Dříve za peníze, nyní zdarma: Nástroje Google Workspace jsou nyní k dispozici každému

Internetový gigant mění strategii. Svou sadu online nástrojů Google Workspace nově nabízí všem a zcela zdarma. Uživatelé tak mohou využívat povedený chat, sdílený kalendář a mnoho dalšího.

Workspace, dříve známý pod značkou G Suite, Google nově poskytne všem uživatelům svých služeb. A to i těm, kteří za jejich užívání neplatí jedinou korunu. Téměř 3 miliardy uživatelů tak nyní mohou těžit z pokročilých služeb, které najdou ve svém profilu. Základní filozofií služby Workspace je umožnit pokročilejší spolupráci mezi uživateli.

V čem se bude nový model lišit od stávajících cloudových služeb Googlu? Vše si lze představit jako sady stejných aplikací, které již uživatelé dávno znají (Gmail, Kalendář, Disk, Dokumenty, Tabulky, Prezentace, Meet, Chat atd.). To vše ale v novém designu a s hlubší integrací mezi jednotlivými aplikacemi.

Obrázek: Dříve za peníze, nyní zdarma: Nástroje Google Workspace jsou nyní k dispozici každému

Středobodem všeho má být služba Google Chat přístupná z Gmailu. Doposud k ní měli přístup pouze platící uživatelé služby G Suite/Workspace. Foto: Se souhlasem společnosti Google

Pro uživatele, kteří chtějí od Workspace více, bude k dispozici také nová placená nabídka. Díky tomu získají uživatelé přístup k prémiovým funkcím, včetně dříve představených inteligentních rezervačních služeb, profesionálních videokonferencí a personalizovaného e-mailového marketingu, přičemž novinek se chystá tento rok více.

Prémiové předplatné Google Workspace pro jednotlivce bude stát 9,99 USD/měsíc, přičemž zaváděcí cena je 7,99 USD/měsíc. Tato nová placená nabídka bude již brzy k dispozici v USA, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Brazílii a Japonsku. V Evropě si, zdá se, budeme muset chvíli počkat.

Workspace umožní snadnější spolupráci a komunikaci

Spolupráce nekončí na pracovišti – naše produkty jsou od počátku optimalizovány pro široké nasazení, sdílení a pomoc,“ řekl Javier Soltero, viceprezident a generální ředitel divize Google Workspace. „Zaměřujeme se na to, abychom spotřebitelům, pracovníkům, učitelům i studentům poskytli rovný přístup ke spolupráci a zároveň flexibilitu, která různým skupinám uživatelů umožní zvolit si vlastní přístup ke komunikaci a spolupráci.

Google Chat se bude po všech změnách v mnohém podobat službě Slack. Ta je oblíbená především u firem, kde pomáhá s efektivní komunikací týmů.

Po aktivaci se uživatelé setkají s několika změnami v uživatelském rozhraní. Například levá lišta bude vypadat trochu jako spodní lišta Gmailu na iOS a Androidu nyní, s možností přepínat mezi e-mailem, chatem, službou Meet a Spaces. Pravá lišta bude i nadále sloužit k ovládání služeb a funkcí, jako je Kalendář Google, Úkoly a Keep. Nový Meet vypadá více jako videokonferenční služba ZOOM, která se v současné době těší velké popularitě.

Nahrajte si online výuku i záznam porady: Jak nahrávat videohovory na ZOOMu i jinde?

Jak získat Google Workspace zdarma?

Pro zapnutí nového rozhraní stačí přejít z Google Hangouts na nový Google Chat. Kdo přecházet nechce, nemusí zatím činit nic a jeho rozhraní zůstane beze změn.

Obrázek: Dříve za peníze, nyní zdarma: Nástroje Google Workspace jsou nyní k dispozici každému

Google vyzývá Microsoft. Ten bude muset reagovat na agresivní cenovou politiku i nové služby. Foto: Freepik

Na pozadí všeho také došlo k vylepšení některých bezpečnostních funkcí v aplikaci Workspace. Přibylo šifrování na straně klienta a nová „pravidla důvěry“ a štítky pro Disk. Ty umožní správcům klasifikovat soubory a lépe řídit pravidla jejich přístupu. V neposlední řadě Google uvedl, že v prostředí Workspace také nově vylepšuje ochranu proti phishingu a malwaru.

Zdroj: Google

 

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dan Thaisz

Bohužel ta informace není správná. Tarif Individual bude stát kolem $9 a zatím nebude dostupný u nás.
DT

Dan

Do budoucna se s tarifem Individual snad počítá i v EMEA, ale oficiálně zatím bude dostupný ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Brazílii, and Japonsku. Nepřesnost spočívá v tom, že Workspace rozhodně zdarma nebude. Pouze některé funkce, např Chat a Spaces proniknou i do Gmailu. Ostatně Chat a Rooms si… Číst více »

Obrázek: HPE bude v Česku stavět superpočítače, rozšíří areál Foxconnu v Kutné Hoře
HPE bude v Česku stavět superpočítače, rozšíří areál Foxconnu v Kutné Hoře
Obrázek: Ruská divize Googlu zbankrotovala, přístup ke službám neodstřihne
Ruská divize Googlu zbankrotovala, přístup ke službám neodstřihne
Obrázek: Průzkum: Ransomware stále největší hrozbou, Češi platí výkupné častěji
Průzkum: Ransomware stále největší hrozbou, Češi platí výkupné častěji
Obrázek: Počítač poháněný fotosyntézou?
Počítač poháněný fotosyntézou?
Obrázek: Kam se dá z vašeho města dojet vlakem bez přestupů? Poradí povedená online mapa
Kam se dá z vašeho města dojet vlakem bez přestupů? Poradí povedená online mapa
Obrázek: Dost bylo vibrací a stresujících vyzvánění. Google zkouší stíny, pohyb i vítr
Dost bylo vibrací a stresujících vyzvánění. Google zkouší stíny, pohyb i vítr
Obrázek: Nový podvod útočí na české telefony s Androidem! Vydává se za zmeškanou hlasovou zprávu
Nový podvod útočí na české telefony s Androidem! Vydává se za zmeškanou hlasovou zprávu
Obrázek: 5 chyb, kterým se vyvarovat při nákupu chytrého telefonu
5 chyb, kterým se vyvarovat při nákupu chytrého telefonu