Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Honor představil nové telefony a rovnou se s nimi zařadil mezi špičku na trhu. Po osamostatnění od Huawei je to poprvé, co zařízení dostnou Google služby, nejvýkonnější procesory od Snapdragonu a mají šanci uspět na globálním trhu. Vlajkovou loď Magic3 Pro+ doplní modely Magic3 Pro a Magic3. Co prémiová řada nabídne?

Honor má v tuto chvíli téměř 10 000 zaměstnanců, přičemž poloviny z nich pracuje v oblasti výzkumu a vývoje (R&D). Značka už podala přes 5 500 žádostí o patent a velmi rychlezískala strategická partnerství se světovými špičkami v oboru.

Psali jsme: Honor se oddělil od Huawei a vyhlíží Google služby: V roce 2020 prodal 2 miliardy zařízení a v roce 2021 v Číně opět roste.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Ve výbavě řady Magic3 nechybí vlastně vůbec nic. Otázkou bude česká cena a termín uvedení na trh. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Skvělý výkon a podpora GMS

Modely Magic3 Series jsou poháněny nejnovějším čipem Snapdragon 888 a pro modely poté výkonnějším Snapdragonem 888+. Honor je tak mezi prvními v odvětví, kteří vydávají nové zařízení poháněné právě tímto čipem s podporou umělé inteligence. O chlazení telefonu se stará hexagonální grafenové chlazení. Systém Turbo X s podporou Google služeb by měl v kombinaci s čipem znamenat extrémně rychlý a plynulý chod telefonu.

Právě chybějící podpora Google služeb se ukázala největším problémem pro Honor i Huawei v obchodní válce s USA s Čínou. Zákazníci mimo domovskou Číny jsou na služby Googlu zvyklí a skvěle vybavené telefony mnohdy nechtěli právě kvůli jejich absenci. Honor se svým osamostatněním vymanil ze sankcí a nyní přichází s Androidem s podporou Google Mobile Services (GMS) a výkonným procesorem Snapdragon. Dříve Honor využíval čipy od Huawei.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Stereo reproduktory, rychlé nabíjení a výkonné čipy s podporou 5G. Honor chce zpět na vrchol. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

89° zakřivený displej s extrémně tenkým rámečkem

Honor Magic3 Series se chlubí 89° super zakřiveným displejem a ultra tenkými hranami. 6,67″ 10-bitová obrazovka s frekvencí 120 Hz zobrazuje 1,07 miliard barev, navíc má Honor Magic3 Series certifikaci HDR 10+. V displeji je také průstřel pro selfie kameru a 3D ToF senzor. Magic3 Series má certifikát IP68 s odolností proti prachu a vodě při ponoření až do 1,5 m po dobu 30 minut.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Fotoaparát je obrovský. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Honor Magic3 Series přichází s netradičním designem fotoparátů pod názvem „The Eye of Muse“. Fotoaparát je symetrický a na první pohled dominuje zádům zařízení. U nikátní hexagonální design fotoaparátů modelu Magic3 Pro+ vznikl jako pocta klasickému designu hledáčku fotoaparátu.

Oko múzy: Fotoaparáty se zařadí mezi to nejlepší na trhu

Magic3 Series má ve výbavě Honor Image Engine vyvinutý Honorem. Jde o pokročilý systém poháněný umělou inteligencí, poskytující obrázky opravdu vysoké kvality kdykoli v jakémkoli prostředí. Ve výbavě Honor Magic3 Series nechybí sada fotoaparátů, která je v tuto chvíli jedna z nejlepších v kategorii (výrobce dokonce tvrdí, že je nejlepší). Honor Magic3 Pro+ přichází se systémem 4 fotoaparátů: 64Mpx monochromatickým fotoparátem, 50 Mpx širokúhlým fotoaparátem, 64Mpx 126° ultra širokým fotoaparátem2 a 64 MPx periskopickým teleobjektivem.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Foto: Se souhlasem společnosti Honor

