Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce

Chytré hodinky se staly nepostradatelným pomocníkem v každodenním životě mnohých z nás. Nejenže měří kroky, srdeční tep a spánek, ale nabízejí také širokou škálu funkcí, které mnozí z nás ani nevyužívají. V článku se podíváme na nové Huawei Watch Fit 3, které vedle pokročilých měření nabízejí na první pohled nenápadné  funkce, jež mohou usnadnit život každému. Co vše byste měli na hodinkách vyzkoušet?

Asi málokoho už dnes překvapí, že hodinky dokáží měřit tep, okysličení krve, kroky či výkony při různých sportovních aktivitách. O těchto chytrých funkcích se hodně mluví, což je dobře. Na druhou stranu pak úplně zapadají ty, které byste možná v chytrých hodinkách nehledali, ale dokáží vám usnadnit život podobnou mírou.

Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce

Chytré hodinky jsou sportovním asistentem, kalendářem či třeba monitorovacím zařízením sledujícím naše zdraví. Novinku od Huawei lze propojit s Androidem i iPhony. Foto: Redakce inSmart.cz

Umělá inteligence je jako trenér na zápěstí

Pokud se snažíte začít běhat nebo jinak sportovat, možná jste už v minulosti selhali proto, že jste nevěděli jak si správně nastavit tempo. Huawei Watch Fit 3 vám mohou pomoci i s tréninkem  díky integrovanému AI trenérovi a předpřipraveným kurzům. Tato funkce nabízí personalizované tréninkové plány a zpětnou vazbu od umělé inteligence v podobě trenéra, který vás provede každým cvičením.

Představte si, že jste začínající běžec a rozhodnete se, že se zúčastníte městského běhu na 5 km. V aplikaci hodinek zadáte svůj cíl a aktuální fyzickou kondici. Hodinky vám připraví tréninkový plán, který se přizpůsobuje vašemu pokroku. Když běžíte, hodinky vám poskytují okamžité pokyny, jako například návrhy na změnu tempa nebo upozornění na potřebný odpočinek. Díky této funkci si můžete užívat běh, zatímco váš AI trenér se postará o všechno ostatní.

Displej jako chytrá svítilna

Huawei Watch Fit 3 mají zabudovanou aplikaci, která umožňuje použít displej hodinek jako svítilnu. To je praktické hlavně v situacích, kdy potřebujete malé světlo, kterým nebudete rušit okolí.

Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce

Nezdá se to, ale displej hodinek s jasem 1 500 nitů v noci svítí jako solidní baterka. Vybrat si můžete také libovolnou barvu světla a intenzitu si určíte korunkou. Foto: Redakce inSmart.cz

Funkci tedy oceníte, pokud je noc a vy potřebujete dojít do koupelny, aniž byste probudili celou domácnost. Místo zapínání velkého světla, které by mohlo vzbudit ostatní, jednoduše aktivujete svítilnu na hodinkách. Podobně, pokud máte malé dítě a potřebujete jej v noci přebalit, vám ze zkušenosti vystačí svítilna na hodinkách. Hodinky navíc umožňují změnit barvu displeje, takže si můžete svítit např. červeně a nenarušovat si tolik svůj spánkový cyklus. Šikovná je pak možnost měnit intenzitu svícení jednoduše otáčením korunky.

Budík na zápěstí zbudí jen vás a ne všechny kolem

Budík v chytrých hodinkách Huawei Watch Fit 3 je užitečnou alternativou ke zvukovému budíku v telefonu, který často vzbudí nejen vás, ale i všechny kolem. Díky vibracím na zápěstí se vzbudíte pouze vy, aniž byste rušili ostatní.

Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce

Jdete uspávat dítě, ale často u toho usnete také? Budík na zápěstí vzbudí jen vás. Foto: Redakce inSmart.cz

Funkce je ideální pro ty, kteří vstávají dříve než jejich partner. Umožňuje totiž klidné probuzení bez nežádoucího hluku. Stačí nastavit čas buzení na hodinkách a ráno se probudíte vibracemi, které jsou dostatečně účinné, aby vás probudily, ale ne natolik hlasité, aby vyrušily ostatní.

Kam zapadl telefon? Prozvoňte ho z hodinek

Další užitečnou funkcí Huawei Watch Fit 3, na kterou si snadno zvyknete, je možnost najít ztracený telefon. Tato funkce vám umožní rychle lokalizovat smartphone pomocí zvukového signálu, který telefon začne vydávat, když jej aktivujete z hodinek. Samozřejmě musí být v danou chvíli v dosahu Bluetooth.

Příště tedy, místo toho, abyste marně prohledávali každý kout, hodinkami jednoduše aktivujte funkci „Najít telefon“. Telefon obratem začne vydávat hlasitý zvuk, který vám rychle prozradí jeho polohu, ať už je zapadlý v gauči nebo leží na kuchyňské lince.

Poslouchat hudbu můžete i bez mobilu

Jednou z nedoceněných funkcí Huawei Watch Fit 3 je možnost ovládat hudební přehrávač telefonu přímo z hodinek. A pokud navíc raději běháte bez těžkého telefonu u sebe, hodinky umožňují snadné spárování s Bluetooth sluchátky a přehrávání hudby uložené přímo v jejich paměti.

Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce

Přehrávat můžete hudbu uloženou v hodinkách, případně lze z hodinek ovládat přehrávač telefonu nebo aplikace typu Spotify. Foto: Redakce inSmart.cz

Pokud se chystáte na ranní běh a nechcete si s sebou brát telefon, nemusíte. Před odchodem si do hodinek nahrajete své oblíbené písničky (prostřednictvím aplikace Zdraví), vytvoříte z nich playlisty a spárujete oblíbená Bluetooth sluchátka. Zkrátka ideální řešení pro všechny, které přítomnost telefonu nabádá k častému kontrolování sociálních sítí.

Ať už vám jde o zlepšení kondičky či zpříjemnění každodenních činností, chytré hodinky nabízejí širokou škálu funkcí, které stojí za to vyzkoušet. Nemusíte využívat každou z nich, ale je dobré o nich vědět. Bez které méně známé funkce chytrých hodinek se neobejdete vy?

Zdroj: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Virgin Galactic přerušuje cesty do vesmíru. Chce se více zaměřit na výzkum a vývoj
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte