Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

Konec Letgo je napodruhé definitivní a odchod z regionu pocítí miliony uživatelů. Oblíbený online bazar se těšil velké popularitě a využívalo jej přes milion českých zákazníků. Firma však lokální trh, stejně jako několik dalších trhů ve střední a východní Evropě, úplně opouští. Kam mohou uživatelé přejít, jaká je nejlepší alternativa k Letgo a kde lze v České republice bezplatně inzerovat na internetu?

Přes 2 miliony uživatelů služby nyní bude muset najít vhodnou alternativu. Od začátku týdne není možné přidávat nové inzeráty a aplikace již nefunguje s hláškou „Je nutná aktualizace“. Aktualizaci však provést nelze.

Obrázek: Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

Konec platí v České republice, na Slovensku, Chorvatsku i Slovinsku. Již 19. března na uživatele čekalo na webových stránkách i v aplikaci pouze vyskakující sdělení: „Je nám líto, ale Letgo nepřijímá nové inzeráty a po uplynutí tohoto měsíce nebude Letgo ve vaší zemi k dispozici.“ Služba nakonec své aktivity prodloužila o několik měsíců. Nyní je konec pravděpodobně definitivní.

Je nutná aktualizace, hlásí aplikace. Fungovat nebude ani po ní

Smutnou realitou je stránka služby www.letgo.cz. Web nefunguje a zobrazí se jen chybová hláška a čeští uživatelé se ani nedozví žádné vyjádření k oficiálnímu konci. Slovenská verze funguje a pouze zmiňuje, že služba již není dostupná.

Obrázek: Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

„Je nutná aktualizace. Aplikace, kterou používáš je zastaralá. Proveď prosím aktualizaci, abys i nadále mohl využívat letgo,“ zní hláška v mobilní aplikaci. Ve skutečnosti však žádná aktualizace k dispozici není.

Oficiální vyjádření společnost nevydala, ale podle všeho za odchodem stojí přání investorů, kteří se chtějí zaměřit na rozvojové trhy. Na ty se ostatně již delší dobu zaměřuje a vidí v nich větší potenciál co do monetizace celé služby. Ta v ČR mohla vydělávat maximálně na údajích o uživatelích. Aplikace totiž byla zdarma a bez reklam.

Náhrada za Letgo: Alternativou je Bazoš, Facebook Marketplace i Sbazar

Konec služby znamená, že nyní bude milion aktivních uživatelů hledat vhodnou alternativu k online „tržišti“ a aplikaci Letgo. Jaké jsou na trhu bezplatné možnosti? Naštěstí i v lokálních vodách se dají najít služby, které Letgo zastoupí. Všechny navíc nabízí mobilní aplikaci, jednoduché uživatelské rozhraní a pro prodej použitých věcí na internetu slouží tisícům Čechů dlouhá léta. Nedávno svůj vlastní online bazar v České republice spustil i Facebook.

Bazoš.cz a Sbazar.cz – česká osvědčená klasika

Služby Bazoš a Sbazar nabízí podobně jako Letgo prostor pro uživatele, kteří zde mohou snadno prodávat nepotřebné věci. Prodat a koupit zde lze vše od mobilních telefonů přes oblečení po domy a byty. Oba portály nabízí své služby bezplatně (pokud nechcete inzerát zvýraznit) a vyžadují registraci.

Pro Sbazar i Bazoš jsou dostupné mobilní aplikace, které jsou také zdarma. Výhodou jsou poměrně široké základny uživatelů, díky čemuž si vašeho inzerátu rychle někdo všimne. Měsíčně podle statistik z minulého roku navštíví Bazoš kolem 2,3 milionu uživatelů a Sbazar 1,9 milionu uživatelů. Je tedy jen na vás, který z portálů případně zvolíte.

Facebook Marketplace – náhrada za Letgo, kterou již máte v telefonu

Ačkoliv není Facebook Marketplace na trhu dlouho, je pravděpodobně nejlepší alternativou z několika důvodů. První výhodou je fakt, že k Marketplace má přístup každý, kdo má účet na největší sociální síti Facebook. To v České republice znamená více než 5 milionů uživatelů. O komunitu tedy nouze nebude a lze očekávat, že právě Facebook Marketplace se stane místem, kam se uživatelé přesunou.

Obrázek: Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

Podobný je i princip fungování. V prohlížeči a skrze mobilní aplikaci je možné snadno filtrovat a listovat tisíce nabídek. Třídit lze podle názvu produktu, lokality, ceny a nechybí ani členění do základních kategorií. Produkt mohou uživatelé vystavit a koupit bezplatně a podobně jako v Letgo je prodej i nákup velmi jednoduchý. Uživatel se zájmem o prodávaný produkt napíše prodejci a následně se domluví na podmínkách předání.

Pokud tedy hledáte aplikaci, která Letgo spolehlivě nahradí a nechce se vám instalovat aplikace či registrovat do dalších služeb, bude pro většinu populace FB Marketplace ideálním řešením.

Aktualizováno: 18. července

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Obrázek: Ekologie cestou k úsporám? Obnovitelná energie je drahá, ale snižuje náklady na zdravotní péči
Ekologie cestou k úsporám? Obnovitelná energie je drahá, ale snižuje náklady na zdravotní péči
Obrázek: Odpalme atomovky na Marsu: Elon Musk chce zvýšit teplotu planety a udělat ji obyvatelnou
Odpalme atomovky na Marsu: Elon Musk chce zvýšit teplotu planety a udělat ji obyvatelnou
Obrázek: Pozor na poslední aktualizaci Windows 10, restartuje počítače a způsobuje problémy
Pozor na poslední aktualizaci Windows 10, restartuje počítače a způsobuje problémy
Obrázek: Paradox: Facebook musí zaplatit 5 miliard dolarů – hodnota akcií mu tím stoupla
Paradox: Facebook musí zaplatit 5 miliard dolarů – hodnota akcií mu tím stoupla

Je to tak. Za svá mnohá provinění vůči soukromí uživatelů v čele s dnes už legendárním skandálem Cambridge Analytica dostal...

Zavřít