Lenovo X1 Fold: 12palcový notebook s 16palcovým displejem

Lenovo představilo na berlínském veletrhu IFA druhou generaci ohebného skládacího notebooku X1 Fold. Oproti ostatním je o jednu generaci napřed. Vedle specifické klávesnice s TrackPointem, kterou můžete znát z notebooků ThinkPad, podporuje i dotyková pera Wacom.

Jako houby po dešti. Včera jsme psali o uvedení prvního ohebného notebooku od společnosti Asus a dnes tu máme stejný stroj od Lenova, tentokrát už v druhé generaci. Oproti konkurenci nabízí něco navíc a něco zase méně.

Koncept Lenova je trochu odlišný. Klávesnice se neschovává dovnitř mezi ohnutý displej, ale drží pomocí magnety z vnější strany, spolu se stojánkem, který je také magnetický a není s konstrukcí pevně spojen. Rozměry a především tloušťka samotného zařízení je tak počítána bez klávesnice a stojánku.  V rozloženém stavu je to 276,1 × 345,7 × 8,6 mm, v zavřeném pak 176,4 × 276,2 × 17,4 mm. Hmotnost samotného notebooku (nebo chcete-li tabletu) je 1,28 kg, s klávesnicí a stojánkem 1,9 kg.

Zdroj: Vlastní

Klávesnice lze magneticky připevnit na polovinu displeje, případně pod notebook a to buď v režimu velkého monitoru nebo ohnutého displeje. Zkrátka meze se zde nekladou. Spodní strana klávesnice je opatřena semišovým povrchem, aby nepoškrábala plastový displej v notebookovém režimu. Jde o běžnou ThinkPad klávesnici, najdeme zde vedle touchpadu i TrackPoint, ale i čtečku otisků prstů. 

Zdroj: Vlastní

Displej typu OLED má v režimu notebooku úhlopříčku 12 palců, v rozevřeném stavu pak 16,3 palců. Rozlišení panelu je 2560 × 2024 pixelů, obnovovací frekvencí 60 Hz a maximálním jasem 600 nitů. Displej má vrstvu Wacom pro dotyková pera, která umí rozpoznat 4096 úrovní tlaku. 

Zdroj: Vlastní

O výpočetním hardwaru toho oficiálně sděleno moc nebylo, jen že půjde o procesory Intel Core i5 nebo i7 12. generace s pasivním chlazením. Operační paměť DDR5 může být v konfiguraci až 32 GB, stejně tak NVMe SSD na sběrnici PCIe 4.0 o velikosti až 1 TB. Bezdrátová výbava zahrnuje Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2 a volitelně také 5G modem.

Po stranách najdeme celkem 2 porty Thunderbolt 4 a ještě jedno USB-C 3.1 Gen2. Nachází se zde také 3 reproduktory a 4 mikrofony. Vedle čtečky otisků prstů lze využít pro zabezpečení i 3D IR kameru kompatibilní s Windows Hello pro odemykání obličejem.

Zdroj: Vlastní

Datum uvedení do prodeje zatím nebyl stanoven, cena by však měla začínat na přibližně 90 tisících korun.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Co dokáže domácí robot Optimus od Tesly? Elon Musk představil podrobnosti
Obrázek: Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Vyznáte se v USB? Nová označení mají vše zjednodušit
Obrázek: Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Amazon představil první čtečku Kindle se stylusem a budík mapující spánek
Obrázek: Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Hledáte výkonný notebook pro kreativní vyžití? Řada Studio je špičkou v oboru
Obrázek: Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Co je to spyware a jak se proti němu bránit?
Obrázek: BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
BeReal: Jak funguje sociální síť bez přetvářky?
Obrázek: Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Přečtěte si příchozí zprávu, aniž by to kdokoliv věděl
Obrázek: Jak zmizet z internetu beze stopy?
Jak zmizet z internetu beze stopy?