Vojáci mohou zůstat v bezpečí zatímco bojové drony se vypořádají s teroristy za ně. Izraelská armáda investovala do amerických TIKAD dronů, které mohou na nepřítele vystřelovat granáty a nést útočné zbraně.
Nové drony jsou uzpůsobeny pro střelbu ze vzduchu, kdy se s energií z výstřelu umí vypořádat. Využívají systém, který v moment výstřelu vyvine tah proti směru uvolněné energie. Díky tomu zůstává stabilně na jednom místě nehledě na výstřely.
Vzít levný komerční dron, připevnit k němu zbraň a očekávat, že bude přesnost skvělá je trochu naivní. Výstřel ze zbraně produkuje nemalé množství energie a dron musí být na tuto situaci připraven.
Dron s výbušninou pomohl v USA zneškodnit útočníka
Stabilizační zařízení (gimbal) o váze 4,5 kg umožňuje přesné míření granátometu či kulometu. Podmínkou je, aby váha zbraně nepřesáhla 10 kilogramů. Izraelská armáda nakoupila několik TIKAD dronů od společnosti Duke Robotics, které jim mají umožnit lépe zasahovat proti teroristům a zredukovat tak riziko hrozící pozemním jednotkám. O drony mají zájem armády i policejní složky z celého světa.
Minulý rok v Dallasu musela policie sáhnout po nevšední taktice, kdy na ozbrojeného útočníka po hodinách vyjednávání využila dron s výbušninou. To, co se dříve zdálo jako sci-fi, se nyní stává skutečností. Drony a nejrůznější létající modely budou čím dál častěji nasazovány v dopravě, armádě, nebo mohou pomáhat farmářům kontrolovat pole před škůdci, fantazii se meze nekladou.