Nejlepší alternativy a náhrady za končící Letgo: Jak v Česku dál prodávat zdarma?

Letgo konec předem neavizovalo a vše se tak děje překvapivě rychle. Oblíbený online bazar se těší velké popularitě a využívá jej přes milion českých zákazníků. Firma však lokální trh, stejně jako několik dalších trhů ve střední a východní Evropě, úplně opustí. Kam mohou uživatelé přejít, jaká je nejlepší alternativa k Letgo a kde lze v České republice bezplatně inzerovat na internetu?

Přes 2 miliony uživatelů služby nyní bude muset najít vhodnou alternativu. Počínaje dnešním dnem není možné přidávat nové inzeráty a od začátku dubna má platforma úplně zmizet z českého trhu. To je vzhledem k úspěchu služby překvapivé.

Konec platí v České republice, na Slovensku, Chorvatsku i Slovinsku. Od 19. března na uživatele čeká na webových stránkách i v aplikaci pouze vyskakující sdělení: „Je nám líto, ale Letgo nepřijímá nové inzeráty a po uplynutí tohoto měsíce nebude Letgo ve vaší zemi k dispozici.

Do konce března mají uživatelé s platnými inzeráty čas na dokončení prodeje, poté přestane fungovat úplně a všechny inzeráty zmizí. Oficiální vyjádření společnost zatím nevydala, ale podle všeho za odchodem stojí přání investorů, kteří se chtějí zaměřit na rozvojové trhy.

Náhrada za Letgo: Alternativou je Bazoš, Facebook Marketplace i Sbazar

Konec služby znamená, že nyní bude milion aktivních uživatelů hledat vhodnou alternativu k online „tržišti“ a aplikaci Letgo. Jaké jsou na trhu bezplatné možnosti? Naštěstí i v lokálních vodách se dají najít služby, které Letgo zastoupí. Všechny navíc nabízí mobilní aplikaci, jednoduché uživatelské rozhraní a pro prodej použitých věcí na internetu slouží tisícům Čechů dlouhá léta. Nedávno svůj vlastní online bazar v České republice spustil i Facebook.

Facebook Marketplace – nejlepší náhrada za Letgo?

Ačkoliv není Facebook Marketplace na trhu dlouho, je pravděpodobně nejlepší alternativou z několika důvodů. První výhodou je fakt, že k Marketplace má přístup každý, kdo má účet na největší sociální síti Facebook. To v České republice znamená více než 5 milionů uživatelů. O komunitu tedy nouze nebude a lze očekávat, že právě Facebook Marketplace se stane místem, kam se uživatelé přesunou.

Podobný je i princip fungování. V prohlížeči a skrze mobilní aplikaci je možné snadno filtrovat a listovat tisíce nabídek. Třídit lze podle názvu produktu, lokality, ceny a nechybí ani členění do základních kategorií. Produkt mohou uživatelé vystavit a koupit bezplatně a podobně jako v Letgo je prodej i nákup velmi jednoduchý. Uživatel se zájmem o prodávaný produkt napíše prodejci a následně se domluví na podmínkách předání.

Pokud tedy hledáte aplikaci, která Letgo spolehlivě nahradí a nechce se vám instalovat aplikace či registrovat do dalších služeb, bude pro většinu populace FB Marketplace ideálním řešením.

Bazoš.cz a Sbazar.cz – česká osvědčená klasika

Služby Bazoš a Sbazar nabízí podobně jako Letgo prostor pro uživatele, kteří zde mohou snadno prodávat nepotřebné věci. Prodat a koupit zde lze vše od mobilních telefonů přes oblečení po domy a byty. Oba portály nabízí své služby bezplatně (pokud nechcete inzerát zvýraznit) a vyžadují registraci.

Pro Sbazar i Bazoš jsou dostupné mobilní aplikace, které jsou také zdarma. Výhodou jsou poměrně široké základny uživatelů, díky čemuž si vašeho inzerátu rychle někdo všimne. Měsíčně podle statistik z minulého roku navštíví Bazoš kolem 2,3 milionu uživatelů a Sbazar 1,9 milionu uživatelů. Je tedy jen na vás, který z portálů případně zvolíte.

Zdroj: Vlastní

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Blockchain a kryptoměny Chytrá domácnost Chytrá města Chytrá věda Chytrá zábava Chytrá zařízení Chytré aplikace Chytré automobily Chytré studie Chytré technologie Chytré zprávy IoT Průmysl 4.0 Tiskové zprávy
Virtuální kryptoměna Facebooku má podporu Visa, Mastercard i PayPalu; vyjít může už v roce 2020
Delfíni si hledají přátele stejně jako my – podle společných zájmů
Nefunguje vám internet? Vodafone má výpadek, přístup k internetu nefungoval v ČR a dalších zemích