Opravárna má úspěch: Platforma pro opraváře se proměnila v plnohodnotné a úspěšné elektro

Společnost Opravárna.cz se snaží přistupovat k prodeji elektrických spotřebičů jinak než většina ostatních, a představuje koncept udržitelnosti, ekonomičnosti i také inovací, který na českém trhu nemá obdoby.

Když Jan Charvát před téměř 10 lety zakládal svůj projekt Opravárna.cz, měl poměrně jasnou představu. Chtěl na trh přinést službu, která by lidem usnadňovala hledání vhodných opravářů pro jejich spotřebiče. Uživateli tak stačilo vyplnit jednoduchý formulář a společnost na základě vašich preferencí vybrala ze seznamu elektrikářů, mechaniků a dalších odborníků takového, který bude pro vaši poptávku nejvhodnější.

Na papíře myšlenka vypadá vskutku skvěle, její realizace však dle slov pana Charváta neprobíhala zdaleka podle představ. Požadavků na servis bylo málo a chvílemi to vypadalo, že se koncept nezvládne odrazit ode dna.  Nakonec se však podařilo realizovat obrovskou zakázku u firmy se sportovním náčiním, díky které se projekt mohl rozjet naplno.

Obrázek: Opravárna má úspěch: Platforma pro opraváře se proměnila v plnohodnotné a úspěšné elektro

Zakladatel společnosti Jan Charvát dokázal, že jeho myšlenka je v mnohých ohledech inovativní a udržitelná. Zdroj: Se souhlasem Opravárna.cz

Ideologie Opravme Česko

Spolu s rozrůstáním samotné Opravárny se pak Jan Charvát pustil do dalších, dílčích projektů, kterými chtěl dotáhnout svůj plán do konce. Založil tak například systém RepairSys, který funguje na bází B2B komunikace a zajišťuje tak servisní zázemí dodavatelům nejrůznějšího spotřebního zboží. Mezi stálé klienty tak patří například Alza či Mall.cz.

Proč ale klást tak velký důraz na opravování zánovních spotřebičů a zařízení, když je na trhu tolik možností sehnat si přístroj nový a nemuset řešit problémy spojené s jejich poruchou? O tom pan Charvát mluví skrze akci Opravme Česko. Podle této mantry by neměla být rostoucí kazivost výrobků důvodem pro jejich vyhození a náhradě za nový, ale naopak motivací k jejich opravě. V souvislosti se snižujícími se počty odborníků, kteří se na tento typ servisu zaměřují, se tak Opravárna snaží nabídnout na trhu alternativu k nákupu nového zboží.

Obrázek: Opravárna má úspěch: Platforma pro opraváře se proměnila v plnohodnotné a úspěšné elektro

Myšlenka Opravme Česko se snaží přinášet zákazníkům i odborníkům nové možnosti při uvažování o opravě zboží. Zdroj: Se souhlasem Opravárna.cz

Současně se snahou vrátit lehce opotřebená zařízení zpět do oběhu jde pak ruku v ruce také ekologická stránka věci, jejíž výhody jsou zde více než zřejmé – likvidace staré elektroniky patří k jedné z největších zátěží při nakládání s odpadem na skládkách a v třídírnách.

Jak to celé funguje

Máte-li zájem využít služeb Opravárny, není nic snazšího než navštívit jejich webové stránky, kde se dozvíte vše potřebné. Ve zkratce se služby společnosti dělí na dvě kategorie, a to v závislosti na tom, zda-li zaměstnanci Opravárny zajišťují zvolenou službu přímo, nebo prostřednictvím vlastní sítě odborníků. V prvním případě – kam spadá například servis mobilních telefonů či PC – stačí vyplnit základní údaje a systém vám během chvíle doporučí vhodný autorizovaný servis či opravnu. V případě, že máte zájem o specifičtější typ opravy, který nenajdete v dané nabídce, lze oslovit celou škálu opravářů ze systému. Tato služba je pak zpoplatněna symbolickými 75 Kč.

Obrázek: Opravárna má úspěch: Platforma pro opraváře se proměnila v plnohodnotné a úspěšné elektro

Internetové stránky portálu Opravárna.cz jsou velmi přehledné, a snadno tak najdete co potřebujete. Zdroj: Se souhlasem Opravárna.cz

Následně se vám budou ozývat zájemci o zakázku s upřesněním termínu i cenové nabídky, kterou za servis budou požadovat. Vy si pak vyberete na základě recenzí i samotných nabídek toho, kdo vám bude nejvíce vyhovovat. Polovina zisku z oprav Opravárny pak putuje na konto spolku Opravme Česko.

Aktuálně v Opravárně koupíte i plně funkční spotřebiče

Opravárna dnes již neslouží pouze ke zprostředkování servisu výrobků, ale přímo se také věnuje jejich prodeji, a to v rámci své kamenné prodejny v Praze-Holešovicích. Můžete zde tak zakoupit elektroniku všech druhů, která byla přímo zde opravena, příp. vrácena z e-shopů, se kterými společnost spolupracuje, a po revizi vrácena zpět do prodeje. K danému zboží pak dostanete také záruku či možnost pozáručního servisu.

Obrázek: Opravárna má úspěch: Platforma pro opraváře se proměnila v plnohodnotné a úspěšné elektro

V kamenné prodejně/opravně v Praze koupíte klidně i zánovní pračku s garancí záruky. Zdroj: Se souhlasem Opravárna.cz

Je příjemné vidět, že lidé jako Jan Charvát bojují proti konceptu „použij a vyhoď“ svou vlastní cestou, a to víc pak potěší, když se těmto projektům po všech stránkách daří se rozvíjet. Nezbývá než doufat, že se myšlenku Opravárny podaří udržet i nadále, a oprava rozbitého spotřebiče tak pro nás brzy překoná potřebu jeho náhrady za nový.

Zdroje: 1, 2, 3

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Obrázek: Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Obrázek: Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Obrázek: Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním