Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Nové chytré hodinky od Huawei nabízí za poloviční cenu to, co Apple za téměř dvojnásobek. Jak se hodinky s kvalitním obdélníkovým displejem povedly, v čem vynikají a kde zatím mají mezery?

Huawei se na českém trhu v posledních letech intenzivně zaměřil na prodej nositelné elektroniky v čele s chytrými hodinkami a sluchátky, kde si vybudoval silnou pozici na trhu. Na začátku května uvedené novinky tento trend potvrzují a do prodeje tento týden zamířil model Watch Fit 3, který rozšiřuje řadu hodinek s obdélníkovým displejem.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Huawei Watch Fit 3 zaujmou obě pohlaví. K dispozici je 5 barevných variant. Foto: Redakce inSmart.cz

Huawei Watch Fit 3 jsou chytré sportovní hodinky, které se mohou pochlubit stylovým designem, pestrou škálou sportovních a zdravotních funkcí a dlouhou výdrží baterie. Nabízeny jsou na českém trhu za cenu těsně pod 4 000 Kč, což je vzhledem k jejich vlastnostem a zpracování lákavá nabídka. Konkurovat chtějí především Apple Watch SE, se kterými vedle podoby sdílí i většinu funkcí. To vše ale za polovinu ceny a se senzory, které Apple vůbec nemá.

Design a zpracování

Huawei Watch Fit 3 jsou prodávány v pevné bílé krabičce, která obsahuje hodinky, nabíjecí magnetický kabel s piny a papírový manuál. Po otevření krabičky je na první pohled jasné, že design hodinek byl inspirován konkurenčními Apple Watch SE.

Hodinky mají hranaté hliníkové pouzdro, otočnou korunku a jednoduše vyměnitelné pásky. K dispozici jsou v několika barevných variantách – stříbrná, černá, růžová, zelená, bílá s nylonovým páskem a prémiová zlatá verze s koženým páskem. My jsme v rámci recenze 3 týdny testovali verzi Nylon Grey s elastickým páskem a červenou korunkou.

Hodinky jsou opravdu lehké (26 gramů) a akorát velké (36 x 43 x 9,9 mm). Nylonový náramek na suchý zip je praktický pro sportovní aktivity, kdy pomáhá senzorům lépe doléhat na zápěstí nehledě na ohnutí ruky. Suchý zip navíc pevně drží a neotevírá se. Díky nízké váze hodinek a pružnosti řemínku o novince prakticky nebudete vědět.

Kvalita zpracování patří k tomu nejlepšímu na trhu. Foto: Redakce inSmart.cz

Na pravé straně hodinek se u variant Nylon Grey a Active Moon White nachází červená otočná korunka a tlačítko s červeným pruhem. U dalších modelů jsou pak tlačítko s korunkou v barvě těla hodinek. Otočná korunka umožňuje snadný pohyb v seznamech či kalendáři a jejím stisknutím dochází k potvrzení úkonů. Tlačítko pod ní slouží k návratu na domovskou obrazovku nebo rychlé otevření nabídky sportovních funkcí a přeskakování mezi jednotlivými nabídkami.

Zadní strana hodinek je z kompozitního materiálu a ukrývá optický senzor srdečního tepu, snímač okysličení krve, mechanismus pro výměnu řemínků a dvojici pinů pro nabíjení. Tělo hodinek je voděodolné a výrobce garantuje voděodolnost do 5 ATM. Plavat v bazénu s nimi tedy můžete, ale na potápění zapomeňte.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Novinka podobu s Apple Watch SE rozhodně nezapře. Foto: Redakce inSmart.cz

Líbí se nám:

– Lehká konstrukce s hliníkovým pouzdrem.
– Kvalitní zpracování.
– Praktický systém výměny řemínků.
– Nylonový řemínek je velmi pohodlný na nošení a nepotí se pod ním ruka.

Na zvážení:

– Designově velmi podobné Apple Watch.
– Voděodolnost pouze do 5 ATM, chybí IP 68.

Displej, parametry a funkce

Hodinky jsou vybaveny pěkným 1,82″ AMOLED displejem s rozlišením 480 × 408 pixelů a jasem až 1 500 nitů (Apple Watch SE mají maximální jas pouze 1 000 nitů). Displej je jasný a dobře čitelný i na přímém slunci. Automatické nastavení jasu funguje spolehlivě a ani při procházkách slunečným Dubajem jsme s viditelností dat na displeji neměli žádný problém.

