Nenechte se nachytat: Jak zaheslovat zprávy v telefonu a skrýt je bez smazání?

Jak skrýt a zaheslovat SMS zprávy v telefonu? A jak zajistit, aby při příchodu zprávy nikdo neviděl její obsah na úvodní obrazovce? Šikovná aplikace ochrání soukromí nejen před zvídavým partnerem.

Žárlivý partner může být pomyslným soudkem se střelným prachem. Stačí málo, kupříkladu SMS od starého známého či známé a je tu problém. Heslo na telefon jako takový navíc často nestačí a pokud nevyužíváte odemčení otiskem prstu či obličejem, stále se vám může do telefonu kdokoliv snadno dostat.

Obrázek: Nenechte se nachytat: Jak zaheslovat zprávy v telefonu a skrýt je bez smazání?

V redakci se nám sešlo hned několik e-mailů od čtenářů, jenž hledali aplikaci, která by jim dokázala pomoci skrývat nepohodlné SMS. Ať už jde o zprávy od kohokoliv, řešení existuje a je zcela zdarma. V článku si ukážeme, jak s SMS a MMS zprávami na Androidu lépe pracovat.

Pokročilý správce SMS pro Android je zdarma

Aplikace Pulse SMS patří mezi nejoblíbenější a nejlépe hodnocené chatovací aplikace v obchodě Google Play. Málokdo z uživatelů však ví o všech funkcích bezplatné aplikace, jako je možnost naplánovat odeslání zprávy na později.

Ukrýt lze v Pulse SMS celé konverzace, které pak vůbec nebudou viditelné v hlavním výpisu přijatých zpráv a zobrazí se pouze při otevření správné položky v menu. Konkrétní konverzaci přesunout do zaheslované složky soukromých zpráv, kam lze vstoupit pouze s heslem a stejně tak je možné vypnout upozornění pouze pro konkrétní konverzaci. Jak na to?

Jak uzamknout SMS zprávy heslem a skrýt je ve výpisu?

Uzamknout lze v Pulse SMS jednu či vícero různých konverzací. Ty se budou zobrazovat ve speciální složce a nikdo si je nebude moci přečíst bez zadání hesla. Jedná se tak o jednoduchý způsob, jak automaticky skrývat zprávy od konkrétního kontaktu a jejich obsah.

  1. Otevřete aplikaci Pulse SMS.
  2. Klikněte na menu v levém horním rohu a vyberte složku „Soukromé konverzace„.
  3. Při prvním kliknutí budete vyzváni k nastavení hesla pro danou složku.
  4. Nastavte si heslo a můžete přejít k výběru konkrétní konverzace/kontaktu.
  5. Klikněte v pravém horním rohu na tři tečky a vyberte poslední volbu „Nastavení konverzace„.
  6. Vyberte „Soukromá konverzace„. Konverzace se tím přesune do zabezpečené složky.

Pokud chcete skrýt zprávy úplně, je dobré ještě vypnout zvuky a oznámení pro konkrétní konverzaci. V takovém případě pak budete muset složku pravidelně kontrolovat, neboť nedostanete žádné upozornění na novou zprávu. Vše však závisí na vašem nastavení.

Jak skrýt oznámení z konkrétní konverzace?

Pokud chcete dostávat zvuková upozornění a notifikace na všechny konverzace kromě vybraných, můžete nastavit chování aplikace pro každou jednu konverzaci. Zajímavou možností je nastavit si jiný zvuk a upozornění na zprávy z konkrétní konverzace. Můžete si tak vybrat pro osoby ze svého okolí odlišná vyzvánění.

Jak vypnout zvuky a oznámení pro zprávy od konkrétního kontaktu?
  1. Otevřete v aplikaci Pulse SMS konkrétní konverzaci.
  2. Klikněte v pravém horním rohu na tři tečky a vyberte poslední volbu „Nastavení konverzace„.
  3. Vyberte „Ztišit konverzaci„.

Na novou zprávu od vybraného kontaktu tak nyní nebudete dostávat zvuková ani jiná upozornění. Zpráva se však nadále zobrazí ve výpisu. Pokud byste chtěli upravit konkrétní vyzváněcí tón, vibrace, notifikace a oznámení na uzamčené obrazovce pro danou konverzaci, klikněte na „Přizpůsobení oznámení konverzací“ a následně si zvolte, jaká upozornění a zvuky chcete pro daný kontakt dostávat.

Rozdělte práci a soukromí: Jak roztřídit konverzace do složek?

Pokud si pouze chcete udělat v konverzacích pořádek a odlišit tak např. soukromé konverzace od pracovních, stačí si vytvořit složky, do kterých budete konverzace třídit. Učiníte tak kliknutím na menu v levém horním rohu, kde vyberte „Spravovat složky…„. Kliknutím na „Vytvořit novou složku“ vytvořte kolik složek potřebujete.

Následně stačí otevřít konkrétní konverzaci v aplikaci Pulse SMS a kliknout na trojici teček v pravém horním rohu. Následně klikněte na „Nastavení konverzace“ a zde sjeďte na položku „Vyberte složku pro konverzaci„, kterou potvrďte a vyberte konkrétní složku.

Nutno podotknout, že při tomto postupu nedojde ke skrytí konverzace v hlavním výpisu. K tomu je nutné využít položku „Soukromé konverzace“, viz výše.

Jak zaheslovat zprávy na iPhonu?

Apple majitelům iPhonů, iPadů a dalších iOS zařízení neumožňuje nastavení jiné než výchozí aplikace pro SMS a MMS zprávy. Řešením je tak použití systémového zabezpečení či použití některé z šifrovaných aplikací, které již však většinou fungují přes internet. Oblíbenou je např. aplikace Signal, ve které si lze následně heslo nastavit.

Obrázek: Nenechte se nachytat: Jak zaheslovat zprávy v telefonu a skrýt je bez smazání?

Dostupná je i pro počítače a zařízení s Androidem a pokud vám jde o naprosté bezpečí, jde o volbu, kterou doporučuje i mezinárodně hledaný Edward Snowden. Nevýhodou je fakt, že aplikaci musí pro bezpečnou komunikaci používat odesílatel i příjemce.

Obrázek: Američtí piloti budou vyzbrojeni tryskovými drony s vlastními střelami
Američtí piloti budou vyzbrojeni tryskovými drony s vlastními střelami
Obrázek: USB-C v Apple iPhone 15: Vše, co potřebujete vědět o „novém“ konektoru
USB-C v Apple iPhone 15: Vše, co potřebujete vědět o „novém“ konektoru
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Jako chřipka: ChatGPT se stává díky studentům sezónním jevem
Jako chřipka: ChatGPT se stává díky studentům sezónním jevem
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Obrázek: PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden
PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden