Připadají vám chytré hodinky nepraktické? Právě pro vás jsou na trhu chytré prsteny

Hodinky už dávno neslouží pouze ke sledování času. Dnes už můžeme hovořit o chytrých sledovacích wellness zařízeních jako vystřižených z filmu Jamese Bonda. Někdo však chytré hodinky na zápěstí nosí nerad kvůli subjektivnímu pocitu nepraktičnosti. Pro takové z vás jsou na trhu chytré prsteny.

Jak spojit užitečnost, minimalismus a eleganci do jednoho balení? Tohle umění demonstrují v poslední době populární chytré prstýnky. Ty nejlepší z nich přitom funkcemi připomínají právě chytré hodinky.

Nabízejí komplexní sadu funkcí pro sledování zdraví a spánku a jejich výhodou je hlavně praktičnost, například při sportovních aktivitách a při spánku. Některé z těchto „technologických šperků“ mají dokonce možnost bezkontaktních plateb a funkci virtuální vizitky.

Nejlepší chytrý prsten?

Co se prodejů týče, jedničkou na trhu je Oura Ring 3. generace, chytrý a vodotěsný prsten vyrobený z lehkého titanu. Jedná se o prémiové zařízení, které měří aktivitu uživatele, jeho spánek a biometrické údaje.

Shrnutí pak uživatel vidí ve formě skóre a detailních grafů a doporučení. Výhodou prstenu je dlouhá výdrž. Baterie vydrží provoz mezi čtyřmi až sedmi dny. Prsten se plně nabije za 20 až 80 minut.

Obrázek: Připadají vám chytré hodinky nepraktické? Právě pro vás jsou na trhu chytré prsteny

Oura Ring 3. generace je jedničkou na trhu s chytrými prsteny. Zdroj: Se svolením Oura

Oura Ring 3. generace je kompatibilní s iOS a Androidem a je plně integrován s aplikací Apple Zdraví. Pro zobrazení kompletních údajů je ale nutné měsíční předplatné. Pokud ale předplatné máte, těšit se můžete na řadu dalších výhod.

Mezi ně patří hloubková analýza spánku a sledování trendů vaší tělesné teploty. Tato funkce může odhalit i raná stádia nemocí. Ceny Oura Ring 3. generace začínají na 314 eurech (7 500 korun), nejedná se tedy o levnou záležitost.

Vážnou konkurencí pro Ouru je prsten Ultrahuman Ring AIR, který nabízí stejné funkce jako Oura s tím rozdílem, že detailní statistiky získáte i bez nutnosti platit měsíční předplatné. Až se výrobci povede vyladit aplikaci, bude mít Oura vážný problém. Prsten je mj. také levnější než Oura.

Další chytré prsteny

Zajímavou alternativou pro vás může být například Circular Ring. Prsten je v podstatě stejný jako výše zmíněný Oura Ring, nabízí však horší výdrž (maximálně čtyři dny) a začíná na nižší ceně 284 EUR(6 800 korun).

Obrázek: Připadají vám chytré hodinky nepraktické? Právě pro vás jsou na trhu chytré prsteny

Go2sleep je chytrý prsten určený k měření spánku. Zdroje: Se svolením Sleepon

Go2sleep je pro změnu prsten určený výhradně na spaní. Během noci měří váš spánek, kyslík v krvi a srdeční aktivitu. Dokáže vás také probudit z mělkého spánku a pokud ho během podřimování nebo jakkoli jinak ztratíte, najít vám ho pomůže lokátor.

Chytrý prsten určený k bezkontaktním platbám McLear RingPay zase není nutné nabíjet. Jde vlastně o obyčejnou platební kartu ukrytou v prstenu. Díky chytré aplikaci si můžete určit, z jaké vaší platební karty budou peníze strženy. Neprobíhá to však díky propojení prstenu a telefonu, ale díky nastavení na straně poskytovatele platebních služeb.0

Zapomenout nesmíme ani na Hecere NFC, prsten pro technicky zdatné jedince, který svede ukládat různé informace a spouštět automatické úkony ve vašem telefonu. Výrobce má i verzi, která může sloužit jako klíč (čipová karta) pro elektromobily Tesla. Vybere si opravdu každý.

Se svým chytrým prstenem plánuje v roce 2024 přijít i jihokorejský Samsung, který v rámci představení svých novinek řady Galaxy S24 ukázal světu, že pracuje i na prstenu s příhodným názvem Galaxy Ring. Uvedení se má dočkat v druhé polovině roku 2024.

Zdroje: Redakce inSmart.cz

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Obrázek: Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Český zdicí robot naživo: Je překvapivě pomalý, na rozdíl od lidí ale nepotřebuje odpočívat
Obrázek: Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Pohled do útrob Apple Vision Pro vs. Meta Quest 3: Co ukazují snímky z CT?
Obrázek: Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Vylepšená služba Google Find My Device najde ztracená sluchátka, lokátory i vypnuté telefony
Obrázek: Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Chytré meteostanice pomáhají s výukou v pražských školách
Obrázek: Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Noční fotografie s vivo X100 Pro: Jak fotit v noci se smartphonem jako profík?
Obrázek: Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
85%
Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ700 s laserovou navigací: Čistá domácnost bez námahy?
Obrázek: Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Zažijte budoucnost už dnes: Nainstalujte si umělou inteligenci Gemini do telefonu s Androidem
Obrázek: Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024
Kde koupit Bitcoin v ČR? Návod na bezpečný nákup kryptoměn v roce 2024