Nejen Intel: HPE vsadí na úsporné servery s procesory Ampere

Společnost Hewlett Packard Enterprise se stala prvním významným dodavatelem serverů, které jsou vybavené procesory firmy Ampere. Oslovit chce především poskytovatele cloudových služeb.

Nový server HPE ProLiant RL300 Gen11, který bude k dispozici ve 3. čtvrtletí 2022, bude prvním ze série serverů HPE ProLiant RL Gen11, které poskytují výpočetní výkon nové generace s vyšší energetickou účinností prostřednictvím cloudových nativních procesorů Ampere Altra a Ampere Altra Max.

Co nabídnou čipy Ampere?

Společnost Ampere vznikla před 4 lety (v únoru 2018) po nákupu patentů a technologií od americké společnosti MACOM Technology Solutions. Zabývá se vývojem ARM čipů, které jsou oproti stávajícím řešením nejen výkonné, ale také energeticky úsporné. V tomto směru je Ampere vážným konkurentem pro zaběhnuté výrobce, jakými jsou Intel či AMD.

Obrázek: Nejen Intel: HPE vsadí na úsporné servery s procesory Ampere

Ampere staví své čipy na architektuře ARM. Foto: Se souhlasem Ampere

„Poskytovatelé služeb a digitální organizace se připracují na další velké budování výpočetní infrastruktury. Chápou, že agilita, flexibilita a inovace začíná u výpočetních zařízení,“ řekl Neil MacDonald, výkonný viceprezident a generální ředitel společnosti HPE Compute. „Uvědomuji si, že tradiční ODM boxy to na trhu, který vyžaduje výkon, spolehlivost, bezpečnost a kontrolu, nemohou splnit. Proto jsme se rozhodli zakročit, a vstupujeme do hry společně s firmou Ampere,“ dodává.

„Jsme nadšení, že jsme prvním cloudovým nativním nejnovějším členem rodiny HPE ProLiant,“ řekla Renee J. James, zakladatelka a generální ředitelka společnosti Ampere. „Cloud je motorem růstu našeho odvětví, ale vyžaduje moderní procesor, který musí být jak vysoce výkonný, tak velmi energeticky efektivní. Jen tak splní globální požadavky ESG,“ dodává. 

Vysoký výkon a energetická účinnost

Inovované HPE řešení poskytují vysoký výkon a energetickou účinnost pro podporu široké škály vyvíjených aplikací a použití. Nové servery HPE ProLiant RL Gen 11 obsahují jednu patici, která může obsahovat až 128 jader na soket pro škálovatelné výpočetní úlohy. Servery jsou ideální pro zákazníky, kteří nabízejí digitální služby, streamování médií, sociální platformy, e-commerce, finanční, on-line a cloudové služby, jako jsou IaaS, PaaS a SaaS.

Obrázek: Nejen Intel: HPE vsadí na úsporné servery s procesory Ampere

Server HPE ProLiant RL300 Gen11 bude celosvětově k dispozici ke koupi nebo jako služba prostřednictvím HPE GreenLake v kalendářním roce Q3 2022 prostřednictvím partnerů HPE a HPE Channel. Foto: Se souhlasem HPE

„S novými servery HPE ProLiant RL300 Gen11 využívající procesory Ampere jsme schopni nabídnout lepší cenový výkon v klíčových odvětvích, jako je umělá inteligence, strojové učení či služby pro zpracování dat. Zlepšená energetická účinnost pro nás zároveň znamená, že toho všeho je dosaženo s výrazně nižším dopadem na životní prostředí,“ řekl Robert Jenkin, generální ředitel společnosti CloudSigma.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Letadla bez pilotů: Airbus sází na umělou inteligenci
Letadla bez pilotů: Airbus sází na umělou inteligenci
Obrázek: Česká umělá inteligence dobývá vesmír. Analyzovat satelitní snímky dokáže i mimo Zemi
Česká umělá inteligence dobývá vesmír. Analyzovat satelitní snímky dokáže i mimo Zemi
Obrázek: Kvalitativní vs. kvantitativní analytika aneb proč je důležité mít obojí
Kvalitativní vs. kvantitativní analytika aneb proč je důležité mít obojí
Obrázek: Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější
Telefon s tabletem uvnitř: Nový Galaxy Z Fold4 je levnější a výkonnější
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?
Obrázek: Preferujete kancelář? Jak na práci z domova, i když ji nechcete
Preferujete kancelář? Jak na práci z domova, i když ji nechcete
Obrázek: Jak přenést WhatsApp do nového telefonu? S Googlem i bez něj
Jak přenést WhatsApp do nového telefonu? S Googlem i bez něj