?

Pro zapnutí nového rozhraní stačí přejít z Google Hangouts na nový Google Chat. Kdo přecházet nechce, nemusí zatím činit nic a jeho rozhraní zůstane beze změn.

Obrázek: Dříve za peníze, nyní zdarma: Nástroje Google Workspace jsou nyní k dispozici každému

Google vyzývá Microsoft. Ten bude muset reagovat na agresivní cenovou politiku i nové služby. Foto: Freepik

Na pozadí všeho také došlo k vylepšení některých bezpečnostních funkcí v aplikaci Workspace. Přibylo šifrování na straně klienta a nová „pravidla důvěry“ a štítky pro Disk. Ty umožní správcům klasifikovat soubory a lépe řídit pravidla jejich přístupu. V neposlední řadě Google uvedl, že v prostředí Workspace také nově vylepšuje ochranu proti phishingu a malwaru.

Zdroj: Google

 

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dan Thaisz

Bohužel ta informace není správná. Tarif Individual bude stát kolem $9 a zatím nebude dostupný u nás.
DT

Dan

Do budoucna se s tarifem Individual snad počítá i v EMEA, ale oficiálně zatím bude dostupný ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Brazílii, and Japonsku. Nepřesnost spočívá v tom, že Workspace rozhodně zdarma nebude. Pouze některé funkce, např Chat a Spaces proniknou i do Gmailu. Ostatně Chat a Rooms si… Číst více »

Obrázek: Huawei se Evropy nevzdá, představilo nový obchod, "rtěnku" a hodinky
Huawei se Evropy nevzdá, představilo nový obchod, „rtěnku“ a hodinky
Obrázek: Levné minipočítače Raspberry Pi poprvé v historii zdražují. Mohou za to čipy
Levné minipočítače Raspberry Pi poprvé v historii zdražují. Mohou za to čipy
Obrázek: Znáte značku Vivo? Stala se 4. největším výrobcem chytrých telefonů
Znáte značku Vivo? Stala se 4. největším výrobcem chytrých telefonů
Obrázek: Aktualizace Windows 10 má chyby, tiskárny od HP, Canon, Brother, Panasonic a Ricoh mohou mít problémy
Aktualizace Windows 10 má chyby, tiskárny od HP, Canon, Brother, Panasonic a Ricoh mohou mít problémy
Obrázek: Platby s náramkem Xiaomi konečně fungují v ČR. Zatím jen někde
Platby s náramkem Xiaomi konečně fungují v ČR. Zatím jen někde
Obrázek: Pozor na podvodné e-maily od Netflixu: Jsou česky a kradou údaje i čísla karet
Pozor na podvodné e-maily od Netflixu: Jsou česky a kradou údaje i čísla karet
Obrázek: Jak snadno stáhnout aplikace do mobilu Huawei? Je to čím dál jednodušší
Jak snadno stáhnout aplikace do mobilu Huawei? Je to čím dál jednodušší
Obrázek: Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem?
Tip z Microsoftu: Jak nainstalovat Windows 11 na PC s nepodporovaným procesorem?