Spíte špatně? Spánkový kurz Samsungu to chce napravit, k dispozici je online a zdarma

Nedostatek spánku je celosvětový problém. Postihuje až čtyři pětiny populace. Ačkoliv se s únavou a nevyspáním potýkaly předchozí generace, počet lidí trpících spánkovou deprivací, tedy že spí 6 hodin a míň, se za posledních 50 let zdvojnásobil. Alespoň trochu přispět ke zlepšení se rozhodl Samsung, který společně s experty navrhl spánkový kurz s názvem Vyspi se na to. Ten má účastníkům pomoct zvýšit kvalitu jejich spánku, a tím i zdraví. K absolvování kurzu motivuje i soutěž o chytré hodinky Galaxy Watch5.

Proč je potřeba kvalitní spánek?

Spánek je pro lidské tělo přinejmenším stejně důležitý jako jídlo a pití. Bez dostatečného množství kvalitního spánku naše tělo a mysl nemohou správně fungovat a může dojít k řadě zdravotních problémů.

Obrázek: Spíte špatně? Spánkový kurz Samsungu to chce napravit, k dispozici je online a zdarma

Nemůžete v noci spát? Spánkový kurz je rychlou cestou jak zjistit, co možná děláte špatně. Foto: Unsplash

Během spánku naše tělo odpočívá a regeneruje se. Pomáhá obnovovat energii a doplňovat zásoby živin, což je nezbytné pro fungování našeho organismu. Spánek také pomáhá udržovat imunitní systém v dobré kondici a přispívá k celkovému zdraví.

Kvalitní spánek také pomáhá udržovat naši mentální pohodu a zlepšuje naši schopnost učit se nové věci a zapamatovat si informace. Během spánku se mj. tvoří chemické látky, které pomáhají udržovat náš emoční stav v rovnováze a zabraňují depresím a úzkostem.

Nedostatek spánku může vést k řadě zdravotních problémů, jako je například vysoký krevní tlak, cukrovka, infarkt nebo mrtvice. Může také způsobovat problémy se soustředěním a pamětí, a dokonce i náladovost a podrážděnost.

Spánkový kurz od Samsungu poskytuje tipy pro kvalitní spánek

Spánkový kurz Samsung vytvořil s pomocí předních odborníků na spánek. Ti upozorňují, že nedostatek energie dokáže do značné míry zkomplikovat život a může vést i k vážným zdravotním problémům. „Pokud trpíme spánkovou deprivací, máme oslabený imunitní systém. Výrazně se zvýší riziko vzniku rakoviny, Alzheimerovy choroby, kardiovaskulárních onemocnění, obezity i depresí,“ upozorňuje na možné důsledky špatných spánkových návyků analytik a obsahový garant kurzu Petr Ludwig.

Přihlásit se do spánkového kurzu budou moct zájemci od 12. 12. Čeká na ně celkem osm profesionálních lekcí, v nichž získají rady a tipy, jak správně fungovat přes den i v noci, aby optimální regenerovali tělo. Jednotlivé kurzy se budou zabývat tématy, jako jsou cirkadiánní rytmy, světlo, stravování či biohacking. Své znalosti budou předávat čeští i slovenští odborníci, například expertka na biohacking Veronika Allister, autoři odborného podcastu Brain We Are nebo neurogenetik Tomáš Eichler. „Spánkovým kurzem jsme chtěli upozornit na prospěšnost dostatečného spánku a zároveň motivovat lidi, aby zapracovali na svých spánkových návycích. A to skutečně efektivně, za pomoci odborníků a chytrých technologií,“ marketingový ředitel Samsung Electronics Czech and Slovak Martin Marek.

Spěte lépe a vyhrajte chytré hodinky

Každý, kdo absolvuje výzvu a zodpoví na kontrolní otázku se navíc automaticky dostane do slosování o chytré hodinky Galaxy Watch5 od Samsungu. Čím víc výzev účastník splní, tím větší má šanci na výhru. Na pořadí absolvovaných lekcí nezáleží, je ale nutné je splnit do 23. 12. 2022. Výhrou hodinek dotyčný získá každodenního  průvodce, který detailně monitoruje veškeré zdravotní i tělesné hodnoty, a to jak přes den, tak v noci během spánku. Hodinky můžou účastníkovi pomáhat líp spát a mít přes den dostatek energie i po skončení kurzu.

Kromě možnosti vyhrát Galaxy Watch5 získá každý absolvent kurzu diplom Spánkového experta s malou pozorností od Samsungu v podobě slevového kódu právě na tyto hodinky.

Zdroj: TZ Samsung

Obrázek: Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Opisování čísel z platebních karet skončí do roku 2030: Mastercard věří v tokenizaci
Obrázek: Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Zvykejte si. Nové AI tlačítko brzy najdete na každé klávesnici. ASUS představil novou generaci PC s Copilot+
Obrázek: Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Spíte špatně? Nechte si poradit od chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3
Obrázek: Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Chytrý fotbalový míč pro EURO 2024: S čipy uvnitř dokáže sledovat každý pohyb
Obrázek: Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Konec pirátů v Česku, nebo začátek cenzury? Soud nečekaně zablokoval alternativy Ulož.to
Obrázek: Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Jak efektivně využít chytré hodinky? Trenér, hudební přehrávač a svítilna na ruce
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte