Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný

Výkup knih online může vyřešit problém s místem v knihovně a pomoci vaší peněžence. Jak výkup funguje a jak ho můžete využít i vy?

Potřebovali byste (nejen) před Vánoci nějakou korunu navíc? Shodou okolností se Vám doma nashromáždilo více knih, které sice dobře posloužily, ale teď už jen zkouší nosnost poliček?

Pokud nemáte nikoho, komu byste je půjčili, spojte příjemné s užitečným, pošlete své knižní mazlíčky o dům dál a získejte při tom pár kaček na přilepšenou.

Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný

Knihy nemusíte nosit do antikvariátu za pár korun. Online služby vám vydělají více a firmy si je samy vyzvednou. Foto: Freepik

Existují služby, které Vám navíc ušetří čas a nervy s prodáváním před různé bazarové portály a aplikace. Vše vyřešíte zcela on-line a vyhnete se tak úplně kontaktu s lidmi, krom předání knih kurýrní službě. O jaké se jedná?

Prodej knih snadno: Jak funguje Vykupujeme-online.cz?

Služba vykupujeme-online.cz je jakýmsi online antikvariátem a funguje jednoduše. Po tom, co se rozhodnete, které knihy už doma dále mít nechcete, stačí, když jejich ISBN kód či název zadáte do vyhledávače a ukáže se Vám výkupní cena za jednotlivé kousky. Tato služba je i pro línější – můžete totiž pouze naskenovat čárový kód knihy kamerou mobilního telefonu.

Knihy si skládáte do “bedýnky”. Pokud balíček přesáhne částku 100 Kč, je poštovné hrazené společností a stačí, když je odnesete na Vámi zvolenou pobočku Zásilkovny. V okamžiku, kdy nashromáždíte knihy za více než 300 korun, nemusíte se starat o vůbec nic a kurýr je vyzvedne přímo u Vás doma.

Cena výkupu se odvíjí od stáří knihy, její žádanosti a dalších parametrů. Pokud knihu v databázi nenajdete, není všem dnům konec – je vykoupena alespoň za symbolickou částku, tedy za 1 korunu. Kniha jen musí být v češtině, angličtině nebo slovenštině a musí se jednat o běžnou knihu s čárovým kódem.

Peníze Vám jsou odeslány na účet v okamžiku jejich přijetí, nemusíte tedy čekat, až se najde jejich nový majitel, ale máte je u sebe standardně do 10 dní. Druhou variantou je, že peníze věnujete rovnou na charitu – společnost navíc přispěje k celkové částce ještě 20 %.

Knihy jsou následně umístěny na portál online-antikvariat.cz. Zde si můžete i vy sami vybrat některou z knih a zaplnit tak to najednou vzniklé divné prázdné místo na poličce…

Pokud se Vám doma povaluje více věcí, které už nutně nepotřebujete, zkuste, jestli neudáte i něco jiného – například LEGO je vykupováno za 300 Kč/kg, zkusit poslat dál ale můžete i počítačové nebo deskové hry.

Prodej knih na Knihobot.cz je otázka pár kliknutí

Pokud vám výše popsaná filosofie nevyhovuje, zkusit můžete druhou službu. Tou je https://knihobot.cz/. Zde jediné co potřebujete, je fotka hřbetu knihy. Do 24 hodin dostanete zprávu, zda se Vaše kniha zvládne na jejich e-shopu prodat. Společnost za Vás knihy nafotí i umístí na e-shop.

Peníze získáte na účet sice až po prodeji knihy, ale dostanete 60 % z ceny knížky, minus 29 Kč. Doprava je zdarma možná přes Zásilkovnu nebo je můžete odnést na některou z poboček v Praze, případně do poboček Levných knih v Brně, Jihlavě, Českých Budějovicích a Táboře – donést můžete maximálně 20 knih najednou. Můžete si ale nechat i poslat kurýra k sobě domů.

https://www.youtube.com/watch?v=r_B5EzORYE4

Ceny za knihy jsou různé – od 150 Kč až k více než pěti stovkám. Vydělat si tak můžete poměrně pěkné částky. Cena knihy se odvíjí od poptávky a celkové situace na trhu – pokud o ně není zájem, cena je průběžně snižována, aby svůj domov našly co nejdříve.

Jednu knihu můžete najít pod různými cenovými nabídkami – především podle jejich stavu.

Knihy můžete filtrovat dle různých kategorií – od beletrie přes naučnou a odbornou literaturu až po kuchařky a učebnice.

Obrázek: Jak prodat na internetu staré knihy? Online výkup knih je překvapivě pohodlný

Knihovna občas potřebuje obnovit o nové kousky. Online výkupny knih se těší čím dál větší popularitě. Foto: Pixabay

Kde prodat knihy?

Pokud se rozhodnete nechat starosti s prodejem knih na někom jiném, je jen na Vás, kterou ze služeb si vyberete. U jedné můžete mít peníze hned, ale možná o trochu méně, u druhé si sice počkáte, ale vydělat můžete o něco více. Obě služby nabízejí dopravu zdarma a obě vyřídí vše za Vás – takže vy můžete jen protřídit knihovnu.

Pokud nemáte zrovna v zásobě nic, čeho byste se chtěli zbavit, můžete udělat opačný proces a na stránkách si vybrat čtivo, kterému nabídnete nový, láskyplný domov.

Zdroj: redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Novinky ze světa AI #6: Světový summit za dveřmi, ChatGPT vyvíjí vlastního robota a české firmy se učí využívat funkcí umělé inteligence
Novinky ze světa AI #6: Světový summit za dveřmi, ChatGPT vyvíjí vlastního robota a české firmy se učí využívat funkcí umělé inteligence
Obrázek: Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Vědci poprvé dokázali zachytit energii ze solární elektrárny v kosmu
Obrázek: Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Koncept digitálních dvojčat pomáhá vytvářet kosmickou větev Průmyslu 4.0. Jaké výhody může přinést?
Obrázek: Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Izrael chce ulevit silnicím, plánuje přepravní flotilu dronů
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Jak fotit mobilem v noci? Tohle vykouzlili profesionálové s Xiaomi 13 Pro
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu