Alza píchla do vosího hnízda. Mironet.cz vyřídí reklamace Alza.cz a ostře kritizuje mimozemšťana

Alza.cz svou kampaní „Umíme to rychleji a pohodlněji“ píchla do vosího hnízda. Ačkoliv samotné Allegro zatím na útočnou kampaň české jedničky nereagovalo, ozval se nečekaně konkurenční Mironet. Podle něj je Alza.cz zbytečně sebevědomá a kvalita jejích služeb dlouhodobě klesá. Mironet mj. poukazuje na to, že Alza.cz kampaň neeticky okopírovala.

Alza ve své nové kampani „Umíme to rychleji a pohodlněji“ odkazuje na svůj interní průzkum, který nezveřejnila, a ve kterém údajně zákazníci tvrdí, že poskytuje lepší služby než CZC a Mall, na které svou kampaní útočí. Na internetu jsou však dostupné tisíce hodnocení zákazníků, které staví skutečnou kvalitu služeb Alza do trochu jiného světla.

Obrázek: Alza píchla do vosího hnízda. Mironet.cz vyřídí reklamace Alza.cz a ostře kritizuje mimozemšťana

Mironet se ohrazuje proti kampani Alza.cz. Alza prý zdaleka nepatří k firmám, jejichž zákazníci by byli v segmentu služeb e-shopů spokojenější. Foto: Redakce inSmart.cz

Ve společnosti Mironet nám není jasné, zda se vedení společnosti Alza alespoň někdy věnovalo hodnocení, které jí píší její zákazníci na servery, jako jsou heuréka.cz nebo mapy.cz, když následně zveřejnilo kampaň „Umíme to rychleji a pohodlněji“ namířenou proti CZC a Mallu,“ zmiňuje Mironet ve své tiskové zprávě.

Mironet přikládá také následující data a informace: Hodnocení kvality, které uvedli zákazníci o společnostech Alza, Mironet, CZC, Mall na serveru Heuréka za posledních 90 dnů. Údaje k 19. 9. 2023. Po kliknutí na odkaz zjistíte aktuální údaj

Mironet získal šestinásobný titul ankety „Shop roku“ v kategorii kvalita, kdy zákazníci celoročně hodnotí kvalitu jednotlivých eshopů poté, co u nich provedou nákup. Cena kvality se uděluje tomu e-shopu, který získal v průměru za rok hodnocení nejvyšší.

Hodnocení zákazníků lze nalézt také na Mapy.cz. Bohužel některé společnosti hodnocení zákazníků promazávají. Údaje k 19. 9. 2023. Po kliknutí na odkaz zjistíte aktuální údaj:

S pokorou a po dlouhém váhání se Mironet rozhodl představit svůj nový slogan „Mironet. Shop, který máte rádi“, který po udělení dalšího titulu Shop roku od roku 2023 používá ve svých kampaních.

Růst je možný i bez neetických kampaní

Společnost Mironet dlouhodobě veřejně nekomunikuje své hospodářské výsledky. Vyhýbá se chvástavým prohlášením v ekonomických magazínech, odmítá poskytování rozhovorů  a spíše se věnuje potřebám svých zákazníků. A také charitativní činnosti v projektu Počítače dětem, kdy do tématu rozvoje moderního a rovného vzdělávání dětí věnovala v roce 2022 přes polovinu svého zisku. Důvodem strategie, kdy na sebe dlouhodobě neupozorňovala, byla snaha nabízet zákazníkům výrazně nižší ceny. Jednalo se o strategii, kdy upevňovala v tichosti své postavení vůči svým větším konkurentům.

Strategie se jí vyplatila, kdy byla konkurenty přehlížena a vybudovala si silné postavení a získala výše uvedená hodnocení a pozitivní zkušenost u stále většího množství zákazníků, kteří k ní přecházeli od jejích větších konkurentů.

Přestože například Czechcrunch uvádí v tabulce 100 největších e-shopů v Česku Mironet až na 28. místě s obratem nad 500 milionů Kč, situace je jiná. V roce 2022, kdy klesal český e-commerce trh o 12 %, obrat shopu Mironet vzrostl o +20 % z 2,1 na 2,5 miliardy korun. V prvním pololetí 2023 český e-commerce trh znovu meziročně klesal 11 %, za stejné období obrat Mironetu narostl o +43 %.

Ambicí Mironetu je v roce 2024 se stát dvojkou na českém e-commerce trhu. Chce daného dosáhnout nízkými cenami, dodáváním zboží, které běžně není v ČR dostupné, nekompromisním dodržováním termínů při dodání zboží a špičkovým servisem.

Zároveň místo agresivních kampaní společnost Mironet dbá na etický způsob podnikání a obrací se tím na ty zákazníky, které takové jednání oceňují. Mironet je česká společnost, která v České republice také odvádí daně a neprovádí žádné mezinárodní optimalizace. Zároveň věnuje velkou část zisku na charitativní účely a podporu moderního vzdělávání dětí. Vrací tak důvěru v Mironet vloženou české společnosti zpět.

Kampaně Alzy zneužívají a vyprazdňují pojmy, které mají pro zákazníky hodnotu

Společnost Mironet se znepokojením sleduje nekorektní prvky jednání kyperské společnosti Alza, která ve svých kampaních neeticky využívá skutečné hodnoty, které mají pro zákazníky historický význam.

Aktuální kampaň Alza je vzorovým zneužitím pojmu a hodnoty, kterou na trhu roky budoval Mironet. Společnost Mironet opakovaně řešila reklamace po zkrachovalých konkurentech, například po zkrachovalých společnostech ProCA, Monima, Agen, a dalších. Službu, jakou nabízí nyní Alza, nabídl v minulosti Mironet, ale službu plnohodnotnou a zároveň ji vždy nabídl až poté, co taková společnost skutečně zkrachovala. Jednalo se o nabídku skutečné pomoci. Jednalo se o vyřešení reklamací, které zákazník neměl kde uplatnit. Taková služba řešení reklamací společnost Mironet stála nemalé prostředky. Na druhou stranu jí přinesla věrné zákazníky, kteří ocenili, že se za ně Mironet postavil v tíživé situaci.

Oproti tomu aktuální akci Alzy považuje Mironet za pouhý marketingový tah spojený se spoustou velkohubých a prázdných slov. Po podrobném prostudování podmínek navíc zákazník zjistí, že mu je ve skutečnosti nabízena služba jiná, než uvádí titulek. „Může tak nabýt dojmu, že se nejen jedná neetický pokus Alzy o zviditelnění se, ale Alza se navíc pokouší o, dle názoru Mironetu, nekorektní získávání osobních dat od vystrašených zákazníků, aby je následně zahltila obchodními nabídkami,“ zní v tiskové zprávě.

Na této marketingové akci Alzy je pro Mironet nejvíce nepřijatelné, že se jedná o vyprázdnění hodnoty a služby, kterou Mironet na trhu roky budoval. Má obavu, že až v budoucnu pokud dojde ke skutečnému krachu nějaké další společnosti a Mironet nabídne poctivé řešení reklamací, takový zákazník si přečte pouhý titulek a nabyde dojmu, že se jedná o další marketingovou kampaň další společnosti typu Alza.  Proto si podmínky služby nepřečte a zbytečně o možnost řešení své reklamace přijde.

Pokud Mironet uvádí, že se jedná o dlouhodobé a opakující se neetické jednání společnosti Alza, myslí tím například marketingové akce typu „Alza letní vánoce“. Taková kampaň je dle názoru Mironetu bezohledná. Cíl v létě navýšit prodeje Alza může být sice splněn, zároveň nenávratně poškozuje rodičům a jejich dětem hodnotu a romantiku skutečných Vánoc.

