Jak odložit či naplánovat odeslání SMS a poslat tak zprávu později?

Ať už půjde o přání k narozeninám, nebo třeba SMS s přáním do nového roku, jedná se o praktickou funkci, která dokáže ušetřit spoustu času i stresu. Praktické využití má naplánované odeslání SMS i pro ty, kteří pracují i v časy, kdy by svými SMS klienty, přátele ani rodinu nepotěšili.

Naneštěstí jen několik telefonů s Androidem umí zpožděné odeslání SMS díky nadstavbám výrobců tzv. „od výroby“. Umí to např. Android telefony od Samsungu, což ale stále není dostačující. Existují však způsoby, jak funkci do prakticky jakéhokoliv Androidu snadno přidat. V článku si ukážeme, jak naučit Android smartphone snadno a rychle plánovat odesílání SMS.

Naplánujte, kdy má SMS odejít: Snadno a zdarma s Pulse SMS

Abyste mohli plánovat automatické odeslání SMS i na jiných zařízeních, než na telefonech Samsungu, doporučujeme sáhnout po aplikaci Pulse SMS. Nejen, že jde o jednu z nejlépe vypadajících alternativ základní aplikace pro správu zpráv v Androidu, ale také ji lze snadno nainstalovat přímo z obchodu Google Play na prakticky jakékoliv Android zařízení.

Ačkoliv jsou některé funkce dostupné pouze při upgradu na premium verzi (placená verze vyjde na 10 USD, tedy cca 220 Kč a licence platí do konce života), plánování SMS je obsaženo už v bezplatné verzi. Tvůrce chválíme i za skvělou lokalizaci do češtiny, díky čemuž je aplikace jednoduché pro každého.

Ihned po instalaci aplikace Pulse SMS z Google Play se zobrazí výzva k nastavení jakožto výchozí aplikace pro správu SMS, kterou potvrďte. Proběhne rychlý import SMS zpráv a aplikaci můžete obratem začít využívat.

Jak nastavit automatické odeslání naplánovaných SMS na Androidu?

 1. Otevřete aplikaci Pulse SMS.
 2. Klikněte na tlačítku „+“ v oranžovém kruhu v pravém dolním rohu.
 3. Vyberte kontakt (nebo i několik kontaktů), kterému chcete zprávu odeslat a potvrďte kliknutím na oranžovou šipku.
 4. Otevře se okno konverzace, ve kterém vpravo nahoře klikněte na trojici oranžových šipek.
 5. Kliknutím zvolte „Naplánovat zprávu“
 6. Otevře se kalendář, kde nejprve vyberete datum a po potvrzení i konkrétní čas kdy má zpráva odejít.
 7. Následně se otevře malé okno „Zprávy k odeslání“, kam rovnou zapište vzkaz, který chcete dané osobě formou SMS odeslat.
 8. Posledním krokem je kliknutí na tlačítko „OK“ a zpráva je v danou chvíli naplánovaná. K odeslání dojde automaticky.

Jak upravit či smazat naplánovanou zprávu?

Naplánované SMS lze samozřejmě i snadno smazat a editovat. Funkci oceníte především v momentech, kdy jste na něco zapomněli či jste situaci již vyřešili a nechcete druhou stranu zbytečně obtěžovat.

 1. Klikněte v přehledu zpráv na levé horní menu.
 2. Sjeďte dolů a vyberte položku „Naplánované Zprávy“
 3. Otevře se přehled všech naplánovaných zpráv. Pro editaci stačí na zvolené zprávě podržet prst a zprávu lze v zobrazeném okně rovnou editovat.
 4. Následně lze vybrat z trojice možností „Odeslat“ (dojde k okamžitému odeslání), „Smazat“ a „Uložit“.

Existují samozřejmě i další aplikace a možnosti, jak zautomatizovat odesílání SMS zpráv. Pulse SMS se nám však osvědčil a nabízí skvělé funkce ověřené uživateli z celého světa a navíc zcela zdarma.

Až tedy přijde situace, kdy budete potřebovat odeslat pracovní SMS v rozumný čas, nebo se bude blížit silvestrovský večer a vy budete přemýšlet, jak se vyhnout zdlouhavému odesílání SMS všem známým, můžete využít šikovný plánovač, který vám umožní připravit si vše předem.

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Polsko se bouří: Kontroverzní evropskou směrnici o autorském právu dává k soudu
Alexa, jak se cítím? Amazon připravuje nositelnou elektroniku, která „čte lidské pocity“
Donášky jídla až do domů pomocí autonomních robotů: Ford a vize budoucnosti
Co s nechtěnými dary po Vánocích? Trpět je nemusíte, jdou prodat, darovat dál i vrátit

Samozřejmě, dary od rodiny a blízkých si člověk pravděpodobně nechá tak jako tak, už jen proto, aby neurazil obdarovávajícího. Občas...

Zavřít