50Mpx širokoúhlý fotoaparát s ultra širokým 1/1,28 palcovým barevným senzorem společně s osmipixelovým systémem pro automatické zaostření Full Pixel Octa Phase Detection (PD), dokáže zachytit pohybující se objekty s velmi rychlým a přesným zaostřením i v opravdu velkém detailu. S nejvyšším rozlišením v kategorii, má 64Mpx periskopický teleobjektiv 3,5x optický zoom a až 100x optický zoom. Díky optickému stabilizátoru (OIS), lze dosáhnout ostrých fotek i bez stativu. 64Mpx 126°ultra širokoúhlé makro čočky spárované s čočkami 7P optickým zoomem, dokáží zaručit nejvyšší rozlišení u širokého záběru s minimem perspektivního zkreslení a vykreslením do nejmenších detailů.

Spolupráce s IMAX pro natáčení videí v profesionální kvalitě

Honor Magic3 Series je vůbec první mobilní telefon s filmovými AI efekty ve spolupráci s celosvětovou sítí multikin IMAX. Natáčení videí dosáhnete skutečného profesionálního barevného rozlišení ve filmové kvalitě. Honor Magic3 Series nabízí zpracování videa v režimu Magic-Log a filmové úrovně Level 3D LUT (Look Up Table). Běžně využívaný pro profesionální filmové natáčení díky režimu Log dosáhnete filmové rozlišení barev a dechberoucích vizuálů v čistém rozlišení HDR. Filmový režim 3D LUT dokáže korigovat saturaci barev, světlost, kontrast pro dosažení skutečné filmové kvality.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Fotoaparát v Honor Magic3 Pro+ by měl patřit k tomu nejlepšímu na trhu. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Barvy inspirované přírodou

Základní model Magic3 bude k dispozici v barvách Golden Hour (růžová) a Blue Hour (modrá). Model Magic3 Pro bude k dispozici ve zmíněných provedeních Golden Hour a Black & White. Vlajková loď Magic3 Pro+ dorazí v keramických barvách Ceramic White a Ceramic Black.

Ceny pro globální trh:

  • Honor Magic3 s 8GB RAM a 256GB úložištěm dorazí na trh za cenu 899 EUR (cca 23 000 Kč)
  • Honor Magic3 Pro s 8GB RAM a 256GB úložištěm dorazí na trh za cenu 1099 EUR (cca 28 000 Kč)
  • Honor Magic3 Pro+ s 12GB RAM a 512GB úložištěm dorazí na trh za cenu 1499 EUR (cca 38 000 Kč)
Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Ve výbavě řady Magic3 nechybí vlastně vůbec nic. Otázkou bude česká cena a termín uvedení na trh. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Honor si věří a chce navázat tam, kde skončil. Co se však zvedlo jsou ceny. Honor svým vlajkovým lidím věří a nacenil je tak na úroveň toho nejlepšího na trhu. Uvidíme, zda se značce povede v záplavě konkurence uspět. Hodně ukáží první testy a praktické zkušenosti.

Úvodní fotografie: Se souhlasem společnosti Honor
Zdroj: Tisková konference Honor

Obrázek: Změní Apple svět AR/VR? Gigant dnes představí svůj očekávaný XR headset
Změní Apple svět AR/VR? Gigant dnes představí svůj očekávaný XR headset
Obrázek: Čip do hlavy: Musk dostal pro svůj Neuralink povolení k testům na lidech. Neobešlo se to ale bez komplikací
Čip do hlavy: Musk dostal pro svůj Neuralink povolení k testům na lidech. Neobešlo se to ale bez komplikací
Obrázek: Ikonické žluté školní autobusy přecházejí na elektromotory. Společnost Blue Bird chce vyrábět 5 000 vozů ročně
Ikonické žluté školní autobusy přecházejí na elektromotory. Společnost Blue Bird chce vyrábět 5 000 vozů ročně
Obrázek: Jak streamovat jako profesionál i na cestách? NVIDIA Broadcast udělá z notebooku profesionální studio
Jak streamovat jako profesionál i na cestách? NVIDIA Broadcast udělá z notebooku profesionální studio
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu