18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky

Značka má na veletrhu suverénně největší výstavní plochu a ukázala řadu zajímavých zařízení pro koncové zákazníky i svá řešení pro firmy a infrastrukturu. Jak vypadají chytré hodinky za 75 000 Kč z 18karátového zlata či tablet se skvěle čitelným matným displejem? Do ruky se nám dostal i vlajkový model smartphonu Mate 60 RS Ultimate, který má extrémní výbavu a v Číně se mu daří.

Huawei na veletrhu MWC představil řadu novinek z oblasti síťové infrastruktury a cloudových řešení. Huawei Cloud je komplexní řešení pro cloud s integrovanou AI, které zároveň slouží pro akceleraci a provoz AI. Konkrétní B2B AI novinky od Huawei si však necháme na jindy. Na MWC 2024 v Barceloně nás mj. zaujal fakt, že se Huawei stále nebojí konkurenci ukázat, že to s Evropou myslí vážně.

Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky

Huawei na MWC 2024 obsadil největší výstavní plochu. Ukázal síťové prvky, cloudová řešení, ale i koncová zařízení. Foto: Redakce inSmart.cz

Huawei Mate 60 RS Ultimate je trhač asfaltu

Smartphone nabízí fotoaparát s trojicí pokročilých snímačů a dynamickou clonou. Mate RS Ultimate je na trhu úkazem. V domovské Číně totiž stojí přes 40 tisíc Kč, což z něj dělá jeden z nejdražších dostupných smartphonů. I přesto se však velmi dobře prodává a je o něj mezi domácími zákazníky zájem. Huawei dokázal obejít sankce a tak má dokonce 5G výbavu.

Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky

Foto: Redakce inSmart.cz

Na fotografii si všimněte uskupení fotoaparátů se značkou XMAGE, kterou Huawei založil po konci spolupráce s Leica. Na přední straně se nachází dvojice kamer a k tomu nejlepšímu patří i zbytek výbavy.

Na první pohled zaujme modul fotoaparátu, obsahující trojici objektivů – 48Mpx primární senzor, 40Mpx senzor pro ultraširokoúhlé snímky a 48Mpx telefoto objektiv. Jak název napovídá, Mate 60 RS Ultimate je jakousi Porsche Design edicí bez oficiální spolupráce s automobilkou Porsche.

S rozměry 163,7 × 79 × 8,1 mm a váhou 246 gramů patří Mate 60 RS Ultimate k největším smartphonům. A v ruce tyto hodnoty poznáte. Uživatelé jistě ocení i výdrž baterie o kapacitě 5 000 mAh, podporující rychlé nabíjení 88W při kabelovém připojení a 50W při nabíjení bezdrátovém, s možností reverzního nabíjení o výkonu 20 W.

Huawei MatePad 11″ PaperMatte Edition je tablet s „papírovým“ displejem

V době lesklých displejů je PaperMatte jako zjevení. 11″ displej je krásně matný, nevidíte na něm otisky prstů a na první pohled i dotek působí podobně jako papír. Vše podtrhuje rozlišení 2,5K a obnovovací frekvence 120 Hz. To má pozitiva nejen při čtení, ale také při práci a především kreslení a psaní stylusem.

Tablet má konektor pro připojení klávesnice, která z něj udělá notebook s Androidem. Nechybí solidní fotoaparát a příjemně svižný operační systém.

Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky

Foto: Redakce inSmart.cz

Huawei Watch Ultimate Gold Edition jsou chytré hodinky z 18karátového zlata

Dali byste za chytré hodinky 3 000 EUR (cca 75 000 Kč)? A pokud by byly ze zlata? Huawei svůj nejvyšší model chytrých hodinek Huawei Watch Ultimate představil minulý rok i ve zlaté barvě. Jde o prémiový kousek, kterým chce značka dokázat, že se inovací a prémiových produktů nebojí.

Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky

Foto: Redakce inSmart.cz

Náramek je vyroben z titanu, hodinky kombinují části z čistého zlata s pozlacenými a přidávají některé prémiové funkce, jako je analýza odpalů při golfu. Hodinky vydrží 8 dní na jedno nabití, mají EKG a potápět se s nimi můžete do hloubky 100 metrů. Pro milovníky okázalosti jde o zajímavý kousek techniky. A kdo by rád podobný design bez zlata, stále může sáhnout po variantě bez přídomku Gold, která je jinak identická a vyjde na rozumných 600 EUR.

Notebook D 16 2024 je ještě výkonnější a s oceňovanou Wi-Fi anténou

Malých notebooků je už na trhu spousta. Pokud preferujete efektivitu a pohodlí, možná byste raději větší obrazovku, která má alespoň 15 palců. Huawei na veletrhu vystavoval hned dvojici 16″ notebooků, a to MateBook D 16 (2024) a MateBook 16S. Na produktivitu zaměřený model 16S přichází ve variantách s čipy i7 a i9 od Intelu, přičemž MateBook D 16 je dostupný s 13. generací čipů i5, i7 a i9.

Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky

MateBook D 16 s 13. generací procesorů Intel je ideální nástroj pro práci. Foto: Redakce inSmart.cz

Huawei již opakovaně ukázal, že má zákazníkům co nabídnout i v segmentu notebooků. Huawei MateBook D 16 (2024) dostal oproti předchozí generaci výkonnější procesory, ale zachoval si nízkou váhu 1,68 kg a tloušťku pouhých 17 mm. Je také prvním notebookem na světě, který získal certifikaci SGS 5-Star Wi-Fi Signal Capability. Díky výkonné anténě nabízí perfektní stabilitu a kvalitu signálu.

Zdroj: Redakce inSmart.cz na MWC 2024

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Viry se maskují jako populární mobilní hry. Cílem jsou bankovní účty uživatelů Androidu
Viry se maskují jako populární mobilní hry. Cílem jsou bankovní účty uživatelů Androidu
Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?