Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

Konec Letgo je definitivní a odchod z České republiky pocítily miliony uživatelů. Oblíbený online bazar se těšil velké popularitě a využívalo jej přes milion českých zákazníků. Firma však lokální trh, stejně jako několik dalších trhů ve střední a východní Evropě, úplně opouští. Kam mohou uživatelé přejít, jaká je nejlepší alternativa k Letgo a kde lze v České republice bezplatně inzerovat na internetu?

Přes 2 miliony uživatelů služby v Česku nyní bude muset najít vhodnou alternativu. Od června 2019 není možné přidávat nové inzeráty a aplikace již nefunguje s hláškou „Je nutná aktualizace“. Aktualizaci však provést nelze.

Obrázek: Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

Konec platí v České republice, na Slovensku, Chorvatsku i Slovinsku. Již 19. března na uživatele čekalo na webových stránkách i v aplikaci pouze vyskakující sdělení: „Je nám líto, ale Letgo nepřijímá nové inzeráty a po uplynutí tohoto měsíce nebude Letgo ve vaší zemi k dispozici.“ Služba nakonec své aktivity prodloužila o několik měsíců. Nyní je konec pravděpodobně definitivní.

Je nutná aktualizace, hlásí aplikace. Fungovat nebude ani po ní

Smutnou realitou je stránka služby www.letgo.cz. Web nefunguje a zobrazí se jen chybová hláška a čeští uživatelé se ani nedozví žádné vyjádření k oficiálnímu konci. Slovenská verze funguje a pouze zmiňuje, že služba již není dostupná.

Obrázek: Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

„Je nutná aktualizace. Aplikace, kterou používáš je zastaralá. Proveď prosím aktualizaci, abys i nadále mohl využívat letgo,“ zní hláška v mobilní aplikaci. Ve skutečnosti však žádná aktualizace k dispozici není.

Oficiální vyjádření společnost nevydala, ale podle všeho za odchodem stojí přání investorů, kteří se chtějí zaměřit na rozvojové trhy. Na ty se ostatně již delší dobu zaměřuje a vidí v nich větší potenciál co do monetizace celé služby. Ta v ČR mohla vydělávat maximálně na údajích o uživatelích. Aplikace totiž byla zdarma a bez reklam.

Letgo vás může přivítat také hláškou „Jejda! Něco je v nepořádku, ale my už na tom pracujeme“. Jak se ale můžete sami přesvědčit, v aplikaci neuvidíte žádné inzeráty a nic se na tom v dohledné době nezmění.

Náhrada za Letgo: Bazoš, Facebook Marketplace i Sbazar

Konec služby znamená, že nyní bude milion aktivních uživatelů hledat vhodnou alternativu k online „tržišti“ a aplikaci Letgo. Jaké jsou na trhu bezplatné možnosti? Naštěstí i v lokálních vodách se dají najít služby, které Letgo zastoupí. Všechny navíc nabízí mobilní aplikaci, jednoduché uživatelské rozhraní a pro prodej použitých věcí na internetu slouží tisícům Čechů dlouhá léta. Nedávno svůj vlastní online bazar v České republice spustil i Facebook.

Bazoš.cz – největší české online tržiště

Bazoš nabízí podobně jako Letgo prostor pro uživatele, kteří zde mohou snadno prodávat nepotřebné věci. Prodat a koupit zde lze vše od mobilních telefonů přes oblečení po domy a byty. Bazoš nabízí své služby bezplatně (pokud nechcete inzerát zvýraznit) a podobně jako Letgo vyžaduje registraci.

Pro Sbazar i Bazoš jsou dostupné mobilní aplikace, které jsou také zdarma. Výhodou jsou poměrně široké základny uživatelů, díky čemuž si vašeho inzerátu rychle někdo všimne.

Měsíčně podle statistik z minulého roku navštíví Bazoš kolem 2,3 milionu uživatelů a Sbazar 1,9 milionu uživatelů. Je tedy jen na vás, který z portálů případně zvolíte.