Díky jasu až 1500 nitů je displej dobře čitelný i na přímém slunci. Foto: Redakce inSmart.cz

Hodinky podporují funkci Always-on (Vždy na displeji), která zobrazuje základní informace i v pohotovostním režimu. Vybrat si můžete z dvojice nastavení této funkce. Při prvním je při pohybu zápěstím stále zobrazován ten samý ciferník a až kliknutím se dostanete do komplexnějšího rozhraní hodinek. Druhý vás do něj přepne hned po pohybu zápěstím. Když jsme u ciferníků – nabídka je skutečně bohatá a vedle předinstalovaných si můžete v aplikaci stáhnout spousty dalších.

Huawei Watch Fit 3 nabízí širokou škálu funkcí, včetně optického měření tepu, okysličení krve (SpO2), Bluetooth 5.2, Wi-Fi a GPS. Stejně jako u Apple Watch SE nemůžeme v této cenové kategorii počítat s EKG, což nepřekvapí.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Ze zápěstí lze vyřizovat také telefonáty a zprávy. Foto: Redakce inSmart.cz

Bohužel však chybí možnost bezkontaktního placení či skenování přístupových karet, i když hodinky NFC mají a obě funkce v Číně podporují. Otevírání dveří kanceláře přiložením hodinek totiž v zahraničí funguje a netušíme, proč Huawei tuto funkci v Evropě neaktivoval. Co se placení hodinkami týče, podle zastoupení značky se na platbách ze zápěstí pro chytré hodinky Huawei pracuje, ale konkrétnější termín uvedení do provozu si nikdo nedovolí odhadovat. Zda to bude opět s Curve, či zda Huawei přijde s vlastním řešením, je zatím ve hvězdách.

Hodinky jsou také vybaveny mikrofonem a reproduktorem, které umožňují odbavení telefonních hovorů. Reproduktor je pro hovory dostatečně hlasitý a kvalita hovoru nás při testování mile překvapila. Pro občasné vyřízení hovoru s plnýma rukama je dostačující. Ovládání hlasitosti hovoru probíhá intuitivně otáčením korunky. Pokud chcete odpovědět na zprávy textem, můžete použít přednastavené odpovědi, které si lze upravit v aplikaci.

Ovládání je jednoduché a intuitivní. Příjemná je při otáčení korunky také haptická odezva. Foto: Redakce inSmart.cz

Líbí se nám:

– Jasný a dobře čitelný displej i na slunci.
– Široká škála funkcí včetně měření tepu a okysličení krve.

Nelíbí se nám:

– Chybějící možnost bezkontaktních plateb.

Systém a mobilní aplikace

Huawei Watch Fit 3 běží na operačním systému HarmonyOS, který se výrazně zlepšil a nabízí plynulé uživatelské rozhraní s hezkou grafikou. Celý systém zkrátka dospěl a jeho používání je o poznání příjemnější.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Prostředí hodinek je přehledné a plynulé. Foto: Redakce inSmart.cz

Jak padlo výše, hodinky jsou kompatibilní s Androidem i iOS, což je zajímavá konkurenční výhoda a dává i majitelům iPhonu k dispozici kvalitní alternativu k jablečným produktům. Některé funkce jsou sice při používání s iOS omezeny, ale ne každému to musí vadit. Z iPhonu např. není možné do hodinek nahrávat hudební soubory nebo odpovídat na notifikace. Pro některé iOS uživatele mohou být hodinky zajímavou cestou, jak ušetřit a stále si pořídit „Apple Watch“ za nižší cenu a s funkcemi navíc.

Aplikace Huawei Zdraví umožňuje detailní nastavení hodinek a poskytuje přehledné grafy a statistiky naměřených dat. Možné jsou i exporty do populárních aplikací třetích stran. Pro uživatele Androidu je k dispozici vícero funkcí v čele s možností instalovat aplikace (těch je v obchodu opravdu málo a z pohledu českého trhu nejsou příliš relevantní) a nahrávat do hodinek hudbu. Zvláštní je, že hodinky nikde neukazují zaplnění interní paměti, která má kapacitu 4 GB.

Aplikace je přehledná a umožňuje pokročilejší sledování zdravotních funkcí a sportovních výkonů. Foto: Redakce inSmart.cz

Líbí se nám:

– Svižné a graficky zdařilé uživatelské rozhraní.
– Široké možnosti nastavení a přizpůsobení hodinek.
– Zdařilá mobilní aplikace s přehledným zobrazením dat.

Nelíbí se nám:

– Některé funkce nejsou dostupné při spárování s iOS.
– Mobilní aplikaci je nutné instalovat z alternativního obchodu s aplikacemi.

Měření sportu a spánku

Huawei Watch Fit 3 podporují přes 100 různých sportovních aktivit. V rychlém výběru po stisknutí dolního bočního tlačítka se zobrazuje jen pár nejčastějších aktivit, ale všechny ostatní lze vyhledat a uložit do zrychlené volby. Hodinky poskytují díky senzorům detailní záznamy o trase, průměrné rychlosti, spálených kaloriích, okysličení krve a dalších parametrech. Hodnoty jsou při porovnání s hrudním pásem či vyššími modely chytrých hodinek prakticky identické a dle našich pokusů velmi přesné.

Huawei Watch Fit 3 také přesně měří spánek pomocí senzorů TruSeen 5.5 a TruSleep 4.0. Hodinky sledují jednotlivé fáze spánku, kvalitu dýchání (tuto funkci je nutné zvlášť zapnout v aplikaci), tepovou frekvenci, okysličení krve a dechovou frekvenci. Huawei sice hodinky neprezentuje jako medicínské zařízení, ale hodnoty jsou velmi přesné i ve srovnání např. s pulzním oxymetrem. Společně s aplikací pak poskytují užitečné informace o trendech a výkyvech ve spánkových návycích a detekovat prý umí i spánkovou apnoe.

Líbí se nám:

– Více než 100 sportovních režimů.
– Přesné senzory pro měření sportovních výkonů a spánku.
– Praktické funkce pro sledování zdraví a sportovních výkonů.

Nelíbí se nám:

– Automatická detekce sportovní aktivity má zpožděné reakce.

Baterie a výdrž

Hodinky mají integrovanou baterii o kapacitě 400 mAh, která při běžném používání vydrží 6 až 7 dní. Nabíjení probíhá pomocí dvoupinového konektoru na zadní straně pouzdra a u úplně vybitých hodinek trvá něco málo přes hodinu. I když by bylo lepší mít bezdrátové nabíjení, tato metoda je vzhledem k dlouhé výdrži baterie přijatelná a vzhledem k ceně pochopitelná. Pro týdenní dovolenou s sebou tedy nabíjecí kabel brát nemusíte, u delších pobytů se bez něj naopak neobejdete. Stále jde, oproti konkurenci, která většinou nevydrží déle než 2 dny, o příjemnou změnu.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Magnetický nabíjecí kabel neurazí ani nenadchne. Nabíjení probíhá skrze dvojici pinů na zadní straně hodinek. Foto: Redakce inSmart.cz

Líbí se nám:

– Solidní výdrž na baterii.
– Rychlé nabíjení.

Nelíbí se nám: 

– Chybějící bezdrátové nabíjení.
– Dvoupinový napájecí kabel, který v terénu jen těžko nahradíte.

Závěrečné hodnocení

Huawei Watch Fit 3 jsou chytré hodinky, které za dobrou cenu nabízejí mnoho funkcí a výbornou výdrž na baterii. Jsou ideální pro lidi, kteří žijí aktivním životním stylem a chtějí sledovat své sportovní výkony a zdravotní hodnoty. Pokud nevyžadujete bezkontaktní placení a instalaci aplikací 3. stran, jsou za danou cenu dobrou volbou.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu

Huawei láká na poměr cena/výbava. Tahle sázka by mu mohla vyjít. Foto: Redakce inSmart.cz

Huawei Watch Fit 3 jsou také ideální volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné chytré hodinky ve stylu Apple Watch SE s pokročilými funkcemi a dlouhou výdrží baterie. Pokud hledáte levné a spolehlivé hodinky, které vám pomohou sledovat vaši aktivitu a zdraví, Huawei Watch Fit 3 určitě stojí za zvážení.

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Jak byl testován sleeptracking. Bylo to testovano s ostatnima hodinkama? Treba applewatch? . Protoze dle youtube sleeptracking je velmi spatny.

Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte