KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Ukrajinská značka KIVI na veletrhu IFA v Berlíně představila nové modely svých chytrých televizorů. Překvapila povedeným modelem pro dětské pokoje a verzí do kuchyně s integrovaným detektorem kouře. Na český trh zamíří již v listopadu a rozhodně mají co nabídnout. Jaké jsou naše první dojmy?

Značka televizorů KIVI je v našich končinách méně známá, ale již nějakou dobu své produkty v českých obchodech nabízí. Soustředí se především na modely nižší a střední třídy, kde se chlubí zajímavým poměrem cena/výbava.

Obrázek: KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Ukrajinská značka KIVI v Evropě rychle roste. Do ČR se podívala teprve nedávno. Na veletrhu IFA představuje modelovou řadu pro rok 2024. Foto: Redakce inSmart.cz

Na veletrhu IFA 2023 v Berlíně značka představila novou modelovou řadu chytrých televizorů a dvojici netradičních modelů zacílených na konkrétní místnosti a použití. První cílí na děti a dětské pokoje, druhý chce najít své místo v kuchyních, kde zároveň poslouží jako ambientní osvětlení a detektor kouře.

TV na míru každému dětskému pokoji. Díky LEGO kostičkám

Co by měl splňovat televizor, který bude v dosahu malých dětí? Napadá nás především zvýšená odolnost a design uzpůsobený dětem na míru. KIVI svůj model KidsTV připravila právě ve spolupráci s dětmi a jejich rodiči, kterých se zeptala na preferované barvy a funkce. Vyšla z toho modrá televize s rámečkem, který je zároveň plochou pro uchycení LEGO kostiček.

Obrázek: KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Rámeček televize jako základ pro stavbu kreativních konstrukcí z LEGO stavebnice? Skvělý nápad by mohl zákazníky zaujmout. Foto: Redakce inSmart.cz

LEGO stavebnice není součástí balení, počítáme s tím, že děti použijí své vlastní kostičky pro zkrášlení TV podle svých představ,“ zmínila pro inSmart.cz Khrystyna Tulchynska ze společnosti KIVI. Součástí balení je vedle stojánku také čtveřice lepicích 3M pásek pro uchycení televizoru pevně ke skříňce či komodě. Díky tomu se rodič nemusí bát, že by TV skončila během hraní na zemi.

Obrázek: KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Nohy televizoru lze přichytit 3M páskou ke stolu. Děti ho tak při hraní nepřevrhnou. Foto: Redakce inSmart.cz

Obrazovku chrání tvrdé ochranné sklo. Dá se na něj i kreslit

Televize má velikost 32 palců a rozlišení Full HD. Použitý panel je chráněný 2mm tlustým tvrzeným sklem. Výrobce na stánku demonstroval odolnost skla házením hraček, škrábáním zalamovacím nožem a čmáráním fixami. Ty lze snadno umýt a pokud dítěti koupíte k televizoru sadu určenou pro bílé tabule, mohou s nimi vesele čmárat po obrazovce KidsTV.

Obrázek: KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Tvrzené sklo má 2 mm a může sloužit jako plocha pro kreslení. Foto: Redakce inSmart.cz

Co se funkcí týče, vedle Android TV 11 a podpory streamovacích služeb lze zmínit třeba hlasové ovládání či integrované LED světlo na zadní straně, které lze ovládat tlačítkem na ovladači a slouží jako ambientní osvětlení a lampička. Intenzitu zadního světla lze snadno regulovat podržením tlačítka na ovladači. Samotný Bluetooth BLE ovladač se dočkal velkých změn a nyní je jeho používání o mnoho pohodlnější. Ovladač se v noci mj. snadno hledá díky svítícímu poutku.

Obrázek: KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Přepracovaný ovladač využívá Bluetooth. Ovládá vedle televize také světlo na zadní straně. Poutko s logem výrobce svítí ve tmě. Foto: Redakce inSmart.cz

Povedená kombinace do dětského pokoje

Výrobce myslel i na prvky rodičovské kontroly, kdy lze snadno omezit dobu používání či dostupný obsah. Sníženo bylo i množství modrého světla a podsvícení obrazovky je nastaveno pro nižší zátěž pro oči.

Televize nás svou promyšleností zaujala a troufneme si odhadovat, že ji svým dětem pořídí nejeden rodič. Za cenu kolem 8 499 Kč má TV co nabídnout. V prodeji bude vedle standardních kanálů také v hračkářstvích. Nutno podotknout, že rodiče by měli k pořízení TV pro malé děti přistupovat rozvážně a ideálně se je snažit obrazovkám příliš nevystavovat.

KitchenTV: Televizor do kuchyně s integrovaným detektorem kouře

Z podobného soudku je nový televizor KitchenTV určený do kuchyně. Výrobce zvolil bílý minimalistický design bez rámečků a opět 32″ velikost obrazovky. Televize má na zadní straně taktéž LED světlo s funkcí stmívání pro využití pro přisvícení domácnosti.

Co je však opravdu netradiční je zabudovaný detektor kouře na zadní straně TV. Chytrý detektor dokáže hlasitě upozornit na přítomnost kouře.

Obrázek: KidsTV od KIVI: Televizor pro děti můžete zkrášlit LEGO kostičkami a vydrží téměř vše

Detektor kouře zabudovaný v TV? V modelu do kuchyně může dávat smysl. Foto: Redakce inSmart.cz

KIVI v balení dodává jak klasický stojánek, tak otočný držák na stěnu, díky kterému si TV v kuchyni snadno natočíte tak, abyste mohli např. vařit podle oblíbených video receptů. K jejich vyhledání můžete použít hlasového asistenta, takže při vaření nemusíte sahat na ovladač.

Ukrajinské televizory míří na český trh

Ukrajinská značka chytrých televizorů připravila na konec letošního roku uvedení zajímavých novinek, které by si v ČR mohly najít své zákazníky. Vedle zmíněné televize pro děti a televize do kuchyně nechybí ani zcela nová řada BedroomTV. I zde se mohou zákazníci těšit na bezrámečkový design, zabudované LED osvětlení a vylepšený ovladač.

KIVI na stánku prezentuje také svou strategii, která jasně udává, kam se daný model televize hodí. Televize do obýváku, dětského pokoje, kuchyně či ložnice tak snadno rozpoznáte už jen podle jména. Pokud chcete nové modely televizorů spatřit předtím, než se v listopadu dostanou na český trh, můžete na veletrhu IFA navštívit halu 20 a stánek 220, kde KIVI své novinky vystavuje.

Zdroj: Redakce inSmart.cz, KIVI na IFA 2023

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Z dronů do elektrokol: DJI představila špičkový pohon pro elektrokola
Obrázek: Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Předplatné nebude, tvrdí Samsung. Prsten Galaxy Ring může konkurenci zatopit
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?