LG uvádí nové OLED televizory pro rok 2023 na český trh

Společnost LG Electronics oznámila uvedení dlouho očekávaných OLED televizorů pro rok 2023 na český trh. Nejpokročilejší řada televizorů LG OLED evo G3 Gallery Edition stejně jako modely z produktové řady LG OLED evo C3 budou na našem trhu dostupné již v květnu.

Dvě nové generace televizorů LG OLED evo

Nové televizory LG pro rok 2023 z řady G3 a C3 OLED evo poskytují díky přesnosti a výkonu technologie LG OLED evo a novému AI procesoru α (Alpha) 9 Gen6 vylepšený jas a objem barev spolu s úžasnou čistotou obrazu a výjimečnými detaily. Modely z řady LG G3 se mohou také pochlubit estetickým vylepšením díky mimořádně jednolitému designu typu One Wall. Modely řady G3 nezanechávají žádnou viditelnou mezeru při montáži na stěnu a přinášejí tak styl a eleganci do obývacího pokoje nebo kamkoli se je uživatelé rozhodnou nainstalovat. Díky použití materiálu z kompozitních vláken, který snižuje celkovou hmotnost každého modelu, se nejnovější OLED televizory LG snadno přemisťují a montují na zeď.

Obrázek: LG uvádí nové OLED televizory pro rok 2023 na český trh

Foto: Se souhlasem LG

Šestá generace inteligentního procesoru LG α9

Nejnovější generace procesoru LG α9 využívá sofistikovanou technologii Deep Learning s podporou umělé inteligence pro zajištění vynikající kvality obrazu a zvuku. Funkce AI Picture Pro nyní nabízí vylepšený upscaling pro jasnější snímky a zahrnuje také algoritmus OLED Dynamic Tone Mapping Pro, který pomáhá odhalit skryté detaily a přináší větší hloubku v každém snímku. Tato technologie „rozdělí“ obraz na 20 000 oblastí a v reálném čase analyzuje každou z nich tak, aby detekovala nejtmavší a nejjasnější oblasti a poskytla přesný obraz v HDR optimalizaci pro ještě více pohlcující obraz. Funkce AI Picture Pro navíc přináší technologii zpracování obrazu HDR Expression Enhancer, která detekuje důležité objekty na obrazovce (např. lidské tváře) v každé scéně a dává jim reálnější kvalitu se zvýšenou ostrostí a trojrozměrným efektem. Kromě jemného vyladění reprodukce obrazu pohání AI procesor α9 Gen6 také funkci AI Sound Pro, která umožňuje vestavěným reproduktorům televizorů vytvářet virtuální prostorový zvuk v režimu soustavě kanálů 9.1.2.

Vysoký jas a obraz bez odlesků

Dalším vylepšením v letošní modelové řadě LG OLED evo G3 je technologie Brightness Booster Max, která zahrnuje zcela novou architekturu řízení světla a algoritmy zesilující světlo pro zvýšení jasu až o 70 %. Jas je monitorován a řízen na pixelové úrovni což vede k ostřejšímu a realističtějšímu obrazu. Použití technologie Super Anti Reflective účinně snižuje vizuální rušivé vlivy, jako jsou odlesky a odrazy světla, takže uživatelé mohou soustředit veškerou pozornost na dění na obrazovce i v jasně osvětleném prostředí.

Obrázek: LG uvádí nové OLED televizory pro rok 2023 na český trh

Foto: Se souhlasem LG

Upravený webOS: Praktičtější uživatelské prostředí pro práci i zábavu 

Letošní modely OLED televizorů LG s nejnovější verzí systému webOS představují přepracované uživatelské prostředí, které nabízí řadu možností přizpůsobení. Nová sada tzv. Rychlých záložek seskupených do praktických kategorií jako je Kancelář, Hry, HudbaSport nabízí uživatelům rychlý a jednoduchý způsob přístupu k obsahu a službám, které nejčastěji využívají.

Záložka Kancelář na televizorech LG spojuje řadu aplikací a služeb pro produktivitu, které jsou ideální při práci z domova. Uživatelé mohou například přeměnit svůj televizor LG na nejmodernější pracovní stanici pomocí cloudových virtualizačních řešení, včetně systému Windows 365, který přináší počítače typu Cloud PC do libovolného zařízení. Záložka Kancelář také nabízí užitečné aplikace pro hlasové hovory, videohovory či organizaci kalendáře.

