Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Jak dostat fotografii do počítače bez použití kabelu? Jak udělat z tabletu rozšiřující obrazovku počítače? A jak snadno pracovat s daty napříč několika zařízeními? Huawei má na všechny potřeby odpověď v podobě Huawei Share. Co všechno šikovná technologie umí?

Huawei na českém trhu prodává notebooky, monitory, tablety, sluchátka či třeba chytré hodinky a náramky. Chytrá zařízení by však nebyla doopravdy „chytrá“, kdyby spolu nedokázala komunikovat. I proto výrobce před několika lety představil funkci Huawei Share, která propojuje jeho chytrá zařízení a umožňuje nejen snadné sdílení dat.

Huawei Share prakticky

Funkce pro snadné propojení chytrých zařízení funguje mezi tablety, notebooky a mobilními telefony Huawei. Podobně jako u Applu má toto propojení jasný důvod – výrobce potřebuje mít jistotu, že spolu zařízení budou bez problémů fungovat a komunikovat. Pokud tedy fandíte Androidu a Windows, je Huawei Share zajímavou cestou, jak zlepšit svoje workflow.

Huawei Share je chytrým propojením softwaru a hardwaru. Zařízení využívají NFC pro rychlé spárování, Bluetooth pro základní komunikaci a Wi-Fi pro rychlý přenos dat. Jak vás asi napadlo, párování probíhá právě přes rychlé NFC pouhým přiložením jednoho zařízení k druhému. Následně dojde k propojení přes bezdrátovou konektivitu a zbytek už proběhne zcela automaticky.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Propojení notebooku, mobilu i tabletu zároveň? Je to překvapivě snadné. V rámci testu jsme vyzkoušeli Huawei Share na smartphonu nova 9, tabletu MatePad 11 a notebooku MateBook 14. Foto: Lukáš Voříšek, redakce inSmart.cz

K dispozici je několik scénářů. Nejčastější bude kombinace chytrého telefonu (např. nova 9, ale může jít o jakýkoliv jiný model výrobce) a tabletu nebo notebooku. Důležité je jen to, aby šlo o značku Huawei.

Ovládání mobilu při práci na notebooku

Pravděpodobně nejčastějším scénářem, který běžného uživatele zajímá, je ovládání telefonu ve chvíli, kdy sedí před obrazovkou počítače. Huawei Share v takovém umožňuje snadné propojení mobilu s PC tak, že jej přiložíte na příslušné místo s NFC senzorem vedle touchpadu. Místo je označeno nálepkou, nebo se nachází pod touchpadem.

Zařízení se zeptají, zda chcete sdílet obrazovku a data a následně dojde k propojení. Na obrazovce notebooku tak vidíte také okno s obrazovkou telefonu. Interakce probíhá standardně klikáním myší, dotyky, pohyby, scrollováním a klávesnicí. To vše v reálném čase a bez sekání.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Sdílení dat i obrazovky není problém. Obě zařízení se automaticky spárují. Foto: inSmart.cz

V průběhu práce na počítači tak můžete např. reagovat na Messengeru, psát SMS zprávy, používat oblíbené mobilní aplikace apod. Zkrátka jako byste měli svůj telefon v notebooku. Při práci s kancelářským softwarem je příjemné propojení schránky, kdy zkopírovaný text v jednom ze zařízení můžete vkládat do druhého a naopak. Další možností je snadné přetahování dat z jednoho zařízení do druhého. Stačí chytit vybraný soubor (v našem případě fotografii v nova 9) a přetáhnout jej na plochu či do vybrané složky. Vše proběhne prakticky instantně.

Tablet jako druhý monitor k notebooku

Spárovat nemusíte samozřejmě pouze chytrý telefon a notebook. Podobně je to s tabletem a notebookem. Tablety MatePad od Huawei mají funkci Huawei Share i sdílení obrazovky taktéž integrovanou a lze je použít jak s notebooky, tak s mobily.

Právě s notebookem má MatePad funkci, kterou ocení všichni, kdo rádi pracují na vícero obrazovkách naráz. Po propojení lze tablet vedle klasického sdílení Huawei Share spustit i v módu bezdrátového displeje. Vybrat si po vzoru tradičního připojení druhého monitoru lze vybrat z režimu zrcadlení a z režimu rozšířené obrazovky, kdy nahrazuje 2. monitor.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Aplikace Huawei PC Manager se mj. stará o propojení notebooku s mobily a tablety. Foto: redakce inSmart.cz

V režimu zrcadlení lze naopak benefitovat z funkcí tabletu, jako je bezdrátový stylus s detekcí tlaku. Např. při práci s nástrojem typu Photoshop tak MatePad nahradí grafický tablet. Cokoliv se odehrává na displeji tabletu se pak odehrává na notebooku. Ovládat tak lze např. i desktopovou aplikaci Photoshop.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

MatePad lze po připojení k Huawei notebooku používat jako rozšiřující monitor. Foto: Redakce inSmart.cz

Ovládání mobilu při práci z tabletu

Neustálé přepínání mezi zařízeními může být otrava. O to větší, když máte část dat na jednom místě a část zase jinde. Právě přesun dat matodou chyť a pusť má velký smysl pro všechny, kdo používají vícero zařízení např. na cestách či v práci. Poznámky z obchodní schůzky z kavárny lze snadno sdílet mezi mobilem počítačem a tabletem a zároveň není dokument třeba distribuovat napříč zařízeními.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Mobil stačí propojit a pak ho můžete nechat ležet na stole nebo v kapse. Jeho obrazovku totiž vidíte na tabletu a vyřídit tam stejně jako na notebooku můžete i hovory. Foto: Lukáš Voříšek, redakce inSmart.cz

Podobně jako u notebooku stačí provést jednoduché párování telefonu. Na tabletu (MatePad 11) a mobilu (nova 9) stačilo zapnout funkci Huawei Share a následně je propojit naskenováním QR kódu v mobilu. Zbytek i zde proběhne automaticky.

Obrázek: Huawei Share v praxi: Snadné sdílení mezi mobilem, notebookem a tabletem

Soubory a fotografie lze přetahovat metodou chyť a pusť. Foto: inSmart.cz

Huawei se svým ekosystémem a prací na HarmonyOS ukázal, že dokáže i takové kousky, na které si ostatní výrobci netroufají, nebo je nemají dotažené tak daleko. Pokud tedy plánujete pořízení vícero produktů od jedné značky a máte rádi Huawei, sdílené workflow vás bude určitě bavit.

Obrázek: Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Závody v oblasti AI pokračují. Google představil Bard, konkurenci pro ChatGPT
Obrázek: Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Satelity z vysloužilých skafandrů? Netradiční nápad skončil fiaskem
Obrázek: Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Konec vyhledávačů, jak je známe. Microsoft rozšiřuje Bing o umělou inteligenci
Obrázek: Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Samsung, Google a Qualcomm spojují síly ve vývoji smíšené reality
Obrázek: Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
93%
Recenze: Česká čistička vzduchu GARNI 45T OneCare obstála na výbornou
Znečištěný vzduch
Čistíte si doma vzduch? Co znamená PM 2.5 a jaký mohou mít nečistoty vliv na vaše zdraví?
Obrázek: Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Blíží se kometa, kterou můžete vidět pouze jednou za 50 000 let. Jak ji sledovat?
Obrázek: Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním
Konec složitostem. Novinka ve WhatsAppu ušetří hodiny se zálohováním