Mironet vyřídí reklamace Alzy, případně také CZC a Mallu 

Mironet na kroky Alza.cz reaguje a nabídne zákazníkům Alzy možnost vyzkoušet si lepší způsob reklamace i celý proces jednání se zákazníkem. Společnost Mironet v reakci na kampaň Alzy „Umíme to rychleji a pohodlněji“ spouští vlastní kampaň „Umíme to lépe“. V rámci ní nabídne vyřízení reklamací zákazníků konkurenční Alzy, a to za prakticky totožných podmínek, jaké nabídla Alza ve své reklamní kampani „Umíme to rychleji a pohodlněji“ směřované k CZC a Mallu.

Formulář „Umíme to lépe“ Mironet zveřejní do 30. 9. 2023 včetně bližších podmínek.

Mironet garantuje výhodnější podmínky, jaké jsou u kampaně Alza. To znamená, že zákazník, který nakupoval u Alzy od 30. 9. 2021 do 31. 12. 2023 si bude moci u Mironetu zaregistrovat od 1. 10. 2023 až do 1. 2. 2024 (delší období než bodu 1.4 kampaně Alza). Následně jej bude moci reklamovat kdykoliv v průběhu trvání zákonných práv z vadného plnění (obvykle 24 měsíců od převzetí zboží). Stejně jako Alza, Mironet upozorňuje, že se nejedná o zákonnou reklamaci, podmínky reklamace v rámci kampaně se proto liší od podmínek zákonné reklamace (obdoba bodu 1.4 kampaně Alza). Reklamovat zboží zakoupené u Alzy mohou pouze registrovaní zákazníci (zákazníci, kteří mají založený zákaznický účet u Mironetu). Reklamovat mohou jak zákazníci – spotřebitelé, tak podnikatelé. Zákazníkům, kteří si zákaznický účet založí nově a budou chtít uplatnit reklamaci od Alzy, může Mironet navíc poskytnout speciální odměnu; detaily o odměně se zákazník dozví e-mailem. (obdoba bodů 2.1 a 2.2 kampaně Alza)

Mironet převezme případně i reklamace po CZC a Mallu

Přestože Mironet považuje spekulace Alzy za neopodstatněné, pokud by se přeci jen naplnily a společnosti CZC a Mall by přestaly být schopny řešit reklamace svých zákazníků, Mironet by byl připraven se o jejich zákazníky postarat a nabídl by skutečné řešení reklamací způsobem, jakým danou službu provedl v minulosti u společností ProCA, Monima, Agen a dalších. Obnovil by dohody s distributory a obnovil by na svých stránkách formulář pro reklamaci od příslušné společnosti. Zákazníkům, u kterých se výrobek porouchá, by vyřešil jejich reklamace na základě předložení dodacího nebo záručního listu. Zákazníci by se nemuseli předem nikde registrovat a předávat své osobní údaje s tím, že jim bude poskytnuta mailem „speciální odměna“, zadávat předem veškeré nakoupené zboží do určitého data do systému Mironetu a další podobné úkony. Služba Mironetu by sloužila opět pouze jako pomoc lidem, kteří se dostali do nesnází.

Obsáhlá tisková zpráva společnosti Mironet se do Alzy opírá a poměrně tvrdě jednání konkurenta kritizuje. Očekáváme, že reakce Alzy na sebe nenechá dlouho čekat.

Zdroj: TZ Mironet

Odebírat
Upozornit na
guest
35 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
A. B.

Je dobře, že se Mironet staví za zájmy zákazníků. A neřeší jenom zisk zisk zisk… to je trochu krátkozraké. Proč se Alza chlubí něčím, co nedokáže splnit? Když sama vidím jejich hodnocení, které je veřejně dostupné. Osobní zkušenost z Alzy, jak slibovali na Vánoce dodání zboží a já objednala 14… Číst více »

Pepek

nakupuju pouze v Alze, a nemam sebemensi vytky. Jsem od Kolina a vetsina veci je zde druhy den. Reklamace a vraceni zbozi na jednicku.

Budík

Tak Ti za ten vřískot Alzáka moc děkuju!!!!!!

Rmn

Já mám teda s reklamaci opakovaně negativní zkušenost. Dřív když jsem u alzy reklamoval a bylo jasné, že je to výměna kus za kus, tak se to vyřídilo ihned na místě. Posledni dva roky je praxe taková, že i u jasných případů se čeka přesně den od vypršení zákoné lhůty… Číst více »

Kamil

Každý řeší zisk 🤣

Martin Kráčalík

Mironet se zachoval odvážně a správně. Drzost Alzy překračuje všechny meze. Kvalita služeb Alza podle hodnocení zákazníků je za posledních 90 dní na Heurece horší než u CZC a mají tu drzost říkat, že pomohou zákazníkům CZC s jejich servisem. Kyperská společnost Alza z daňového ráje tuneluje českou společnost a… Číst více »

Robin

Co to meles za hovna? Tuneluje ceskou spolecnost? Alza tady plati obrovske dane a o vlastnictvi na Kypru nevis nic a delas chytrolina.

Martin S.

🙂 Pokud někdo ale o danění něco ví, tak ví, že Kyperský vlastník je skutečně daňová optimalizace. Neznamená to, že Alza neodvádí daně, ale třeba daň z vyplacených dividend pro vlastníky neskončí v české státní podkladně a daň bude na Kypru nulová.

forFun
Bartoloměj

spíš ty nevíš, kdo Alzu vlastní, že zde meleš tyto bláboly: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=701502&typ=PLATNY a ano Alza platí daně u nás, ale jistě „optimalizované“ a zisk nezůstává v ČR…..

Kamil

Co to meleš 🤣

Pavel K

Za mne palec nahoru pro Mironet. Nakupuji u nich a maximální spokojenost

Jan Vostřel

V Mironetu jsem zakoupil stojan na herní volant který jsem převzal ve výdeji zboží a následně jsem zjistil při odchodu ve dveří, že se jedná o jinou barvu než kterou jsem objednal a při upozornění, že vydal něco jiného mě pracovník výdeje poslal vedle na reklamační oddělení kde si to… Číst více »

Keš

Přesně tak 2 nákupy u Mironetu MB a myš, 2 reklamace, MB za 9 litrů odmítli řešit – jejich překupování z EU bez záruk je otřes, vyřešil až výrobce ASUS jej bez problémů vyřešil a funguje, přitom Mironet jen výmluvy a 60 dní v trapu, myš za 2 litry po… Číst více »

Ventero

Tobě za to snad museli zaplatit – všichni, co znám mají přesně opačnou zkušenost a jsou toho plná HW a SW fóra, jak je to s tím malým zeleným zm..em. Osobně mám i s Mironetem jednu ne moc dobrou zkušenost, ale v celkovém součtu je to prostě top v ČR… Číst více »

Ventero

A jejich systém placení za převzetí čehokoliv a kdekoliv a požadavek zaplacení dalších 39,- za složitě vyhádanou výměnu reklamovaného zboží přímo na pobočce (Brno) se dá klidně nazvat výpalným.

Ventero

Ano někteří pracovníci jsou dementi – v Mironetu, v Tescu, u Policie, všude …

Pavel Růžiřka

Alza byla dobrá v době, kdy to byl ještě Alzasoft. Po přejmenování, přestěhování přes ulici, znatelném zvýšení cen a tragickém řešení reklamací jsem si našel zase malého a snaživého dodavatele. Alzu používám opravdu jen v nejvyšší nouzi. Letos to byla jedna položka po pěti letech. A víte co? Pozemšťan je… Číst více »

Vojvod

Alza hnusná uřvané reklamy a ceny zboží .dolar za 100.- nekupuji NIC.

Vojtěch

Mironet s jejich prodejem věcí EU distribuce to je fakt zázrak, kterému se s radostí vyhnu

Ventero

Tak třeba u Sony je to výhoda – hlavně u Xperia – lepší poslat (nebo zajet, dle vzdálenosti) do Německa či Rakouska, než to posílat do toho typicky typicky česky šmejdský místní pobočky Arvata .. Nicméně u mobilů, TV a monitorů (kvůli rozdílné kvalitě displejů) se doptávám pro jakou část… Číst více »

Kamil

Tak ono, recenzi málokdy napíše spokojený zákazník. A včera mi přišel email, že se spolčují d Mall. Upřímně Mall má u mě 100% úspěšnost při podelani objednávky. Z pěti nedodali jedinou 🤣.Alza za mě top 👍

TOM

Reklamace Acer tabletu u ALZY: sotva pul roku stary tablet se prestal nabijet. V alze na reklamacnim prijimaci technik pise do predavaciho protokolu tablet bez mechanickeho poskozeni nenabiji se… z Acer autorizovaneho servisu mi po 10 dnech prijde zprava ze reklamace neuznana z duvodu vadny USB konektor nutno vymenit zakladni… Číst více »

Alzák

Alza – tam ještě někdo něco kupuje???

Ondrej Kopecký

Alza je za mě nejlepsi 🙂 Do pulnoci objednam , rano v alzaboxu mam. To neumi NIKDO jiny (pokud ano, rad prejdu ke konkurenci). Nehlede na to, ze v Brne maji vzdy skladem co potrebuju (maji 3 pobocky). To taky NIKDO jiny nema. Kdyz si neco objednam, nehodlam cekat. Mam… Číst více »

Josef

Alza je pro mě jednička. Není s ničím problém a vše vyřeší. Nehledě k tomu, že večer objednám a ráno mám v Alza boxu.

Roman Beneš

Za mne tedy: Každá reklamace v Alze byl větší či menší horor. Nikdy to nebylo bez problémů a zcela v souladu s pravidly stanovenými zákonem. Takže moc tuhle reklamní kampaň nechápu. Měli by se v Alze starat hlavně o své reklamace.

Trdlo

Alza nikdy, už z principu za toho uřvanýho hnusáka,

Karel

Zelený hlen Alzák je ten nejodpornější hybrid v reklamě.

Hall900

Asi před dvěma měsíci jsem v Alze reklamoval myš. Byl jsem naivní. Zmizela. Neštěstí šlo jenom o myš. Minule jsem čekal na výdeji 40. min . Ptal jsem se jestli je vše v pořádku. Bylo mi řečeno že mám prostě čekat. Když byla konečně na výdeji už jsem byl pěkně… Číst více »

Obrázek: Viry se maskují jako populární mobilní hry. Cílem jsou bankovní účty uživatelů Androidu
Viry se maskují jako populární mobilní hry. Cílem jsou bankovní účty uživatelů Androidu
Obrázek: Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Smartphone jako konzole? Ukážeme vám, jak využít POCO F6 Pro na maximum
Obrázek: Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Už žádné sankce: OPPO a Ericsson uzavřely globální dohodu o spolupráci v oblasti 5G technologií
Obrázek: Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Sony A1: Fotoaparát, který vyfotil kulku u hlavy Donalda Trumpa
Obrázek: Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Mýtus o dedikovaných IP adresách v e-mail marketingu: Opravdu zlepšují doručitelnost?
Obrázek: Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Přijdou silné bouřky, nebo slabé přeháňky? Přesná aplikace vám to pomůže zjistit
Obrázek: Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Znásobte své finance s AI, nabádají podvodníci Čechy na Facebooku. Jak je nahlásit a ochránit ostatní?
Obrázek: Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?
Česko zasáhnou velmi silné bouřky: Jak ochránit elektroniku a spotřebiče před zničením bleskem?