Záložka Hudba poskytuje rychlý přístup k řadě hlavních hudebních streamovacích služeb, zatímco záložka Sport přináší uživatelům informace a upozornění v reálném čase o jejich oblíbených sportovních utkáních, hráčích a týmech.   

Vyšší kvalita zvuku díky připojitelným soundbarům LG

Všechny nové OLED televizory LG nadále podporují funkce Dolby Vision a Dolby Atmos pro vylepšení obrazu a zvuku. Letošní modely navíc nabízí bezproblémovou integraci s nejnovějšími soundbary LG, které poskytují vynikající vícekanálový prostorový zvuk s kvalitou IMAX Enhanced Sound poháněnou pomocí DTS:X. Kombinace televizoru a soundbaru LG také nabízí funkci WOW Orchestra, která využívá zvuk TV a soundbaru současně k vytvoření silnějšího pohlcujícího zvuku, nebo funkci WOWCAST umožňující připojit bezdrátově dvě zařízení.

Obrázek: LG uvádí nové OLED televizory pro rok 2023 na český trh

Foto: Se souhlasem LG

Optimalizace pro hraní her

OLED televizory LG mohou sloužit jako špičkové herní displeje s ultra rychlou dobou odezvy 0,1 ms, nízkým zpožděním na vstupu a až čtyřmi porty HDMI 2.1 s šířkou pásma 48 Gb/s. Televizory jsou také vybaveny nabídkou Game Optimizer, která uživatelům umožňuje rychle volit a přepínat mezi předvolbami zobrazení podle herního žánru nebo nastavit G-SYNC®, FreeSync™ Premium a proměnlivou obnovovací frekvenci (VRR) s režimem HGiG. OLED televizory LG přináší také nabídku Game Dashboard, která poskytuje řadu užitečných ovládacích prvků a informací o nastavení displeje a výkonu, ke kterým mají uživatelé rychlý přístup i během hraní.

Oficiální stránky LG nabídnou zákazníkům řadu benefitů

Společnost LG pro své zákazníky nabízí také řadu benefitů v případě, kdy si elektroniku či spotřebič zakoupí na oficiálních stránkách LG.cz. Pro první nákup je pro všechny zájemce přichystána 10% sleva, k tomu je pro všechny velké spotřebiče a elektroniku doprava a instalace zcela zdarma, v případě zájmu je možné také odvézt starý spotřebič. Produkty je možné nakoupit také na splátky s pevnou úrokovou sazbou. Bonusem jsou pravidelné akční nabídky dostupné pouze na oficiálních stránkách LG.cz.

Nové řady už brzy na českém trhu

Čeští zákazníci se nových řad dočkají už v květnu. V tomto měsíci dorazí u obou řad úhlopříčky 55” a 65”, o měsíc později se pak tuzemští zájemci dočkají dalších úhlopříček, přesněji 77”,48” a 42” u modelu C3 a 83” i 77” u G3. Tabulku cen naleznete níže.

Zdroj: TZ LG

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Tabulku cen naleznete níže. Jasný…a tabulka nikde :-/

Thomas

Ty ceny jsou hrozný. To k PC raději 34 palcový ultrawide OLED od Alienwaru za 25 tisíc.

Obrázek: ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3" OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu
ASUS Zenbook S 13 OLED: Nejtenčí 13,3″ OLED notebook na světě míří do ČR za super cenu
Obrázek: Xiaomi Robot Vacuum X10+ je inteligentní robotický vysavač, který vydrhne podlahy a sám se vyčistí
Xiaomi Robot Vacuum X10+ je inteligentní robotický vysavač, který vydrhne podlahy a sám se vyčistí
Obrázek: Recenze elektrické koloběžky Vsett 10+: Dva motory hravě zvládnou i 70 km/h
Recenze elektrické koloběžky Vsett 10+: Dva motory hravě zvládnou i 70 km/h
Obrázek: Ford přechází na Tesla konektor: Začíná nová éra v dobíjení elektromobilů?
Ford přechází na Tesla konektor: Začíná nová éra v dobíjení elektromobilů?
Obrázek: Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Jak na perfektní fotky mobilem? Vivo X90 Pro v rukou profesionálního fotografa
Obrázek: Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Zákaz TikToku od ledna 2024: Zakáže Západ oblíbenou sociální síť mladých?
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Tajemství úspěchu na Twitteru: Zdrojové kódy odhalily, jaké příspěvky jsou algoritmem zvýhodněny
Tajemství úspěchu na Twitteru: Zdrojové kódy odhalily, jaké příspěvky jsou algoritmem zvýhodněny