GTA remaster bude, chystá se Vice City i San Andreas

Remasterovaná trilogie bude zahrnovat Grand Theft Auto 3, Vice City a San Andreas, tedy jedny z nejpopulárnějších dílů celé legendární série studia Rockstar.

Kuloáry už se zvěsti o remasteru starších dílů série proháněly nějakou dobu, hlavně vlivem toho, jak tvrdě v poslední době Rockstar zakročil proti uživatelským modifikacím a jejich tvůrcům – někdy i žalobami.

HD remastery vyjdou v balíčku nazvaném nepříliš kreativně Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Kolekce se objeví na PC skrze Rockstar Games Launcher a dále na konzolích PlayStation, Xbox a překvapivě také Nintendo Switch. V první polovině 2022 mají hry vyjít i na iOS a Android, v neznámé podobě.

Staronové GTA

Pevné datum vydání ani orientační cena ještě nebyly uveřejněny. Pravděpodobně však nepůjde o levnou záležitost, Rockstar obvykle nemá nutkání hry zlevňovat. Může si to dovolit, GTA patří mezi nejpopulárnější herní série na světě.

Společnost zároveň ani nesdělila, v čem budou spočívat technická vylepšení hry a neuveřejnila doposud ani trailer. Mluví o vylepšeních jak grafiky, tak gameplaye. Výraznější změny upříkladu v rozhraní a prvcích ale čekat nelze, neboť „klasický vzhled a atmosféra her“ má být zachována.

Obrázek: GTA remaster bude, chystá se Vice City i San Andreas

Zdroj: Pixabay

Ono se to nezdá, ale remaster je v tomto případě asi na místě. Přeci jen, poslední GTA V je ze 17. září 2013 – tedy již 8 let stará hra. Ač zůstává jednou z úplně nejpopulárnějších, je to již věk hodný úcty. Vice city či San Andreas patřily ve své době mezi kousky graficky výtečné, vývoj technologií se na nich ovšem podepsal podepsal a svým vzhledem už neohromí.

Příběhy postav z předchozích GTA jsou dodnes dobře známé. Obzvláště CJ ze San Andreas je i dnes zdrojem neuvěřitelného množství internetových memů, a zůstává milovanou postavou celosvětové herní kultury. All we had to do was follow the damn train, CJ! Legendárně obtížná mise se zapsala do paměti všech, co ji tenkrát mnohokrát opakovali.

Procesí remasterů

Nu, možná si to brzy zopakujeme, pokud se Rockstaru remaster podaří. Je smutnou skutečností, že značná část remasterů starších her se nepovedla (díváme se na tebe, Blizzarde), ale jiné zase stály za to (Age of Empires II: Definitive Edition). Záleží jen na schopnostech a vůli Rockastaru.

Obrázek: GTA remaster bude, chystá se Vice City i San Andreas

Zdroj: Se svolením Rockstar Games

Novým problémem studia je, že si Rockstar znepřátelilo část fanoušků. Po agresivním tahu studia proti dříve tiše tolerovaným modifikacím – a modéři patři mezi nejaktivnější část GTA komunity – na Rockstar dost možná část fanoušků zanevřela. PR hraje v moderním prodeji her velkou roli, a tah Rockstar se zdá poněkud neprozřetelný.

Na ten druhý je nutné si přiznat, je Rockstar má skutečně mnoho fanoušků, a nidko z nás nevidí do interních statistik společnosti. Předpovědět, jaký úspěch budou remastery mít, zatím nelze odhadovat.

Roli, konec konců, může hrát i nostalgie. Na Vice City a San Andreas vyrůstaly celé generace hráčů, a v paměti mnohých patří GTA mezi to nejlepší, co herní průmysl nabízí. S remastery se v posledních letech roztrhl pytel, úspěch GTA ale bude sledován ostřeji než jiné.

Vice City, San Andreas a GTA 3 momentálně není možné koupit skrze oficiální distribuční platformy. Rockstar jejich prodej obnoví až v podobě remasterované trilogie.

Zdroj: Rockstar

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu