Nejlepší alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat zdarma?

Letgo konec předem neavizovalo a vše se tak děje překvapivě rychle. Oblíbený online bazar se těší velké popularitě a využívá jej přes milion českých zákazníků. Firma však lokální trh, stejně jako několik dalších trhů ve střední a východní Evropě, úplně opustí. Kam mohou uživatelé přejít, jaká je nejlepší alternativa k Letgo a kde lze v České republice bezplatně inzerovat na internetu?

Přes 2 miliony uživatelů služby nyní bude muset najít vhodnou alternativu. Počínaje dnešním dnem není možné přidávat nové inzeráty a od začátku dubna má platforma úplně zmizet z českého trhu. To je vzhledem k úspěchu služby překvapivé.

Konec platí v České republice, na Slovensku, Chorvatsku i Slovinsku. Od 19. března na uživatele čeká na webových stránkách i v aplikaci pouze vyskakující sdělení: „Je nám líto, ale Letgo nepřijímá nové inzeráty a po uplynutí tohoto měsíce nebude Letgo ve vaší zemi k dispozici.

Do konce března mají uživatelé s platnými inzeráty čas na dokončení prodeje, poté přestane fungovat úplně a všechny inzeráty zmizí. Oficiální vyjádření společnost zatím nevydala, ale podle všeho za odchodem stojí přání investorů, kteří se chtějí zaměřit na rozvojové trhy.

Náhrada za Letgo: Alternativou je Bazoš, Facebook Marketplace i Sbazar

Konec služby znamená, že nyní bude milion aktivních uživatelů hledat vhodnou alternativu k online „tržišti“ a aplikaci Letgo. Jaké jsou na trhu bezplatné možnosti? Naštěstí i v lokálních vodách se dají najít služby, které Letgo zastoupí. Všechny navíc nabízí mobilní aplikaci, jednoduché uživatelské rozhraní a pro prodej použitých věcí na internetu slouží tisícům Čechů dlouhá léta. Nedávno svůj vlastní online bazar v České republice spustil i Facebook.

Facebook Marketplace – nejlepší náhrada za Letgo?

Ačkoliv není Facebook Marketplace na trhu dlouho, je pravděpodobně nejlepší alternativou z několika důvodů. První výhodou je fakt, že k Marketplace má přístup každý, kdo má účet na největší sociální síti Facebook. To v České republice znamená více než 5 milionů uživatelů. O komunitu tedy nouze nebude a lze očekávat, že právě Facebook Marketplace se stane místem, kam se uživatelé přesunou.

Podobný je i princip fungování. V prohlížeči a skrze mobilní aplikaci je možné snadno filtrovat a listovat tisíce nabídek. Třídit lze podle názvu produktu, lokality, ceny a nechybí ani členění do základních kategorií. Produkt mohou uživatelé vystavit a koupit bezplatně a podobně jako v Letgo je prodej i nákup velmi jednoduchý. Uživatel se zájmem o prodávaný produkt napíše prodejci a následně se domluví na podmínkách předání.

Pokud tedy hledáte aplikaci, která Letgo spolehlivě nahradí a nechce se vám instalovat aplikace či registrovat do dalších služeb, bude pro většinu populace FB Marketplace ideálním řešením.

Bazoš.cz a Sbazar.cz – česká osvědčená klasika

Služby Bazoš a Sbazar nabízí podobně jako Letgo prostor pro uživatele, kteří zde mohou snadno prodávat nepotřebné věci. Prodat a koupit zde lze vše od mobilních telefonů přes oblečení po domy a byty. Oba portály nabízí své služby bezplatně (pokud nechcete inzerát zvýraznit) a vyžadují registraci.

Pro Sbazar i Bazoš jsou dostupné mobilní aplikace, které jsou také zdarma. Výhodou jsou poměrně široké základny uživatelů, díky čemuž si vašeho inzerátu rychle někdo všimne. Měsíčně podle statistik z minulého roku navštíví Bazoš kolem 2,3 milionu uživatelů a Sbazar 1,9 milionu uživatelů. Je tedy jen na vás, který z portálů případně zvolíte.

Zdroj: Vlastní

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Muž žaluje Apple o necelých 23 miliard korun, byl neprávem zadržen kvůli krádeži identity
EU vytvoří celoevropskou databázi otisků prstů CIR, poslouží ke snazší identifikaci
Návrh zákona v Rakousku odstraňuje anonymitu v komentářích na internetu, má řadu nedostatků
Utajovaný kousek historie: Prototyp prvního iPhonu určený pro inženýry poprvé na fotografiích

Jak poskytnout vývojářům hardware pro vývoj aplikací bez toho, abyste jim ukázali finální podobu zařízení a riskovali vyzrazení? Vývojářský prototyp...

Zavřít