Chytré brýle trochu jinak: Moverio jsou jako skrytý monitor, nahradí i 3metrovou TV

Po 10 letech vývoje uvádí Epson na trh další generaci chytrých AR brýlí Moverio. Čtvrtá generace brýlí s binokulární a průsvitnou obrazovkou s rozšířenou realitou Si-OLED zahrnuje chytré brýle BT-40 a BT-40S, které uživatelům nabízí řadu nových funkcí, včetně širšího zorného pole, vyššího rozlišení a upraveného designu pro lepší nošení. Novinka chce zamířit do kin i pro pracující na cestách.

Nasadíte si brýle, otevřete notebook a jako byste před sebou měli dvojici obrazovek. Brýle se totiž dokáží prostřednictvím USB-C portu připojit k zařízení (PC, mobilní telefon) a chovat se jako další obrazovka. Pocit je prakticky stejný, jako kdybyste před sebou měli druhý monitor, avšak se zásadním rozdílem – obsah vidíte jen vy.

Obrázek: Chytré brýle trochu jinak: Moverio jsou jako skrytý monitor, nahradí i 3metrovou TV

Na rozdíl od většiny AR brýlí míří Moverio od Epsonu nejen do segmentu zábavy, ale uplatnění chce nalézt i při práci. Co umí?

Neviditelný displej pro práci i zábavu na cestách

Brýle Moverio BT-40 lze prostřednictvím rozhraní USB-C připojit k široké škále kompatibilních zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety a notebooky. Lze je využít jako sekundární nebo rozšířený displej, podobný externímu monitoru nebo projektoru pro osobní použití. Displej s vysokým rozlišením nabízí ostřejší barvy a dokáže zrcadlit obsah z připojených zařízení. Novinka má výhodu velkého displeje s rozlišením Full HD 1080p (1920 x 1080) a vysokým kontrastním poměrem 500 000 : 1, díky čemuž se nevyužívaný prostor displeje jeví jako skutečně průhledný. Obsah na displeji vidí pouze nositel brýlí a jsou tedy ideální pro uživatele mimo kancelář či ve veřejných prostorách, kde ochrana soukromí hraje důležitou roli.

Obrázek: Chytré brýle trochu jinak: Moverio jsou jako skrytý monitor, nahradí i 3metrovou TV

V jiných situacích, např. na cestách a v letadle nahradí obývací pokoj. Pocit ze sledování obrazovky totiž při sledování filmů odpovídá sledování 120″ televizoru ze vzdálenosti 5 metrů. Uživatelé se mohou těšit na lepší komfort díky novým funkcím pro snadnější nošení. Díky nim brýle sedí široké škále uživatelů a lze je nosit i přes dioptrické brýle. Brýle se dodávají s polštářky na nos, které uživatelům umožní pohodlnější nošení a jejich tvar lze upravit tak, aby sedly každému. Využití by mohli nalézt i u uživatelů, kteří potřebují pracovat na cestách a prohlížet důvěrné dokumenty i ve veřejných prostorách.

V posledních dvou letech se tato technologie skutečně rozvinula a zaznamenali jsme výrazný nárůst reálného a praktického využití brýlí Moverio. Pandemie koronaviru urychlila využívání technologií a komunikaci na dálku s cílem dosáhnout lepší provozní výkonnost a omezit náklady a uhlíkovou stopu. Naše nejnovější produkty – brýle BT-40S a BT-40 – umožní, že bude uživatelům možné představit ještě více aplikací. Budou totiž moci využívat vylepšených funkcí, jako je širší zorné pole, lepší konektivita, rozlišení a kontrast,“ zmínil Michal Holovský, Account Manager Professional Displays ve společnosti Epson Europe CZ & SK.

Obrázek: Chytré brýle trochu jinak: Moverio jsou jako skrytý monitor, nahradí i 3metrovou TV

Chytré brýle v křesle u zubaře? AR brýle najdou řadu využití

Nové chytré brýle Moverio BT-40S nabízejí možnost připojení inteligentní řídicí jednotky s operačním systémem Android pro individuální integrací softwaru. Řídicí jednotka Moverio je kompatibilní s Google Play a přizpůsobena pro celou řadu komerčních aplikací. Brýle disponují integrovanou dotykovou obrazovku, individuálně přizpůsobeným uživatelským rozhraním, rozšiřitelnou pamětí až 2 TB a stupněm krytí IPx2 pro lepší odolnost.

Obrázek: Chytré brýle trochu jinak: Moverio jsou jako skrytý monitor, nahradí i 3metrovou TV

Pokud máte problém s titulky, mohly by pro vás být AR brýle s pro rozšířenou realitu ideálním řešením.

Kde najdou AR brýle uplatnění? Epson má s technologií velké plány:

  • v muzeích, zábavních parcích, historických památkách a dalších návštěvnických atrakcích. Tyto průsvitné chytré brýle totiž nabízejí lepší zážitek, aniž byste museli používat technologii rozšířené reality nebo detekci pomocí vestavěné kamery;
  • v divadlech a kinech, která chtějí rozšířit služby a přístupnost díky pokročilejším řešením titulků pomocí většího vizuálního displeje a lepšího pohodlí pro uživatele;
  • v zubních ordinacích a střediscích, která si přejí těžit z pokročilejších řešení pro skenování chrupu a která chtějí poskytnout zajímavou projekci pro své pacienty.

Řídicí jednotka brýlí zahrnuje vestavěné připojení Wi-Fi, Bluetooth, GPS, kompas, akcelerometr, gyroskop, kameru, blesk, mikrofon a zvukový konektor. Obsahuje také vysoce výkonnou dobíjecí baterii zajišťující až 5 hodin přehrávání videa. Model Moverio BT-40S pomůže zejména nezávislým dodavatelům při vývoji a vylepšování nových a stávajících aplikací v řadě využití, jako je zážitková projekce pro návštěvníky, titulky či zmíněné využití ve stomatologii.

Moverio BT-40 již míří do prodeje za cenu kolem 16 – 20 000 Kč, na model BT-40S si zájemci počkají do února 2020. Bude zajímavé sledovat, zda se technologie v dohledné době prosadí v kinech a dalších místech na českém trhu.

Obrázek: Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Recenze chytrých hodinek Huawei Watch Fit 3: Styl, funkce a výdrž za skvělou cenu
Obrázek: Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Konec legendy: Komunikátor ICQ po 27 letech definitivně končí
Obrázek: Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Čipy v pucích na hokejovém mistrovství: Co konkrétně sledují a jak fungují?
Obrázek: Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Historický večer pro český internet: Vítězný zápas Česka s USA vygeneroval rekordní přenos dat
Obrázek: Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Explozí na třídicích linkách přibývá. Kam vyhazovat elektronické hračky a jak je třídit?
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu