Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Honor představil nové telefony a rovnou se s nimi zařadil mezi špičku na trhu. Po osamostatnění od Huawei je to poprvé, co zařízení dostnou Google služby, nejvýkonnější procesory od Snapdragonu a mají šanci uspět na globálním trhu. Vlajkovou loď Magic3 Pro+ doplní modely Magic3 Pro a Magic3. Co prémiová řada nabídne?

Honor má v tuto chvíli téměř 10 000 zaměstnanců, přičemž poloviny z nich pracuje v oblasti výzkumu a vývoje (R&D). Značka už podala přes 5 500 žádostí o patent a velmi rychlezískala strategická partnerství se světovými špičkami v oboru.

Psali jsme: Honor se oddělil od Huawei a vyhlíží Google služby: V roce 2020 prodal 2 miliardy zařízení a v roce 2021 v Číně opět roste.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Ve výbavě řady Magic3 nechybí vlastně vůbec nic. Otázkou bude česká cena a termín uvedení na trh. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Skvělý výkon a podpora GMS

Modely Magic3 Series jsou poháněny nejnovějším čipem Snapdragon 888 a pro modely poté výkonnějším Snapdragonem 888+. Honor je tak mezi prvními v odvětví, kteří vydávají nové zařízení poháněné právě tímto čipem s podporou umělé inteligence. O chlazení telefonu se stará hexagonální grafenové chlazení. Systém Turbo X s podporou Google služeb by měl v kombinaci s čipem znamenat extrémně rychlý a plynulý chod telefonu.

Právě chybějící podpora Google služeb se ukázala největším problémem pro Honor i Huawei v obchodní válce s USA s Čínou. Zákazníci mimo domovskou Číny jsou na služby Googlu zvyklí a skvěle vybavené telefony mnohdy nechtěli právě kvůli jejich absenci. Honor se svým osamostatněním vymanil ze sankcí a nyní přichází s Androidem s podporou Google Mobile Services (GMS) a výkonným procesorem Snapdragon. Dříve Honor využíval čipy od Huawei.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Stereo reproduktory, rychlé nabíjení a výkonné čipy s podporou 5G. Honor chce zpět na vrchol. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

89° zakřivený displej s extrémně tenkým rámečkem

Honor Magic3 Series se chlubí 89° super zakřiveným displejem a ultra tenkými hranami. 6,67″ 10-bitová obrazovka s frekvencí 120 Hz zobrazuje 1,07 miliard barev, navíc má Honor Magic3 Series certifikaci HDR 10+. V displeji je také průstřel pro selfie kameru a 3D ToF senzor. Magic3 Series má certifikát IP68 s odolností proti prachu a vodě při ponoření až do 1,5 m po dobu 30 minut.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Fotoaparát je obrovský. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Honor Magic3 Series přichází s netradičním designem fotoparátů pod názvem „The Eye of Muse“. Fotoaparát je symetrický a na první pohled dominuje zádům zařízení. U nikátní hexagonální design fotoaparátů modelu Magic3 Pro+ vznikl jako pocta klasickému designu hledáčku fotoaparátu.

Oko múzy: Fotoaparáty se zařadí mezi to nejlepší na trhu

Magic3 Series má ve výbavě Honor Image Engine vyvinutý Honorem. Jde o pokročilý systém poháněný umělou inteligencí, poskytující obrázky opravdu vysoké kvality kdykoli v jakémkoli prostředí. Ve výbavě Honor Magic3 Series nechybí sada fotoaparátů, která je v tuto chvíli jedna z nejlepších v kategorii (výrobce dokonce tvrdí, že je nejlepší). Honor Magic3 Pro+ přichází se systémem 4 fotoaparátů: 64Mpx monochromatickým fotoparátem, 50 Mpx širokúhlým fotoaparátem, 64Mpx 126° ultra širokým fotoaparátem2 a 64 MPx periskopickým teleobjektivem.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Foto: Se souhlasem společnosti Honor

50Mpx širokoúhlý fotoaparát s ultra širokým 1/1,28 palcovým barevným senzorem společně s osmipixelovým systémem pro automatické zaostření Full Pixel Octa Phase Detection (PD), dokáže zachytit pohybující se objekty s velmi rychlým a přesným zaostřením i v opravdu velkém detailu. S nejvyšším rozlišením v kategorii, má 64Mpx periskopický teleobjektiv 3,5x optický zoom a až 100x optický zoom. Díky optickému stabilizátoru (OIS), lze dosáhnout ostrých fotek i bez stativu. 64Mpx 126°ultra širokoúhlé makro čočky spárované s čočkami 7P optickým zoomem, dokáží zaručit nejvyšší rozlišení u širokého záběru s minimem perspektivního zkreslení a vykreslením do nejmenších detailů.

Spolupráce s IMAX pro natáčení videí v profesionální kvalitě

Honor Magic3 Series je vůbec první mobilní telefon s filmovými AI efekty ve spolupráci s celosvětovou sítí multikin IMAX. Natáčení videí dosáhnete skutečného profesionálního barevného rozlišení ve filmové kvalitě. Honor Magic3 Series nabízí zpracování videa v režimu Magic-Log a filmové úrovně Level 3D LUT (Look Up Table). Běžně využívaný pro profesionální filmové natáčení díky režimu Log dosáhnete filmové rozlišení barev a dechberoucích vizuálů v čistém rozlišení HDR. Filmový režim 3D LUT dokáže korigovat saturaci barev, světlost, kontrast pro dosažení skutečné filmové kvality.

Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Fotoaparát v Honor Magic3 Pro+ by měl patřit k tomu nejlepšímu na trhu. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Barvy inspirované přírodou

Základní model Magic3 bude k dispozici v barvách Golden Hour (růžová) a Blue Hour (modrá). Model Magic3 Pro bude k dispozici ve zmíněných provedeních Golden Hour a Black & White. Vlajková loď Magic3 Pro+ dorazí v keramických barvách Ceramic White a Ceramic Black.

Ceny pro globální trh:

  • Honor Magic3 s 8GB RAM a 256GB úložištěm dorazí na trh za cenu 899 EUR (cca 23 000 Kč)
  • Honor Magic3 Pro s 8GB RAM a 256GB úložištěm dorazí na trh za cenu 1099 EUR (cca 28 000 Kč)
  • Honor Magic3 Pro+ s 12GB RAM a 512GB úložištěm dorazí na trh za cenu 1499 EUR (cca 38 000 Kč)
Obrázek: Honor je zpět v plné síle: Řada Magic3 má skvělý výkon, fotoaparát i Google služby

Ve výbavě řady Magic3 nechybí vlastně vůbec nic. Otázkou bude česká cena a termín uvedení na trh. Foto: Se souhlasem společnosti Honor

Honor si věří a chce navázat tam, kde skončil. Co se však zvedlo jsou ceny. Honor svým vlajkovým lidím věří a nacenil je tak na úroveň toho nejlepšího na trhu. Uvidíme, zda se značce povede v záplavě konkurence uspět. Hodně ukáží první testy a praktické zkušenosti.

Úvodní fotografie: Se souhlasem společnosti Honor
Zdroj: Tisková konference Honor

Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Obrázek: Obří vesmírná loď Starship má za sebou další klíčový test před letem do vesmíru
Obří vesmírná loď Starship má za sebou další klíčový test před letem do vesmíru
Obrázek: Kde získat vzácné prvky na výrobu elektroniky? Z bláta
Kde získat vzácné prvky na výrobu elektroniky? Z bláta
Obrázek: 5G byl jen začátek. 6G přinese masovou robotizaci a vozidla bez řidičů všude kolem nás
5G byl jen začátek. 6G přinese masovou robotizaci a vozidla bez řidičů všude kolem nás
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním