Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Tesla Smart Pet Feeder Camera je automatický dávkovač suchého krmiva pro psy a kočky se zabudovanou kamerou. Na dálku lze přes Wi-Fi propojit s vaším chytrým telefonem s Androidem či iOS a vy tak můžete v klidu opustit domácnost. Jak se chytrý dávkovač 

Výrobce slibuje, že dávkovač krmiva si poradí s granulemi o poměrně širokém rozpětí velikosti – od 2 do 10 mm. Vhodnější je pro menší mazlíčky – kočičky a drobnější pejsky (výrobce zmiňuje psy do velikosti 20 kg), jelikož disponuje (především do bytu) sympatickými rozměry 193 x 193 x 311 mm.

Obrázek: Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Design se povedl. Tesla Smart Pet Feeder Camera je velký tak akorát. Za cenu kolem 3 000 Kč nahradí kameru i chytré krmítko. Foto: Redakce inSmart.cz

Velkou výhodou je zabudovaná HD kamera s nočním režimem a také dvoucestné audio, díky kterému můžete svého mazlíčka nejen slyšet, ale také na něj skrze krmítko promluvit.

Přístroj je primárně napájen elektřinou ze sítě, nicméně pokud proud zrovna vypadne, je možné využít záložní baterii, která vydrží až několik dní. Trojici kusů baterie je však třeba nejprve dokoupit. Naštěstí jde o běžný typ LR20 (D). Ani v případě delšího výpadku elektrického proudu ve vaší nepřítomnosti se tedy nemusíte obávat, že by váš mazlíček smutně koukal do prázdné misky.

Obsah balení a montáž nepřekvapí

Obsah krabice je prostý – tvoří ho samotné krmítko Pet Feeder Camera, v jehož zásobníku je umístěna miska na granule a napájecí kabel. Nesmíme zapomenout na návod v několika jazycích.

Stavba krmítka je poměrně jednoduchá. Ze zásobníku vyndáte misku a jednoduše (a také intuitivně) ji přiděláte k tělu krmítka. Poté do zásobníku nasypete granule a uzavřete víčkem. Zásobník dávkovače disponuje objemem 4 litry a je částečně průhledný, abyste měli přehled o tom, kolik krmení uvnitř zbývá.

Obrázek: Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Krmiva se do zásobníku vejde dostatek. Dávkovač nicméně cílí na menší mazlíčky. Foto: Redakce inSmart.cz

Krmítko je potřeba zapojit do zásuvky a následně je připraveno k použití. Kdo chce mít zálohu pro případ výpadku, může vložit trojici baterií typu LR20 (D).

Kabel je vyvinutý z materiálu odolného proti překousání, nicméně i tak je doporučeno ho co nejvíce schovat. Krmítko je vhodné umístit ke zdi nebo do rohu, aby nedošlo k jeho převrácení.

Obrázek: Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Kočička se Tesla Smart Pet Feederu bála jen chviličku. Pak už se stal oblíbeným parťákem. Foto: Redakce inSmart.cz

Do svého telefonu si nainstalujete aplikaci, ke které se dostanete za pomoci naskenování QR kódu, který je umístěný na krabici produktu i v samotném návodu.

Po instalaci aplikace je nutné se zaregistrovat nebo vytvořit nový účet, což je otázka několika desítek sekund. Následně je třeba spárovat krmítko s vaším telefonem.

Aplikace automaticky vyhledává chytrá zařízení v blízkém okolí. Po několika marných minutách se ale nic nedělo a naděje na snadné zprovoznění zařízení začala poněkud mizet z dohledu. Začínáte pochybovat, zda opravdu stačí krmítko zapojit do elektřiny k tomu, aby bylo zapnuté. Nestačí. Na spodní straně krmítka je umístěné, nebo spíše schované, tlačítko on-off, které je v návodu zmíněné pouze v obrázkovém znázornění jednotlivých částí výrobku.

Aplikace TESLA Smart dokáže ovládat zařízení Pet Feeder Camera i všechny ostatní z produkce české značky. Nově jde třeba o robotické vysavače. Foto: Redakce inSmart.cz

Nyní vás přístroj přivítá i zvukovým i světelným signálem, že již tady je jen pro vás a vaše mazlíčky.

Po zapnutí znovu zkoušíte v aplikaci vyhledat chytrá zařízení v okolí, ale opět marně. Naštěstí aplikace nabízí i možnost vyhledat zařízení manuálně. Vyberete si z několika nabízených kategorií, mezi kterými jsou i čističky vzduchu nebo kamery vámi zvolený produkt a konkrétní model v kategorii péče o zvířata . Následně musíte připojit produkt k wifi, což opět provedete během několika sekund v aplikaci. Poté můžete zařízení konečně spárovat, což trvá zhruba 2 minuty. I přes potíže ale od vybalení z krabice po první nasypání granulí do misky uběhlo pouze necelých 10 minut.

Krmení i videohovory s mazlíčkem v praxi

Při rozkliknutí zařízení v aplikaci vidíte okamžitě přenos z kamery v HD rozlišení, které lze přepnout do méně kvalitního SD rozlišení.

Foto: Redakce inSmart.cz

Pod videopřenosem máte možnost pořídit snímek obrazovky, který se uloží do vaší galerie, nahrát videozáznam nebo ho přehrát. Pro možnost nahrání záznamu je ale třeba do krmítka umístit SD kartu.

Důležitá je funkce nakrmit, kde si vybíráte počet porcí, které chcete svým mazlíčkům dopřát. Jedna porce má 10 gramů a maximální počet porcí najednou je 10 – můžete tak do misky nasypat maximálně 100 gramů potravy v jeden okamžik. Vidíte i záznam krmení, tedy kolik jste kdy svým mazlíčkům do misky poslali.

