Musk představil novou ředitelku Twitteru. Pocítí změnu ve vedení i uživatelé?

Již poměrně dlouho se hovořilo o tom, že Elon Musk za sebe hledá nástupce na své ředitelské křeslo ve společnosti Twitter. Nyní se zdá, že jej – resp. ji – konečně našel. Do vedení firmy se postaví Linda Yaccarino.

Poslední měsíce se v rámci sociální sítě Twitter nesly v poměrně neklidném duchu. Po převzetí společnosti multimiliardářem Elonem Muskem došlo k výrazným změnám nejen v personálním obsazení, ale také na samotné platformě. Musk si pak pravděpodobně postupem času uvědomil, že se Twitter nedal tak úplně správným směrem, a podle neoficiálních zdrojů již od konce roku 2022 za sebe hledal ve vedení firmy náhradu. Ačkoliv pak filantrop tato tvrzení později sám vyvrátil, před několika dny se ukázalo, že na nich přece jen nejspíš bylo něco pravdy. Twitter totiž po téměř 6 měsících mění své vedení.

Obrázek: Musk představil novou ředitelku Twitteru. Pocítí změnu ve vedení i uživatelé?

Společnost Twitter mění po zhruba šesti měsících svého ředitele. Zdroj: Unsplash

Zkušená manažerka hodlá vrátit Twitteru zašlou slávu

Změnu Musk předestřel již ve čtvrtek 11. května, kdy na svůj Twitter napsal, že najal nového výkonného ředitele. O den později, v pátek 12. května, pak oznámil, že se novou manažerkou společnosti stane americká mediální manažerka Linda Yaccarino. Ta doposud zastávala pozici vedoucí reklamního oddělení v americké společnosti NBCUniversal (NBCU). Zprávu o přestupu Yaccarino do Twitteru pak tentýž den potvrdila také NBCU.

Podle Muska by se nová výkonná ředitelka společnosti měla zaměřit především na obchodní stránku platformy. On sám pak bude ve správě Twitteru disponovat i nadále, přesune se však do oddělení vývoje nových technologií a produktového designu.

Obrázek: Musk představil novou ředitelku Twitteru. Pocítí změnu ve vedení i uživatelé?

Elona Muska ve vedení Twitteru vystřídá Linda Yaccarino. Zdroj: Se souhlasem NBCU

Yaccarino by se měla vedení Twitteru oficiálně ujmout přibližně za 6 týdnů, tedy na přelomu června a července. Jak sama tvrdí, její snahou je přinést společnosti zářnější budoucnost, než která jí byla předpovídána doposud. Platforma by tak mohla projít poměrně značnou proměnou z její stávající formy. Možná se tak dočkáme návratu původního Twitteru tak, jak fungoval ještě přes odkoupením Elonem Muskem.

Příprava na aplikaci X?

Žádná další konkrétnější rozhodnutí či prohlášení od pátečního oznámení zatím nepadla. Přesto však stojí za zmínku také skutečnost, že Musk ve svém původním tweetu nevztahoval pozici výkonného ředitele pouze na Twitter, ale také na tajemné X. Toto písmeno se na jeho profilu objevilo zhruba před měsícem a vyvolalo celou řadu otázek, ačkoliv odkazy na X lze dohledat ještě ze srpna minulého roku. Později se ukázalo, že i samotný Twitter se stal součástí nově vznikajícího konceptu X Corp. Co to vše znamená?

Elon Musk dokazuje, že je především velkým vizionářem, o čemž svědčí také jeho plány ohledně této tajemné společnosti X. Postupně se totiž odhaluje, že by mělo jít o aplikaci, která by měla dokázat prakticky všechno – v původních anglických zdrojích je často označována pojmem everything app. Sám Musk pak naznačil, že hodlá vyvinout aplikaci, která bude světu velmi užitečná, a že již má sám poměrně konkrétní představy o tom, jak by měla vypadat.

Obrázek: Musk představil novou ředitelku Twitteru. Pocítí změnu ve vedení i uživatelé?

Dalším Muskovým projektem, na kterém se pravděpodobně bude podílet i Yaccarino, je vývoj univerzální aplikace s označením X. Zdroj: Unsplash

Znamená tedy oznámení nové ředitelky Twitteru i projektu X, že se o této univerzální aplikaci brzy dozvíme víc? To zatím není jasné. Jisté ovšem je, že se s příchodem Lindy Yaccarino do vedení těchto firem kolečka Muskova ambiciózního plánování dala opět do pohybu.

Zdroje: 1, 2, 3, 4

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: GPU vs. CPU: O kolik vám akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s RTX 4070
GPU vs. CPU: O kolik vám akcelerace AI na GPU urychlí práci ve Photoshopu? Změřili jsme rozdíl s RTX 4070
Obrázek: 18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
18 karátů, EKG a cena ojetého auta. Huawei na MWC 2024 ukázal své nejlepší hodinky a notebooky
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Z 0 na 100 pod 1 sekundu! Tesla Roadster vznikne ve spolupráci se SpaceX a už skoro ani není automobilem
Z 0 na 100 pod 1 sekundu! Tesla Roadster vznikne ve spolupráci se SpaceX a už skoro ani není automobilem
Obrázek: Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Jak koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Obrázek: Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Jak rychle nabijete chytrý telefon? Nabíjení Redmi Note 13 Pro+ je rychlejší než vaše ranní káva
Obrázek: Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Občanka v mobilu od A do Z: Jak nainstalovat a zprovoznit eDoklady?
Obrázek: 5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu
5 způsobů, jak zjistit zapomenuté heslo K WiFi. Snadno v PC i na mobilu