GTA remaster bude, chystá se Vice City i San Andreas

Remasterovaná trilogie bude zahrnovat Grand Theft Auto 3, Vice City a San Andreas, tedy jedny z nejpopulárnějších dílů celé legendární série studia Rockstar.

Kuloáry už se zvěsti o remasteru starších dílů série proháněly nějakou dobu, hlavně vlivem toho, jak tvrdě v poslední době Rockstar zakročil proti uživatelským modifikacím a jejich tvůrcům – někdy i žalobami.

HD remastery vyjdou v balíčku nazvaném nepříliš kreativně Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Kolekce se objeví na PC skrze Rockstar Games Launcher a dále na konzolích PlayStation, Xbox a překvapivě také Nintendo Switch. V první polovině 2022 mají hry vyjít i na iOS a Android, v neznámé podobě.

Staronové GTA

Pevné datum vydání ani orientační cena ještě nebyly uveřejněny. Pravděpodobně však nepůjde o levnou záležitost, Rockstar obvykle nemá nutkání hry zlevňovat. Může si to dovolit, GTA patří mezi nejpopulárnější herní série na světě.

Společnost zároveň ani nesdělila, v čem budou spočívat technická vylepšení hry a neuveřejnila doposud ani trailer. Mluví o vylepšeních jak grafiky, tak gameplaye. Výraznější změny upříkladu v rozhraní a prvcích ale čekat nelze, neboť „klasický vzhled a atmosféra her“ má být zachována.

Obrázek: GTA remaster bude, chystá se Vice City i San Andreas

Zdroj: Pixabay

Ono se to nezdá, ale remaster je v tomto případě asi na místě. Přeci jen, poslední GTA V je ze 17. září 2013 – tedy již 8 let stará hra. Ač zůstává jednou z úplně nejpopulárnějších, je to již věk hodný úcty. Vice city či San Andreas patřily ve své době mezi kousky graficky výtečné, vývoj technologií se na nich ovšem podepsal podepsal a svým vzhledem už neohromí.

Příběhy postav z předchozích GTA jsou dodnes dobře známé. Obzvláště CJ ze San Andreas je i dnes zdrojem neuvěřitelného množství internetových memů, a zůstává milovanou postavou celosvětové herní kultury. All we had to do was follow the damn train, CJ! Legendárně obtížná mise se zapsala do paměti všech, co ji tenkrát mnohokrát opakovali.

Procesí remasterů

Nu, možná si to brzy zopakujeme, pokud se Rockstaru remaster podaří. Je smutnou skutečností, že značná část remasterů starších her se nepovedla (díváme se na tebe, Blizzarde), ale jiné zase stály za to (Age of Empires II: Definitive Edition). Záleží jen na schopnostech a vůli Rockastaru.

Obrázek: GTA remaster bude, chystá se Vice City i San Andreas

Zdroj: Se svolením Rockstar Games

Novým problémem studia je, že si Rockstar znepřátelilo část fanoušků. Po agresivním tahu studia proti dříve tiše tolerovaným modifikacím – a modéři patři mezi nejaktivnější část GTA komunity – na Rockstar dost možná část fanoušků zanevřela. PR hraje v moderním prodeji her velkou roli, a tah Rockstar se zdá poněkud neprozřetelný.

Na ten druhý je nutné si přiznat, je Rockstar má skutečně mnoho fanoušků, a nidko z nás nevidí do interních statistik společnosti. Předpovědět, jaký úspěch budou remastery mít, zatím nelze odhadovat.

Roli, konec konců, může hrát i nostalgie. Na Vice City a San Andreas vyrůstaly celé generace hráčů, a v paměti mnohých patří GTA mezi to nejlepší, co herní průmysl nabízí. S remastery se v posledních letech roztrhl pytel, úspěch GTA ale bude sledován ostřeji než jiné.

Vice City, San Andreas a GTA 3 momentálně není možné koupit skrze oficiální distribuční platformy. Rockstar jejich prodej obnoví až v podobě remasterované trilogie.

Zdroj: Rockstar

Obrázek: Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Rozhovor o chytrých televizorech: Na 8K ještě nenastal ten správný čas, věří Danny Tack z TP Vision
Obrázek: Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Tesla Cybertruck utáhne motor vesmírné rakety a naložená ve sprintu porazila i Porsche 911
Obrázek: Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Saramonic BlinkMe B2: Mikrofon, se kterým vás uslyší i uvidí
Obrázek: Letadlo Virgin Atlantik přeletělo oceán poprvé čistě s udržitelným palivem
Letadlo Virgin Atlantik přeletělo oceán poprvé čistě s udržitelným palivem
Obrázek: Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Nabíjení elektromobilu na cestách: Jak využít hotelové nabíječky?
Obrázek: Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Gravírujeme laserem do dřeva i kovu: Praktický test gravírovačky TWO TREES TS2 10W
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Tři jednoduché a rychlé kroky pro optimalizaci počítače nebo laptopu s Windows 10 a 11
Tři jednoduché a rychlé kroky pro optimalizaci počítače nebo laptopu s Windows 10 a 11