V sekci “plán” si můžete naplánovat přesný čas, kdy se má krmení doplnit. Vyberete čas, můžete si nastavit dny, kdy se má krmení v daný čas opakovat a počet porcí, které do misky má doputovat. Nemusíte tak neustále myslet na to, jestli má váš kamarád co jíst.

V pravém horním rohy této obrazovky máte možnost dostat se do dalšího, podrobnějšího “menu”.

Zde na vás již čekají informace o zařízení (kde naleznete vlastníka či iP nebo ID zařízení), manuální a automatické scény, jejichž smysl je mi tajemstvím a nastavení základních funkcí – můžete si nastavit, zda chcete převrátit obraz nebo režim hovoru, tedy zda chcete pouze jednosměrnou komunikaci, nebo obousměrný přenos zvuku a se svým mazlíčkem si povídat. Sami autoři aplikace doporučují volit toto nastavení dle aktuální situace. V pokročilém nastavení si můžete nastavit také alarm při detekci pohybu nebo upozornění, když je zařízení offline – například pokud vypadne proud nebo jen nejde Wi-Fi.

V tomto menu se můžete podívat i na nejčastější dotazy a poskytnout zpětnou vazbu a sdílet zařízení i s dalšími osobami skrze některý z vybraných komunikačních kanálů, jako je WhatsApp nebo SMS zprávy.

Obrázek: Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Foto: Redakce inSmart.cz

Tesla Smart Pet Feeder Camera je tichý, jen po setmění v místností a tím spuštěním nočního režimu občas vydává  “cvakavé” zvuky, které ale po chvíli přestanete vnímat. Dány jsou přepínáním kamery a jsou u kamer s nočním viděním normální. Pokud se s tímto zvukem ale setkáváte poprvé, můžete propadnout lehké panice, že jste s krmítkem provedli něco hrozného a hned první den ho odeslali do věčných šrotišť.

Závěrem aneb co na to kočky?

Kočičky se nejprve zvuku sypání granulí bály, po pár pokusech se ale naučily reagovat na zvuk a nyní při zaslechnutí přicházející bašty do misky neváhají utíkat přes celý byt.

Kdo by chtěl spojit krmení s oblíbenou hláškou, má možnost. Na dávkovači jsou dvě tlačítka pro nahrávání a přehrání zvuku. Podržením tlačítka lze zaznamenat krátký vzkaz. Dávkovač následně zvuk přehraje při každém vydání porce.

Aplikace je stabilní a lze se do ní přihlásit z více zařízení. Na vaše miláčky se tak může dívat více členů rodiny, i když je každý momentálně někde jinde.

Výrobek je samozřejmě potřeba jednou za čas umýt, k čemuž stačí obyčejný mycí prostředek. Před dalším použití je jen třeba nechat vše pořádně proschnout.

Obrázek: Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Tesla Smart Pet Feeder Camera lze umývat. V interiéru se neztratí a zbytečně nevyčnívá. Foto: Se souhlasem Tesla

Největší nevýhodou přístroje je, že nemáte na dálku přehled o tom, zda je miska plná nebo se na jejím dně povaluje jen pár smutných granulí. To samé platí o zásobníku.

Krmná dávka také nemusí vždy odpovídat 10 gramům, někdy je o trochu větší, což může být problém především v okamžiku, kdy musíte hlídat příjem svého mazlíčka, aby se z něj nestal takový Garfield. Někdy navíc granule po zadání krmení v aplikaci nevypadnou, což není úplně dobrá kombinace s nemožností kontroly množství momentálně dostupného krmiva.

Obrázek: Vidí, slyší a nakrmí i na dálku: Jaké je chytré krmítko pro mazlíčky od české značky Tesla?

Foto: Redakce inSmart.cz

Krmítko svou roli plní dobře a neměla bych větší výhrady, pokud… Pokud by zde byla možnost sledovat stav naplnění misky a zásobníku na granule. Je to za mě jediné mínus, ale bohužel opravdu velké…

 • Design a zpracování - 85%
  85%
 • Aplikace - 85%
  85%
 • Funkce - 70%
  70%
80%

Hodnocení

Chytrý dávkovač Tesla Smart Pet Feeder Camera je za cenu kolem 3 000 Kč zajímavou volbou pro všechny, kdo nechávají přes den mazlíčky doma a chtějí mít jejich stravování pod kontrolou. Škoda jen nemožnosti sledovat vydané množství granulí, díky čemuž se na zařízení nedá spolehnout např. v situaci, kdy by mělo krmit bez dohledu člověka několik dní po sobě.

Klady

 • Design
 • Záložní baterie
 • Chytrá aplikace
 • Tvorba scénářů
 • Velký zásobník na granule

Zápory

 • Zbytečná tlačítka pro nahrávání zvuku na přední straně (ideálem by bylo vyřešit vše v aplikaci)
 • Nemožnost otáčení kamery
 • Absence kontroly vydaných granulí (když náhodou nevypadnou, nezjistíte to)
2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

a voda je kde?

Lukáš Voříšek

Na vodu prodává výrobce další zařízení se zabudovanými filtry a UV čištěním.

Obrázek: GPU vs. CPU: O kolik vám akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s RTX 4070
GPU vs. CPU: O kolik vám akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s RTX 4070
Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Z 0 na 100 pod 1 sekundu! Tesla Roadster vznikne ve spolupráci se SpaceX a už skoro ani není automobilem
Z 0 na 100 pod 1 sekundu! Tesla Roadster vznikne ve spolupráci se SpaceX a už skoro ani není automobilem
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu