Alza.cz provokuje: Můžete u ní reklamovat problémové zboží z CZC a Mall.cz

Mall.cz zrušil začátkem roku své kamenné pobočky a jeho přechod pod polské Allegro zatím vypadá spíše jako rozklad značky v přímém přenosu. Toho využívá Alza, která se rozhodla zaútočit svými marketingovými kampaněmi přímo proti Allegru. Nově bude v Alza.cz možné reklamovat zboží od konkurence. Jak je to možné?

Nová marketingová akce Alza.cz má za cíl přilákat zákazníky konkurenčních obchodů. Alza.cz spouští od 18. září 2023 do konce roku marketingovou kampaň s názvem „Umíme to rychleji a pohodlněji„, jejímž cílem je porovnat kvalitu zákaznických služeb Alzy a konkurenčních e-shopů Mall.cz a CZC.cz.

Alza svou kampaní píchla do vosího hnízda. Mironet.cz vyřídí reklamace Alza.cz a ostře kritizuje drzý marketing mimozemšťana.

Obrázek: Alza.cz provokuje: Můžete u ní reklamovat problémové zboží z CZC a Mall.cz

Mall.cz je už spíše katalogem směřujícím na Allegro.cz. Nefungují mu sociální sítě a celkově se přechod příliš nedaří. Foto: Redakce inSmart.cz

„Dlouhodobě investujeme do reklamačního procesu. Zákazník Alzy například může reklamované zboží vrátit přes jeden z našich více než 1 500 AlzaBoxů nebo využít naše pobočky. AlzaBoxy jsou navíc přístupné nonstop a pobočky jsou otevřené 7 dní v týdnu. Nejen díky této unikátní fyzické infrastruktuře jsme při vyřizování reklamací rychlejší a tím pádem u nás zákazníci mají lepší zkušenost s reklamacemi. Teď se o tom mohou přesvědčit i zákazníci Mall.cz či CZC.cz. Z dat totiž vidíme, že většina zákazníků, co někdy nakoupila na těchto dvou e-shopech, nakupuje také na Alze, jsou to tedy i naši zákazníci,” říká místopředseda představenstva Petr Bena a dodává: „V neposlední řadě samo Allegro, které vlastní Mall.cz a CZC.cz, je velmi neurčité ohledně budoucnosti těchto dvou zmíněných e-shopů. Chceme tak dát lidem jistotu pro případ závady zboží. Stačí zaregistrovat zakoupené zboží z Mall.cz nebo CZC.cz v aplikaci Alzy a v případě, že se objeví vada, se o reklamaci postaráme.”

Chcete si usnadnit reklamaci z Mallu a CZC? Přineste zboží Alze

V rámci kampaně mohou registrovaní uživatelé Alzy zdarma reklamovat zboží, které zakoupili v období od 18. září 2021 do 30. září 2023 právě u Mall.cz nebo CZC.cz. Stačí nahrát doklad o koupi v mobilní aplikaci Alza a popsat vadu. Alza pak posoudí reklamaci a rozhodne o jejím vyřízení – buď opravou, výměnou za obdobný produkt nebo poskytnutím poukazu na nákup zboží v Alza.cz v hodnotě původní kupní ceny. Jednou z podmínek např. je, aby šlo o zboží, které Alza.cz nabízí ve své nabídce.

Obrázek: Alza.cz provokuje: Můžete u ní reklamovat problémové zboží z CZC a Mall.cz

Alza.cz je s novou kampaní na hraně. Foto: Se souhlasem Alza.cz

Alza v podmínkách akce výslovně upozorňuje, že nejde o standardní zákonnou reklamaci. Zákazník proto musí počítat s určitými riziky, jako je zkrácení záruční doby (v průběhu reklamace u Alza.cz se neprodlužuje doba k uplatnění zákonných práv z vadného plnění). Celé podmínky najdete na stránce kampaně Umíme to rychleji.

Zboží od konkurence přinesete do AlzaBoxu

„V případě potřeby je pak možné založit reklamaci online, a to pohodlně přes aplikaci Alzy nebo na webu Alza.cz v sekci „Moje Alza“. Reklamované zboží poté stačí vložit do našeho AlzaBoxu, přinést na kteroukoli naši pobočku nebo odeslat poštou. Pokud zboží zákazník pošle k reklamaci poštou, je důležité přiložit průvodní dopis, ve kterém popíše závadu a uvede kontaktní údaje spolu s číslem vytvořené reklamace,” vysvětluje mluvčí Alzy Eliška Čeřovská a doplňuje: „Zákazníci, kteří tak zakoupili nebo do konce září ještě pořídí zboží na Mall.cz či CZC.cz a registrují jej na našich webových stránkách, mají možnost využít rychlého a jednoduchého reklamačního procesu Alzy.”

Podle informací inSmart.cz bude Alza.cz v cílení kampaní na zákazníky Mall.cz a CZC.cz pokračovat i v budoucích kampaních. Je otázkou, jak Allegro zareaguje a zda nepožene Alzu za probíhající kampaň před soud.

Zdroj: TZ Alza.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentářů
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Fr_von_Dr

Když alza rozešle servisům, že mají povinnost jejich zboží s nápisem URGENT opravovat přednostně (bez ohledu na ostatní zákzníky!!!) nebo že si najdou jiný servis, tak to se jim pak „honí triko“! Arogantnější obchodník snad není…

Milan Mráz

Moje zkušenost s reklamačním oddelením Mall.cz je tragická – zakoupil jsem značkovou nafukovací karimatku téměř za 5 tisíc a hned při prvním použití se vyfukovala. Byla v ní mikroskopická trhlina, u které si jsem si jistý, že tam musela být již z výroby. Ani po několika návštěvách, e-mailech a telefonátech… Číst více »

Pavel U

Měl jste být tvrdší. V prvním půlroce leží důkazní břemeno za vadu na obchodníkovi. Od čeho máme např. ČOI …

Kamenik

ted už je to do 12 měsíců pak je to ale horší

miguel

Mall a CZC jsou tragicke firmy. Hlavně co se tyka reklamaci. Myslim, ze nikomu nebudou schazet. A Allegro? Myslim, ze kazdy kdo se podival na jejich stranky, tak se tam vzivote nevrati.

Kamenik

nakupoval jsem u Czc i na mall a nikdy jsem neměl problém když jsem bohužel musel reklamovat ale to co se teď stalo nemá obdoby musel jsem bohužel využít nabídky Alzy dnes a to slavné alegro nebo co to je si strčte někam něco tak ubožáckého a arogantního jsem nezažil… Číst více »

A. Br.

Alza to okopírovala i s chlupama… Pokud vím, tak tohle kdysi udělal Mironet. Převzal zákoše od zkrachovalých prodejců. Alza to trochu pozdvihla, ta se pustila do „ještě“ nezkrachovalých… 😀

Obrázek: Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Je titan opravdu lepší než ocel? První testy odolnosti iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max přinesly zklamání
Obrázek: Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Znalec technologií i řešitel problémů. IT architekt přenáší technologické know-how do byznysového světa
Obrázek: Američtí piloti budou vyzbrojeni tryskovými drony s vlastními střelami
Američtí piloti budou vyzbrojeni tryskovými drony s vlastními střelami
Obrázek: USB-C v Apple iPhone 15: Vše, co potřebujete vědět o „novém“ konektoru
USB-C v Apple iPhone 15: Vše, co potřebujete vědět o „novém“ konektoru
Obrázek: O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
O záběry zlodějů a nehod nepřijdete: Vybíráme úložiště pro Tesla Sentry Mode
Obrázek: Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Hledání práce na internetu: Jak najít dobrou práci
Obrázek: Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Jak správně vybrat powerbanku: Co vám v obchodě neřeknou?
Obrázek: PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden
PlayStation 5 čeká obří aktualizace. Přidá Dolby Atmos a možnost používat dva ovladače jako jeden