Sbazar.cz – online bazar s více než milionem inzerátů

Sbazar je českou náhradou za Letgo, která je opět zcela zdarma. Stojí za ním český Seznam.cz, díky čemuž se stále vyvíjí a zlepšuje. Mezi nabídkami naleznete opravdu vše, včetně mobilů, automobilů i mobilních domů.

Sbazar.cz
Sbazar.cz
Tvůrce: Seznam.cz, a.s.
Cena: Zdarma
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot
 • Sbazar.cz Screenshot

Mobilní aplikace Sbazar je ke stažení pro iPhony a zařízení s iOS, stejně jako pro Android. Má však horší hodnocení kvůli chybějícím filtrům, což v mobilní aplikaci zamrzí. Pokud rádi nakupujete na mobilu, raději sáhněte po Bazoši.

Facebook Marketplace – náhrada za Letgo, kterou již máte v telefonu

Ačkoliv není Facebook Marketplace na trhu dlouho, je zajímavou alternativou z několika důvodů. První výhodou je fakt, že k Marketplace má přístup každý, kdo má účet na největší sociální síti Facebook. To v České republice znamená více než 5 milionů uživatelů. O komunitu tedy nouze nebude a lze očekávat, že právě Facebook Marketplace se stane místem, kam se mnozí uživatelé Letgo přesunou.

Obrázek: Alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat na internetu?

Podobný je i princip fungování. V prohlížeči a skrze mobilní aplikaci je možné snadno filtrovat a listovat tisíce nabídek. Třídit lze podle názvu produktu, lokality, ceny a nechybí ani členění do základních kategorií. Produkt mohou uživatelé vystavit a koupit bezplatně a podobně jako v Letgo je prodej i nákup velmi jednoduchý. Uživatel se zájmem o prodávaný produkt napíše prodejci a následně se domluví na podmínkách předání, princip je tedy shodný s Bazošem i Sbazarem.

Pokud hledáte aplikaci, která Letgo spolehlivě nahradí a nechce se vám instalovat aplikace či registrovat do dalších služeb, může být FB Marketplace ideálním řešením.

avatar
2 Vlákna diskuze
2 Vláken s odpovědí
0 Sledujících
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejrušnější vlákno komentářů
4 Autoři komentářů
PetrLukáš VoříšekJan kárníkMatana Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Matana
Čtenář
Matana

Všechno jen rušej

Jan kárník
Čtenář
Jan kárník

Ledgo mně pěkně okradlo zaplatil sem mobil přes účet mobil nikde prachy v prdeli a pak věřte takoví firmám podobným způsobem vás okradou

Petr
Čtenář
Petr

Koukám že vás okradla i základní škola o výuku českého jazyka!

Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Obrázek: Simulace selhání. SpaceX zkusí, co by se stalo, kdyby se za letu rozpadla raketa nesoucí modul s posádkou
Simulace selhání. SpaceX zkusí, co by se stalo, kdyby se za letu rozpadla raketa nesoucí modul s posádkou
Obrázek: Živé cihly se umí samy množit: Materiál s bakteriemi sám roste a dokáže pohlcovat oxid uhličitý
Živé cihly se umí samy množit: Materiál s bakteriemi sám roste a dokáže pohlcovat oxid uhličitý
Obrázek: Vědci stvořili biologické stroje z kmenových buněk, mohly by žít v našem těle
Vědci stvořili biologické stroje z kmenových buněk, mohly by žít v našem těle
Obrázek: Paradox: Facebook musí zaplatit 5 miliard dolarů – hodnota akcií mu tím stoupla
Paradox: Facebook musí zaplatit 5 miliard dolarů – hodnota akcií mu tím stoupla

Je to tak. Za svá mnohá provinění vůči soukromí uživatelů v čele s dnes už legendárním skandálem Cambridge Analytica dostal...

Zavřít