Nejlepší bezplatný software pro úpravu videí v roce 2022

Hledáte nejlepší bezplatný software pro úpravu videí? Pokud videa upravujete jen příležitostně nebo pokud chcete upravit videa pro své osobní použití na sociálních sítích, je pravděpodobné, že nebudete chtít používat placený profesionální software. Naštěstí v dnešní době existuje obrovské množství bezplatných programů pro úpravu videa. My jsme se podívali na několik z nich, abychom vám mohli říci, které stojí za to.

Bezplatný software pro úpravu videa může být užitečný především tehdy, pokud potřebujete provádět pouze jednoduché úpravy nebo pokud videa neupravujete dlouhodobě. Níže uvedený seznam jsme sestavili na základě našich vlastních zkušeností. Každý produkt jsme vyzkoušeli během několika hodin úprav našich vlastních projektů, abychom zkontrolovali, jak si stojí z hlediska praktičnosti jejich rozhraní, možností úprav, prolínání a přechodových funkcí a obrazových a zvukových efektů.

DaVinci Resolve

Nejlepším softwarem pro úpravu videa, který je momentálně k dispozici, je DaVinci Resolve – nezaměňujte s Davinci Resolve Studio, což je placená verze stejného programu. Za softwarem stojí společnost Blackmagic Design, která také vyrábí oblíbenou rodinu profesionálních videokamer určených pro filmaře. DaVinci Resolve je sám o sobě výkonným nástrojem nabitým funkcemi a v současnosti pravděpodobně i nejlepší bezplatnou možností.

V jádru se jedná o snadno použitelný software pro úpravy, který je snadno pochopitelný pro každého, kdo již podobný software používal. Rozhraní se skládá z části pro média, časové osy a výběru efektů. Vše je intuitivní a přehledné.

DaVinci Resolve patří ke špičce na trhu – ano, dokonce i mezi placenými programy pro úpravu videa. Při testování jsme zjistili, že jeho možnosti jsou bezkonkurenční a dává vám možnost plně ovládat výslednou podobu vašeho videa. Software má také fantastickou chytrou stabilizaci videa pro případ, že máte roztřesený záběr, stejně jako vestavěné mixování zvuku, VFX a režimy pro vytváření titulků. 

DaVinci Resolve je bezplatný software pro úpravu videa, který se ve všech směrech nejvíce blíží placenému softwaru. To znamená, že pokud potřebujete snadno použitelný program pro rychlé úpravy, může být ve skutečnosti až příliš komplexní.

DaVinci Resolve zkrátka není maličká aplikace jako například Betano aplikace, ve které se můžete dozvědět novinky ze sázkařského prostředí a navíc obdržet tučné bonusy.

Hitfilm Express

Pracujete na různých projektech a potřebujete flexibilní aplikaci, která si poradí prakticky se vším? Pak by vás mohl zaujmout Hitfilm Express, což je jakýsi švýcarský armádní nůž v oblasti bezplatného softwaru pro úpravu videa.

V aplikaci můžete produkovat celovečerní filmy nebo hudební videa s 3D efekty. Je také oblíbený mezi YouTubery a pro vytváření videí na YouTube (nabízí zde i přímé nahrávání). Ve skutečnosti má spoustu funkcí, které byste očekávali pouze u drahého placeného softwaru, jako je Adobe Premiere Pro, včetně podpory 4K videa, 360stupňových videí a stovek speciálních efektů.

Obrázek: Nejlepší bezplatný software pro úpravu videí v roce 2022

Foto: Se souhlasem FXhome

Jediný potenciální problém, který jsme při testování identifikovali, je to, že zatěžuje systémové prostředky počítače, takže nebude dobře fungovat na levných noteboocích a počítačích. To ale platí o naprosté většině aplikací pro střih videa. 

iMovie

Ačkoli iMovie není nejvíce funkcemi nabitý bezplatný software pro úpravu videa, existují důvody, proč by pro vás mohl být ve skutečnosti lepší než některé zmíněné alternativy. Program je zdarma ke stažení pro majitele Apple zařízení a na Macu je již předinstalovaný.

iMovie můžete používat na počítačích Mac, tabletech iPad a smartphonech iPhone, což vám umožní snadno nahrávat záběry na jednom a upravovat je na jiném zařízení. Jde o velmi jednoduchý software, ale na základě našich zkušeností soudíme, že je to skvělá volba pro lidi, kteří chtějí dát rychle dohromady jednoduchý projekt.

Obrázek: Nejlepší bezplatný software pro úpravu videí v roce 2022

iMovie je ideální pro jednoduché projekty. Foto: Apple

Apple iMovie neustále aktualizuje a vylepšuje. Za zmínku také stojí, že pokud máte MacBook Pro s Touch Barem, dokáže jej iMovie perfektně využít. Kromě toho dokáže upravovat videa ve 4K, přidávat titulky, pozadí a zvuk. Samozřejmě můžete své výtvory snadno synchronizovat na iCloud, díky čemuž máte neustále k dispozici zálohu svého projektu a můžete jej přenášet mezi zařízeními. 

Obrázek: Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Co se starými kryty na mobil? Česká značka FIXED dokáže, co jiní ne a vyrábí z nich nové
Obrázek: AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
AI ve vašem počítači. Co představí Microsoft na akci Microsoft Build 2024?
Obrázek: Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Reklama na nový iPad pobouřila: Apple drtil hudbu i umění, Samsung chytře zareagoval
Obrázek: Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Kvalitní alternativa k Apple Watch SE? Huawei Watch Fit 3 jsou levnější, s delší výdrží a větším displejem
Obrázek: Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Tuhle chybu dělá většina z nás: Datum narození jako heslo nepoužívejte
Obrázek: Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Allegro Smart! Week poprvé v Česku: Ušetřit můžete tisíce, vybrali jsme pro vás nejzajímavější produkty
Obrázek: Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Kde sledovat mistrovství světa v hokeji? Online v prohlížeči, na mobilu i v PC bez internetu
Obrázek: Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?
Jak spustit retro hry na počítači s Windows 11?